Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut colegi Very Happy Am un ASTRA G 1.7 CDTi din 2004. Vreau sa aduc masina in ro... si sa o tin in garaj.. 1 an.. pentru ca in vara anului viitor sa am masina in romanica noastra draga. Acum am sa-i fac ITP-ul pe 2 ani Very Happy ...
Intrebarea mea este: dupa 2 ani.. cand expira ITP-ul.. Are garcea idee despre actele de la (ITV) de spania?
Adica... poate sa depisteze ca am itv expirat?
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai nu ai stampila cu data pe ultima pagina din certificat?Nu ai folia lipita pe numar cu luna si anul?
Deci nu e greu de ²depistat².
Cu toate ca sunt multi care nu stiu prea multe;anul trecut m-au oprit in Timisoara si mi-au cerut hartiile de la asigurare....dupa ce nu am reusit sa ma fac inteles ca nu am nimic la mine si in tara unde e inmatriculata masina nu sunt obligat sa port la mine nimic de la sigurator mi-a sarit in ochi stampila si data de la inspectia....le-am spus ca aia este,s-au uitat,au fost de acord cu mine si mi-au dat actele inapoi.
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am o folie lipita de la ultima inspectie si... nu scrie pe ea daca e 2010 sau 2011... si pedeasupra este pusa pe franja fumurie a parbrizului .
Si despre stampila... Am sa o falsific.... Wink cred ca garcea nu are acces la datele spanilor.
Si daca ma mai intorc in spania.... Am sa le spun spaniolilor ca mi-au furat sau ca am pierdut actele. Si-mi fac altele. bine... sunt cateva procese de facut , nu este greu.

Si despre asigurare... stiu ca esti obligat sa prezinti cartea verde daca nu esti in tara unde este inmatriculata masina.


  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pei de ce ai picat inspectia prima oara?
Skip ads

  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Scotea fum. Avea mult gunoi pe egr. si farurile nu erau reglate.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
riscul iti apartine si conteaza si de politistul peste care dai dar daca dai peste control RAR si politie atunci ai pus-o si se poate lasa si cu dosar penal. Tu faci cum crezi dar eu unul nu m-as risca mai ales ca mai nou s-au mai desteptat si cei de pe la noi de cand sunt atatea masini straine cu cetateni romani la volan (ex cele din bulgaria)...
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Neah . N-are cum sa ma prinda . Stampila care o pun eu...este la fel ca stampilele din poza de mai sus. Si cam atat ar fi treaba. o mica stampila si o semnatura.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR