Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
da frate, ce e asa de greu? ia incearca, ideea e sa tii bine de volan, oricum temura aparatul ca draq.
am filmat cu ap foto.

tu ce calibra ai, ce nr are?

am gasit una dde dezmembrat 8v la 1200, acu adusa, stii cum e?! impecabila... am dat o tura cu ea la stadion la dinamo, merge ceas.[/code]
Skip ads

  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sunt curios eu ce viteza maxima oi mai prinde?

motor c20let + tuning suficient Very Happy - cutie F20 cu F16
chiar sunt curios
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ai modifcat F20-ul si ai facut-o cu rapoartele mai lungi sau mai scurte? ai diferential autoblocant sau l-ai pastrat pe cel original?
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
F20 -ul nu l-am modificat eu, ci ala de alerga cu fostul meu motor montat pe kadett la VTM.din cate stiu eu rapoartele sunt mai scurte.de fapt 1-lunga, 2/3-scurte, 4/5-normal. s-ar putea sa ma insel, asta e ce mi-a spus el atunci si cam asta am si observat in raport cu alte calibre/vectre GT
Skip ads

  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
off topic:
roBERT: daca te intereseaza ceva piese (motor, cutie, suspensie etc), am gasit un kadett GSI bomba rau de tot, pentru raliu, la 1500Euro pe www.autorally.ro Twisted Evil
  • alex102

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2005

  • Mesaj Privat
mane free4wayu pei vezi pe yahoo sa vb despre calibra aia de dezmembrat... ca vreau si eu alea alea de pe ea... iti dau pm cu IDu meu de yahoo. io am tot 8v. B-20-DOP
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
alex:
calibra se vinde doar cu totul mah, nu e a mea
daca vrei s-o iei s-o faci bucati, dar iti zic: er ausper tare, mie mi-ar parea rau so bucatesc, dar n-ai ce-i face]


cica f20 cu grupul conic de f16 e belea. asta o sa pun eu pe a mea acum si o a va anunt, daca a mai facut cineva asta , ziceti-mi si mie sa nu cumpar degeaba 2 cutii
  • alex102

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2005

  • Mesaj Privat
freewayulee alex_gabriel_102@yahoo.com sa vb de calibra aia de butucit Smile
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
are muzica..hai frate ma lasi... tu la o masina te uiti ca are muzica, spoilere, si e vopsita proaspat ?

sa fim seriosi, eu zic sa te duci la un service sa vezi daca nu cumva are lonjeroanele strambe sau whatever... da a mea a fost de vanzare, nu mai e. E full stock, fara nici o modificare majora, si ma tin cu calibra lu cptplanet care are full evacuare inox marita, regulator reglabil de benzina, filtru de aer sport cu admisie in capota si spoiler. Deci nu ma intereseaza ca ALZ-u fuge 250 in a 4-a, atata timp cat ia 250 in juma de ora. Nici nu vad de ce ar face Irmscher cutia-minune cu 4 viteze, cand Dacia a scos cutia cu 5 viteze de vreo 10 ani ?! Nu zic nimic, masina aia mi-a placut si mie, am spoileru fata dupa ea, e lasat din amortizoare..dar de ce crezi ca o janta nu e la fel cu celelalte ? cine stie oare ? Razz
Sau poate o fi cutie de WRC, dar din cate stiu eu, opel nu prea a participat la WRC in ultima vreme.

Eu n-am reusit sa-mi mucesc o janta in orasu asta infect si merg destul de sportiv, plus ca ale mele sunt pe 17, daca nu ma insel ALZ-u le are pe 15, 3 jante cu 3 spite si una urata rau pe stanga fata.

Frontalu pe sens unic cu clio sau megane stii de el ? Rolling Eyes

cutiile sparte... alex mergea in vara numa cu vectra lu` masa... calibra era mereu in service.

Oricum, bafta cu masina, iar recomandarea mea este s-o duci rapid in service sa vezi ce si cum. Nu de alta, dar sa nu fie nevoie sa facem coliva prea curand, mi-ar parea rau.

bafta!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
nu am cutie f20 de vanzare... daca vrei stam de vorba, daca tot stai prin zona. Apropo, sa nu crezi ca o zic cu rautate ca ai luat masina, dar sa stii ce ai luat si la ce sa te astepti Twisted Evil

Daca vrei vorbesc cu cineva care s-ar putea sa mai aibe asa ceva. Eu cand mi-am schimbat motoru l-am pus pe cel 16v cu totu. Ambreiaj cutie, tot



Eu n-am stat sa calculez rapoartele dar am luat 220 destul de repede. Mai mult nu i-am dat, dat fiind faptu ca aveam gume 205/40/17 si jantele erau ovalizate.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
TOX; k, hai ne vedem o data, 0722634402, liviu, cand esti in zona, da un tel sau un bip.
  • piese09andi

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Calibra 25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
dar opel calibra 2500cc v6 ce cutie are?
Skip ads

  • piese09andi

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Calibra 25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cine are o documentatie privind tipurile de cutie si la ce motor merge fiecare in parte multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR