Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am reusit sa o fac sa recunoasca cartusele refill-abile. Poate mai e util cuiva care a achizitionat aceasta imprimanta si acum o injura. Laughing Cand afiseaza pe display-ul ei ca nu va tipari pana nu i se cumpara alte cartuse in loc sa dati revocare imprimare dati stanga si apoi OK. Repetati stanga apoi OK ignorand toate mesajele de avertizare pe care vi le arata pana va spune ca nu va putea determina nivelul de cerneala din ea. Atunci dati OK si va tipari fara probleme. Mentionez ca e vorba de cartuse refill-abile(100A).
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Redeschid si eu acest topic. As dori si eu o recomandare a unei imprimante cu jet cat mai compacta(urmeaza sa plec 6 luni in Italia), care se poate incarca usor acasa. Intrucat cu Lexmark-ul am scos peste 11.000 de pagini, cartusele de cyan, negru si magenta refill-able nu mai merg. Nu as mai da 200 de RON pe cartuse si sa constat ca e defect capul de imprimare. Multumesc mult.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daniel postez si eu pe topicul tau sa nu mai deschid alt topic, am si eu o problema cu cartusele de la imprimanta mea "minunata" Lexmark x1250 ca nu mai printeaza culoarea negru sa uscat cartusu ca nu mai vrea sa printeze, am fost le-am reincarcat si colorul merege numai negru nu vrea, aveti vreo idee ceva, Multumesc
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Alex, s-a stricat cartusul de negru(s-a uscat cerneala). Poti incerca o curatare in oras insa nu prea mai sunt sanse sa il faca sa mearga. Din pacate cartusul costa foarte mult(e nr 17 daca imi aduc aminte bine). Are si prietena una.
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daniel cartusul este nr.16 si am fost cu el in oras la service si au incercat aia, a mer atunci pe moment si a doua zi iar nu a mai mers, sa inteleg ca o so folosesc doar pt scanner?.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Alex, eu nu am reusit sa mai fac ceva cu acel cartus. Am incercat in 2 locuri in oras. Noi am renuntat la ea. Cel mai ieftin l-am gasit in Craiova la Magic Computers la 120 RON. Parerea mea ca nu se mai merita investitia.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri daniel, clar ca nu o sa dau atata pe un cartus, eu oricum nu o prea foloseam si acuma am vazut ca nu mai merge negru, o sa folosesc doar scanner-ul. Multumesc si Sarbatori Fericite.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mai incearca sa ii stergi contactele alea dar nu cred ca o sa dea rezultate. Daca ai nevoie de ceva de printat inclusiv volume foarte mari ma suni. Sa nu dai banii in oras ca ti le scot eu gratis.
Sarbatori fericite si tie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR