Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
are dreptate foca
eu in adobe le-am facut, este programul meu de suflet Very Happy
in corel nu ma bag ca nu stiu si nu stiu pt ca este cel mai idiot program, cel putin pt grafica plana
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
@love4cars: sa nu mai faci afirmatii d'astea despre softuri pe care nu le cunosti. Corel e un super-soft si nu se compara cu Photoshop in primul rand pentru ca Photoshop-ul este pentru grafica BMP, iar Corel pentru grafica vectoriala. Ar mai fi cateva motive. Nu mi-o lua in nume de rau dar stii cu ce ma ocup Wink
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Oh c'mon!!!! ca sa zic asa Very Happy
ma refeream ca la a modifica imagini si altele, adobe stie sa faca mult, mult, mult mai multe decat corel! daca corelul este bun in grafica vectoriala, 3D si alte minuni de grafica, e problema lui. daca cunosti adobe, nu spune despre el ca este prost, daca nu-l cunosti, ia-i manualul(sau help) si vezi cate face. am zic ca este idiot dpmdvdr, nu-mi place, ce vrei!?
PS asta e cearta d'aia de genul: intel/amd, win/linux, nvidia/ati si tot asa... pace Smile
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
1.Certurile gen intel/amd nu au nici o legatura aici. Intel si AMD vand produse concurentiale, Photoshopul si Corelul nu concureaza.
2. Nu cred ca tu cunosti Photoshop (gandeste-te cate ore pe zi folosesc eu PS si cate ore il folosesti tu...d'aia ti-am zis nu uita unde lucrez).
3. Corelul nu e soft de 3D.
4. Nu am spus despre Adobe ca e prost, eu il folosesc pana si cand lucrez cu Max-ul in special la mapari.
5. Nu e cazul sa fii impertinent sa imi zici sa iau manualul unui soft pe care il cunosc de cand era la versiunea 3.0 (acum ajungand la versiunea 9 = CS2) Poate cand ne mai intalnim la o vorba vrei sa imi zici si mie macar ce inseamna un canal Alpha, ca presupun ca daca te pun sa key-ezi un element dintr-o imagine ma injuri.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@offtopic
pot sa ma bag si io?.... Cool
ca io il cunosc pe domnu corel de la versiunea 1 Embarassed
unu punct zero ca pe vremea aia asa era... nu erau versiuni intermediare/patchuri etc...

n-are rost sa va luati de la atita lucru, fiecare lucreaza in ce se simte un pic mai bine....

asa ca de la un mosh in domeniu... daca ai amesteca intr-o palarie corelu, illustratoru si freehandu ar iesi de sub bagheta magicianului un super program... dar nu se poate penca sint super interese mari

si bre love4cars pe noi astia cu mecuri cui ne lasi????
eu as zice ca cearta e mai degraba win/mac.... Wink
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu e nici macar win/mac (desi am inteles foarte bine la ce te referi zafirule si iti dau dreptate 100%). Aici nu e vorba de cearta, eu unul nu am nici un interes de acest gen insa, eu m-am bagat in discutie spunand ca ar fi bine daca are cineva timp (eu nu am momentan) sa refaca numarul asta pentru a se putea folosi in marime cat mai aproape de cea naturala. Poate il vrea cineva for fun.
Ei bine de aici s-a ajuns la experti in PS care se arunca la afirmatii gen Corelul e mai bun sau Photoshopul e mai tare. Aici nu e lupta de cocosi sa fie unul mai tare ca altul, aici era vorba de softuri diferite ca utilizare si ca scop. Din partea mea poate sa lucreze cine cu ce vrea, dar nu imi place cand vad pe cineva ca se pripeste in afirmatii fara sa stie despre ce e vorba. Nu am indemnat pe nimeni decat la documentare si ce am primit in schimb? Formulari din benzile desenate de genul: "oh c'mon!!!". Nu e civilizat. Si ma atac si mai mult cand este vorba de un prieten si nu doar de un coleg de forum. Nu ca nu v-as considera pe toti prieteni Smile
Eu inchei aici si daca am stricat postul imi cer scuze.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
stai bre un pic mai tranquila.... Wink
eu am postat ca sa dezamorsez un pic lucrurile...
te-ai aprins prea rau.... omu' a zis la sfirsit "pis" (peace.... Wink )

hai mai bine ne vedem la anador (vezi la "intilnirile clubului" si dezbatem cu o bere in fata de ce e prost corelu ca n-a vrut sa plateasca la adobe bani pt codul sursa de postscript si si-a incordat muschii si a facut postscriptu' lui si d-asta ies fisiere monstru etc.etc....)
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
man, hai s-o lasam cum a cazut. eu nu ma contram cu nimeni, spuneam si eu... ma rog.
@eu- ce ai mah? te-ai suparat ca am folosit expresia oh c'mon!?? offff sorry! nu cred ca am fost impertinent cu tine, nu ma face sa zic mai multe decat trebuie, sub influenta nervilor produsi de textul tau. sa ne dam ca il stiam de cand... e usor. bravo. eu nu ma laud de atunci ca probabil aveam 16 ani, varsta pe care prob. ca o aveai si tu. eu il stiu de la v 5.0 si cu asta basta. nu sunt genul de om care sa dea explicatii, sa se scuze sau sa se apere si sa aduca argumente pt o cauza pierduta. prefer sa ma opresc sa las omul in plata Domnului Very Happy

@zafiru - de mac, mac-ul e ceva mai rar printre romani si de aia nu sunt certuri prea aprinse intre userii de mac si aia de chinezarii Very Happy
stii, in fond fiecare obiect de pe pamant are menirea lui insa omul e carcotash.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR