Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pt patania ta,intr-adevar mafia in Romania este(de mult...) ft puternica.Si din cate am mai auzit pe la tv,se incearca transformarea unor infractiuni care in mod normal se soldeaza cu dosar penal si inchisoare (dupa caz) in contraventii care se soldeaza doar cu o "simpla" amenda,pe care oricum nu o va plati nimeni.In aceasta categorie intra si "furtul la cantar".Motivul acestei schimbari,infractiune-contraventie ,este ca "sunt prea multe dosare penale si prea multe procese,si prea mult timp pierdut" si saracii procurori si judecatori nu mai fac fata.Iti doresc succes in incercarea de a-ti castiga dreptatea dar din pacate,cred ca te lupti cu "morile de vant",toti sunt mana'n mana.Eu incerc sa evit astfel de personaje si locuri "dubioase" si sa sper ca pana la urma acest fenomen va disparea de la sine prin indiferenta noastra si prin lipsa de clienti (pt ei niste "fraieri" de care isi pot bate joc oricand).
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Chiar daca am avut cateva intamplari din filmele cu prosti cu caschetarii nu incetez sa ma minunez de tara in care traim. Ma bucur ca mai exista oameni care mai au puterea sa lupte cu sistemul asta ticalosit. Numai cu asa oameni se va ridica tara asta. Sper sa mergi pana in panzele albe cu ei. Wink
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Chiar daca am avut cateva intamplari din filmele cu prosti cu caschetarii nu incetez sa ma minunez de tara in care traim. Ma bucur ca mai exista oameni care mai au puterea sa lupte cu sistemul asta ticalosit. Numai cu asa oameni se va ridica tara asta. Sper sa mergi pana in panzele albe cu ei. Wink


si eu apreciez foarte mult astfel de oameni; personal insa, prefer sa imi consum energia cautand un loc sub soare intr-o tara normala, ca sa nu zic civilizata...(inca nu m-am apucat serios...dar si cand oi face-o...)
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
aoleu ma apuca dracii! si ce sa fac? ma agit ca rama in beton si nu fac nimic! ai dracu tzigani suntem invatadi! Oricum, pentru a nu imi face nervi si pentru a nu fi agasat in piata de acesti samsari si sotiile lor pline de aur pe la urechi, gat, degete si cu unghiile facute si pline de pamant si jeg, vorbind tare una cu alta "ca la piata" nu prea merg dar mai ales nu cumpar!
Daca ajung in piata cumpar doar de la babe care se vad cu adevarat ca sunt de la tara!
Cu toate ca mi-as dori produse romanesti din piata - dar din cauza acestor gandaci ai societatii care se pot lua de mana cu alte insecte din alte domenii ale furtisagului prefer sa merg la supermarket, unde pot rascoli in mormanele de fructe/legume si le iau exact pe cele care imi plac - stiu ca e mai scump, dar nu mereu si ca gustul este compromis!
O zi buna si Sarbatori Pascale linistite sa aveti dragii mei!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR