Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
habiby a scris:da nici nu tre sa te omori cu bucse amortizoare schimb de ulei si mai ales itp si asigurare:)


Intradevar! Si pe "talonul" atelajului sunt trecute toate dimensiunile de anvelope si de jante imaginabile, cu conditia sa le suporte calul putere din partea din fatza Laughing .
Skip ads

  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ca veni vorba de ITP, cum te descurci cu chestia asta, la diverse dimensiuni, trecute sau nu prin CIV. Cunosti omul de acolo, dai spaga sau .. interventie divina? Smile
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
daca e numa unu dar daca sunt doi cai nu sunt probleme ca nu se uita in urma
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pai nu cunosc pe nimeni si cred ca interventia divina i-mi va fi de folos idea e ca am sa incerc in prima faza cu jantele care le am adik pe 15 daca nu merge asa voi face miscarea cu unele pe 14 dar sa vedem cum o sa decurga intalnirea ca se cam apropie adik prin noiembrie
Skip ads

  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
habiby a scris:pai nu cunosc pe nimeni si cred ca interventia divina i-mi va fi de folos idea e ca am sa incerc in prima faza cu jantele care le am adik pe 15 daca nu merge asa voi face miscarea cu unele pe 14 dar sa vedem cum o sa decurga intalnirea ca se cam apropie adik prin noiembrie


Atunci iti tzin pumnii Razz . Cert e ca e o mare prostie ca se leaga de anvelope, de parca, asa cum ai zis si tu, nu poti pune un set de 14 de la un amic, de ex, pana treci "puntea", sau "testul" vietii, dupa care iti pui inapoi OZN-urile tale Laughing . Si ce e mai ciudat in tzara noastra e ca in taloanele noi nu se mai trec dimensiunile, cum ai spus, doar in CIV, dar pe de alta parte, CIV-ul nu e obligatoriu sa-l porti la tine. Daca te opreste Garcea, nu prea are ce sa-ti faca pe moment, pt ca nu poate sa te contrazica. In cel mai nefericit caz, daca e insotit de RAR, ma gandesc ca e posibil teoretic sa-ti solicite sa duci CIV-ul pt verificare, cu toate ca n-am auzit de asa ceva pana acum. Si daca te-ar forta sa-l duci, ridicandu-ti talonul, ar comite o ilegalitate, si nu shtiu daca se risca. Eu, spre ex, am talon vechi si acolo am trecute doar dimensiunile pe 14'' standard, adica 175x70x14. Dar masina mea circula de vreo 5 ani cu jante de 15, si de aproape 3 ani la mine, si inca nu m-a intrebat nimeni nimic. Cica suporta teoretic 195x60x15, da' al dracu sa fiu daca platesc 120 de EUR cat mi-au zis la reprezentanta ca ar costa, nemtilor ca sa-mi dea o hartie in acest sens, cu care sa le dai peste bot celor de la RAR, si sa-ti treaca in carte noile dimensiuni. Si mai nasoala situatie, poti plati cei 120 de EUR sa zice, si sa ai surpriza ca dimensiunea pe care ti-ai dori-o tu sa nu fie omologata pe tipul tau de motor Very Happy. Spre ex, cica pe X16SZ poti pune doar 175x70R14, 195x60R15 sau 215x50R15 (pe ultima nu sunt 100% sigur).
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ce e cert e faptul ca daca er fi dupa ei ai lasa pe masina exact ce e scris in carte sau certificatdar daca masina e mai ochioasa ca sa zic asa si anvelopele is cat decat apropiate de cele standard eu zic cas ok ideea e ca ce ai pe masina tre sa fie omologat cam cum e si cu folia de pe geamuri dar cum toata lumea circula cu ce are si cu ce i se pare ca arata mai bine pe masina lui ce poti sa faci mai vb si cu alta ocazie ca acum tre sa adorm copii ca ma scot afara din casa si-mi scot par alb in cap si am numao 28 de ani( am gemeni:) ) pana la urmaroarea interventie seara buna ,numai bine si drumuri bune asa cum sunt ele
  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ok, sa-ti traiasca gemenii si caii putere Razz . Salutare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR