Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am butelie de 60 litri in total (46 litri intra in ea)



butelia de 40 litri in total (34 litri gpl intra in ea)



ambele butelii sunt pe frontera sport!
Skip ads

  • MariusMKV

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Doresc sa cumpar cat de curand o Frontera si ma interesa f mult acest aspect , GPL`ul; am vazut ca este foarte mult spatiu intre bancheta din spate si scaunele din fata , nu se poate repozitiona bancheta mai spre in fata pentru a face mai mult loc in portbagaj ?!
  • radu_moto14

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1993 C24NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Iti dau eu o Frontera in 5 usi, cu GPL, si iti ramane suficient spatiu pentru portbagaj.
  • MariusMKV

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ideea era alta , dar totusi multumesc pt oferta
Skip ads

  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.Intrebare ptr colegii care au frontera sport pe gaz: se simte miros de gaz in masina nu de alta dar ma bate si pe mine gandul sa-mi pun gpl.

Multumesc anticipat
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
O instalatie montata corect, asta insemna si etansata corect, nu va lasa nici un miros si nu va schimba cu nimic performantele masinii.
Piata este destul de restransa pentru utilizatorii de GPL fata de cei cu benzina si din aceasta cauza, cei care monteaza instalatii de GPL pe masini folosesc componente cat mai ieftine pentru a reduce costurile si a oferi un pret convenabil. De aceea daca vrei sa faci un lucru cum trebuie nu te zgarci sa pui o instalatie ieftina, ci cauta o instalatie care sa-ti redea aceasi cai putere pe care i are masina in talon. Asta o sa te coste cu 50 % in plus la achizitionarea instalatiei dar ai sa te bucuri de ea.
Am vazut motoare de 2300 cmc cu mixer de plastic si plaman de logan 1,4. E ok, merge, dar performante drastic reduse, consum prea mare, etc.
Conteaza foarte mult si meseriasul. Trebuiesc reglaje perfecte!
Deci, nu te zgarci daca te hotarasti sa pui o astfel de instalatie, ca sa nu regreti mai tarziu!
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu are voie sa miroase deloc a gaz! daca miroase, e problema mare...
eu am montata o instalatie veche, demontata de pe o dacie cu carburator... am cumparat doar un mixer special pr frontera, comutatorul cu emulaturul, iar vaporizatorul ( plamanul) spre norocul meu duce pana la motor de 90 kw. cu toate ca instalatia are mai bine de 10 ani, nu miroase deloc in masina.
pe frontera pana in cele cu euro 3, adica pana in 1999-2000, recomand doar instalatii clasice! nu merita diferenta pentru cele secventiale!
performantele masinii depind doar de vaporizator!
  • Magat

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 2001 X22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Domnilor eu as vrea o instalatie gpl pt frontera mea din 94 motor c20ne multipunct ,dar ... aici e problema una pina la 1000 lei de pe o masina dezafectata , sau alta problema cu ea si binenteles sa fie functionala , si buna pentru motorul meu , cum ar veni un second hand , si sa ma invete cum sa o si montez sa nu platesc foarte mult pentru asta , probabil ca cer prea mult dar scuzatima asta este ... incearca omul , nu circul f mult cu frontera , iar la 2500 lei am gasit dar pina recuperez investitia mai bine bag benzina , cine stie cit o sa tin frontera asta , de pica ceva mai nou poate o schimb ...
  • calotescu2007

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 x22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
atentie la instalatiile secventiale second-hand!
informati-va daca are cineva soft pt ea ca eu era sa o musc !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR