Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:Repet :
Ai spus foarte clar ca daca ar fi un topic dedicat boxului, ne-ai spune motivul (motivele) pentru care Bute va fi invins. Topic dedicat - este. Ne spui? Nu imi raspunde la intrebari cu alte intrebari. Nu cred nimic, nu vreau sa fac pariu cu tine, nu vreau sa imi dai victoria lui Bute (ciudata expresie). Nu imi spune mie sa nu vorbesc de sport, ca nu esti tu in masura sa imi zici asta. Daca suferi atat de rau, fa-o in liniste. Aaa, sau am uitat...citez :
"Mediocritatea nu accepta si nu recunoaste valorile". Da Napoleon-ule, sunt mediocru (in sensul ca nu sunt un geniu in niciun domeniu), dar ti-o spun cu mana pe inima...nici tu nu esti! DIMPOTRIVA! Daca tu te crezi o valoare, inseamna ca nu mai ai sanse sa iti revii.
Probabil astepti o minune (in box e destul de usor sa iti iei una in mecla si sa vezi stele verzi), adica Mendy sa invinga si atunci urmeaza aceiasi penala fraza : "Asa cum v-am spus...". Pai asta e, ca nu ne-ai spus! Zi-ne motivul, sau e doar...asa cred eu?
Citeste prima mea interventie pe acest topic si vezi ce frumos ti-am vorbit. Mi-e destul de greu sa nu te mai contrazic pe "fotbal", unde ma pricep. Te las sa iti faci numarul cat vrei. La box nu ma pricep si nici nu imi place macar. Doar te-am intrebat ceva in urma a ceea ce ai afirmat tu.
Si ca fapt divers...nu mai fa pe desteptul cu noi, nu ai motive.
Noapte buna.


Nu ti-am spus tie, dialogul era cu altcineva, nu inteleg de ce te bagi in discutie.
Mai mult, topicul acesta cu box a fost reactivat tot de mine.

Despre mediocritate, nu ma simt geniu, dar tu in mod sigur te simti mediocru.
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu te simti, dar sigur esti, corect? Stai linistit, sunt peste media multor persoane din tara in cateva domenii insa nu sunt un geniu. Insa tu tot timpul ai vrut sa scoti in evidenta cat de "special" esti fata de restul lumii si mai ales fata de colegii de forum.
In lumea medicala sunt si asa-zisii copii speciali. Sigur ai facut parte dintre ei.
Stiu sa apreciez o valoare, o respect si nu o mananc de cur cum bine spunea un coleg pe un topic de aici. Dimpotriva, am fost ciupit de unii colegi.
Mai greu e cu non-valorile...
Pe scurt :
Imi spui de ce va pierde Bute?
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Tie orice ti-as spune, nu esti de acord.

Mai mult, ai inceput deja sa crezi ca Bute va pierde, exact asa cum am spus eu, inainte de eveniment, nu dupa, cum faci tu.

In concluzie, Bute va pierde din nenumarate motive, unul din ele poate fi cintarul oficial.
Mai sint destule motive, in nici un caz aia cu stele verzi, la box nu exista asa ceva.
Altul poate fi o accidentare la una din miini, dar ma opresc aici, las evenimentele sa se deruleze.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Tie orice ti-as spune, nu esti de acord.

Mai mult, ai inceput deja sa crezi ca Bute va pierde, exact asa cum am spus eu, inainte de eveniment, nu dupa, cum faci tu.

In concluzie, Bute va pierde din nenumarate motive, unul din ele poate fi cintarul oficial.
Mai sint destule motive, in nici un caz aia cu stele verzi, la box nu exista asa ceva.
Altul poate fi o accidentare la una din miini, dar ma opresc aici, las evenimentele sa se deruleze.


Avand in vedere ca azi pana la ora asta nu a erupt nici un vulcan in Vrancea, probabil Romania va exista si maine ... cam asa suna si explicatiile tale referitoare la meciul Bute - Mendy.
Oricine care stie ce probleme poate intampina un boxer pentru a pierde meciul poate spune ce-ai spus tu, dar tu n-ai spus nimic in plus. Acum ceva vreme sustineai ca STII DE CE VA PIERDE, acum spui ca STII DE CE AR PUTEA PIERDE.

PS: Tot din aceleasi motive ar putea pierde si Mendy meciul cu Bute.
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu imi place boxul, repet. Doar il sustin pe Bute din patriotism. Ar fi si culmea sa nu fac asta, mai ales cat de dragi imi sunt mie francezii. Pot sa afirm de exemplu ca dupa parerea mea, Bute a avut adversari cam slabuti pana acum, chiar daca nu aprob ce spunea Leonard Doroftei. In glasul lui am simtit o urma de invidie.
Tu nu ai facut decat sa insirui motivele pentru care un pugilist poate pierde un meci. Nu ai de unde sa stii ce gandesc eu. Chiar mi se rupe cine castiga, insa normal ca il sustin pe galatean.
Am vrut doar sa aflu exact motivul pentru care Bute va pierde, siguranta ta in afirmatii e debordanta. Atat.
"Bute va pierde din nenumarate motive..." Adica nu o sa fie un singur motiv, un simplu KO, sau o victorie la puncte, ci mai multe motive...asa se subintelege. E clar ca meciul e ca si pierdut.
Ca de obicei, faci doar afirmatii generale si iti lasi tot timpul o portita sa iesi cu fruntea sus dintr-o incurcatura de acest gen.
Asteptam un raspuns franc, scurt si la obiect.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
In viata mea nu am vazut oameni care sa ia in considerare atit de mult o virgula sau o afirmatie.

Va legati atit de mult de faptul ca am spus "va pierde" in loc de "ar putea sa piarda" de parca miine ne cheama la DNA si ne aresteaza ca pe Gigi becali.

Ce vreau eu sa retineti acum, daca se poate si pe viitor :
Orice afirmatie fac pe acest forum o fac pentru ca asa gindesc.
Nu ma intereseaza ca voi nu sinteti de acord cu modul meu de gindire, nu ma intereseaza daca gresesc.

In schimb, sa nu crezi pina la proba contrarie o afirmatie, mi se pare o lipsa de respect si voi tocmai asta faceti.

Nu ar fi mai bine si pentru voi, sa asteptati ziua meciului, dupa care sa va expuneti parerile ?

De ce ma obligati sa spun ceva ce nu stiu decit cel mult 10-12 oameni din toata lumea ?

PS
Astept analiza profunda si pe toate partile a ultimei afirmatii.
El Gabry, stiu, esti expert, prima oare te uiti la semnele de punctuatie, daca nu am pus semnul intrebarii, sau al exclamarii, cauti ghilimele.
Apoi faci analiza morfosintactica, consulti 2-3 dictionare si pe urma iti construiesti discursul.

Daca nu le observi, iti impartasesc un secret.

De multe ori pun ghilimele, dupa care le modific culoarea fontului in alb, sa nu se vada...

In acest fel, exista oameni care cad prada aparentelor...
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
"De ce ma obligati sa spun ceva ce nu stiu decit cel mult 10-12 oameni din toata lumea ?"

Wow! Esti tare!
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
"De multe ori pun ghilimele, dupa care le modific culoarea fontului in alb, sa nu se vada..."
O alta fraza de manual.
Oare de ce mi-am cautat de treaba?!
Nu te pune cu...ala mai putin destept, ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta.
Ma retrag.
Succes Bute!
(Cum te prinde, cum te...bate).
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:De ce ma obligati sa spun ceva ce nu stiu decit cel mult 10-12 oameni din toata lumea ?

De multe ori pun ghilimele, dupa care le modific culoarea fontului in alb, sa nu se vada..

te mai faci mult de ras? Laughing Laughing ...e greu sa dam inainte cu oameni ca tine... Wink
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vorba cuiva:
"Si eu cu cine votez?"
Hâc!
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
BRAVO LUCIAN !
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
RESPECT RESPECT SI IAR RESPECT pentru un roman ce te face cu adevarat fericit si iti umple inima de bucurie.
Skip ads

  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
O chestie de care stiau doar vreo 12 persoane zici?
Foarte tare afirmatia...

Sunt sigur ( la fel ca si tine cand scriu ceva) ca stiu si eu vreo trei persoane dintre ele, cu adevarat " vizionari" : Dan Senzationescu, prof. Hancu, Corneliu Vaccin Tudor...

De data asta chiar ai luat- o pe campii GabrielD. Pana acum era distractiv sa- ti urmaresc postarile si reactile tale la criticile foarte intemeiate pe care le primesti de la colegi dar acum gata...s- a terminat distractia. Devine penibil, jenant si nu mai are rost sa urmaresc in continuare o discutie ( cearta continua) deviata de la subiect.

P. S. -
Motto- ul meu, cel putin la serviciu ( pentru impresia artistica) e " ma simt atat de prost ca sunt atat de destept... "
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:Bute a recidivat in runda a 3-a le facut K.O. pe Miranda, desi meciul nu a fost transmis de nici una din MARILE noastre Televiziuni am reusit sa il vad LIVE pe net.
Bravo Bute Bravo ROMANIA.

eu am vazut meciul pe PROTV.nu este una din marile televiziuni?
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Este ca ati urmarit meciul cu mai multa atentie, cu gindul la ce am spus eu ?

In fine, Doroftei imi da dreptate in parte.

A spus ca Mendy merita premiul Oscar pentru caderea aia.

SI aici se fac bani multi, nu numai la fotbal.

PS
El Gabry, astept parerea ta despre meci.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Un elev catre diriginta:
- Tatal meu m-a invatat ca in viata e mai bine sa dai decat sa primesti.
Diriginta:
- Da, asa e. Foarte frumoasa educatie ai primit. Dar cum il cheama pe tatal tau?
- Lucian Bute!

Despre meci? A fost o victorie zdrobitoare a lui Bute. Referitor la cadere, am mai vazut-o si la alti pugilisti. Probabil asa reactionezi cand o iei in barba. In direct, mi-a fost greu sa vad lovitura lui Bute, mai usor a fost la reluari. Inca astept un meci cu un adversar care sa ii puna ceva probleme romanului...
Mai explica-ne motivele pentru care Bute va pierde meciul. Alea despre care stii doar tu si alte 10-12 persoane. La aberatiile tale de pe topicul de fotbal nu mai intervin, ar insemna sa fiu masochist cu mine insumi...
Propun schimbarea numelui topicului si a subtitlului cu ceva mai general.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:lasa, sa nu ne mai spuna Very Happy


si mai bine nu ne spunea Very Happy
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru Lucian Bute ! Foarte frumoase cuvintele sale. La imn si chiar cand i-am auzit discursul, parca am simtit un nod in gat! Multumim!

Referitor la colegul gabrield, astept motivele pentru care Bute "a pierdut meciul".
Apoi promit sa-l ignor 100%, sau macar topic-ele pe care s-a pus stapan.
Numai bine.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Fortat de imprejurari, nu am avut ocazia sa vad in direct meciul...am vazut in schimb cele 4 runde pe Eurosport...stiind ca Bute este deja un mare invingator! In ultima runda francezul l-a cam dominat putin dar lovitura lui Bute.....wowww...lovitura de maestru...pe cat de neasteptata pe atat de iute si puternica! Ce mai....i-a luat tot curentul din baterie francezului! Smile Scurt-circuit total! Smile Respect Bute!
Cu toate ca este un baiat de la tara, dupa parerea mea este unul din putinii sportivi titrati si cu bun simt din Roamania!
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu am de ce sa mint, nu sunt pasionat de box, nu sunt un mare fan, dar aseara m-am simtit in sfarsit mandru ca sunt roman, am vazut pana in ora 2 cand a ajuns in piata universitatii (parca) si era lumea stransa ca la meciurile nationalei in "era glorioasa".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR