Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sorin ce sa-i fac la amarat ca are 5 copii si are o casa de chirpici.....vai si amar de el...chiar nu stiu ce sa faca....zau
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
bine ca esti sanatos tu si ceilalti implicati.
multa bafta in refacerea masinii!

cum mai spunea cineva...oricui i se poate intampla... Sad Sad
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da sper sa am succes, dar nu vreu sa indrept usile ....le vreau bune si am gasit o usa la 130 euro goala fara acesorii.....ale mele sunt ok dar tabla indoita....aripile sunt rele , capota putin indoita in 2 locuri ......am primit 3800 euro asa cum e nu stiu ce sa fac voi ce ma sfatuiti????????? ca bani sa o repar nu prea am , doar daca ma imprumut .....chiar nu stiu....
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bine ca ai scapat si nu s-a intimplat vreo nenorocire!!....
fieru' da-l incolo ca oi avea putere/resurse sa-l faci cumva la loc...

cu riscul insa de a parea rautacios o sa spun ceva care poate nu o sa-ti convina...
apreciez bunatatea ta atunci cind te gindesti ca ala e amarit...
dar asa nu vom rezlova niciodata lucrurile...
Exista niste ghiduri de calatorie , Lonely Planet, cu mai toate tarile din Europa si din lume...
stii ce era pe coperta celei dedicate Romaniei ?(cea editata in 2003, ca intre timp cred ca s-a sesizat cineva si a facut scandal)
o poza cu un peisaj idilic si O CARUTA in prim plan...
Astia sintem!
Oare trebuie sa moara sau sa fie schiloditi oameni nevinovati pt ca un "amarit" d-asta nu se gindeste la ai 5 copii pe care ii are si nu-si pune un nenorocit de felinar sau un ceva reflectorizant????
Ce cauta pe sosea nationala??? Si mai ales una intens circulata si de TIR-uri???....
zici :
chiar nu stiu ce sa faca....zau

pai da-l in judecata, fa ceva ca sa fie exemplu la el in sat si poate aia care ii vedem la tv ca stau in bodega iar militarii le salveaza bunurile cind vin apele peste ei s-or trezi si ei si or pune felinare/lanterne/triunghiuri reflectorizante pe carute...
(stiam ca VESTA ofera GRATIS tot ce trebuie ca sa nu mai avem morti pe sosele... da' p-astia i-a durut undeva.... a si fost un reportaj in care politistul impreuna cu reprezentantul Vesta ofereau kit-uri de semnalizare uiar astia se hlizeau si ziceau "la ce sa-mi pun io domne chestie d-asta")

nu vreau sa te superi pe mine...
gindeste-te insa ca putea fi sotia ta la volan iar in masina copilul si acum stateai pe holurile spitalului cu inima mica... Tot asa ai fi zis despre "amarit" ???[/code]
Skip ads

  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
stai linistit ca nu ma supar ....sunt deschis la orice dialog si e adevarata parerea ta ...asa ar trebui sa fac dar nu ma lasa inima sa chinui copii pentru tatal lor, acum si dumnezeu ne iarta sper sa pot si eu ierta sper sa iesa bine pana la urma,o sa ma gandesc sincer ....nu`s dispus sa umblu in tribunale....oricum s-e face un proces penal......tipul e oricum aranjat zic eu...se face vinovat de conducere pe drum european E68 cu vehicol ,si nesemnalizat si in stare de ebrietate.....eu sper sa fie bine, numai prin judecatorii nu am umblat..


Ultima modificare facuta de edy2172 la Lun 03 Jul, 2006 9:23 pm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
edy2172 a scris:sorin ce sa-i fac la amarat ca are 5 copii si are o casa de chirpici.....vai si amar de el...chiar nu stiu ce sa faca....zau

*
Daca te baga insa pe tine in groapa si copiii tai erau orfani, ar fi fost insa acceptabil, daca impingem rationamentul tau pana la limita... Evil or Very Mad
Timpitii ar trebui impiedicati sa se inmulteasca si sa mai faca tampenii, este o simpla operatie de igiena sociala... Evil or Very Mad
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Edy, la fel cum ziceau si colegii mei ....sfatul meu e sa o iei usor si sa te apuci sa il dai in judecata.Pe de alta parte.....zic sa nu vinzi masina mai ales in banii aia....e pacat sa o dau asa de ieftin ..mai ales ca daca zici ca nu e mult de reparat la ea.....zic ca merge facuta.
Posteaza totusi niste poze sa ne dam si noi seama de ce si cum Confused
  • rudareanu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2006

  • Mesaj Privat
omule .. o sa il doara undeva de pedeapsa care o sa i se aplice!
in caz ca nu primeste un 18indice1 (amenda) sau o amenda penala la parchet, o sa primeasca in instanta o pedeapsa cu suspendare.
un avocat din oficiu o sa ceara o ancheta sociala si o sa dovedeasca ca are 5 copii si o casa din chirpici si el e singurul ajutor al lor si in mod sigur o sa fie "cu suspendare".
sunt avocat si stiu ce vorbesc.
daca nu are o casa care sa valoreze ceva, nici nu il actiona in judecata.
in caz ca te indrepti pe cale civila impotriva lui, trebui sa stabilesti cuantumul sumei pe care i-o ceri, acelei sume o sa i se aplice o taxa de timbru (la 70 mil taxa de timbru este aprox 4-5 mil ROL).
fara taxa de timbru iti este respinsa actiunea din start.
la terminarea procesului, daca el nu are chef sa plateasca, tu trebuie sa platesti un executor judecatoresc ca sa indeplineasca respectiva sentinta.
ca sa concretizez, o sa trebuiasca sa investesti o gramada de bani pe care risti sa nu tii mai recuperezi daca el nu are nimic "pe numele lui" + ca o sa mai pierzi o gramada de timp, acum fiind vacanta judecatoresca, o sa faceti expertize, o sa se traga de termene si o sa finalizezi procesul in vreo 4-5 luni.
so .. sfatul meu sincer .. incearca sa te intelegi cu el ca sa iti dea macar o parte din bani, pentru ca altfel e greu ca naiba.
Skip ads

  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Bine ca ai scapat si tu si carutasu ala nenorocit , ca mai faceai si puscarie pt un prost, probabil si betiv
  • senator1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Apropo de chestia cã individul este tatã a 5 copii. Acum vreo câþiva ani, din cauza unui ºofer care conducea bãut o dubã de la Penitenciarul Botoºani, au murit vreo 3 sau 4 persoane ºi au fost rãniþi încã pe-atâþia. Din ancheta fãcutã s-a dovedit cã nemernicul conducea frecvent aºa, dar conducerea penitenciarului a trecut cu vederea acest aspect pe considerentul cã este tatãl a 4 copii. Vã întreb eu, dacã aþi fi în locul soþilor celor decedaþi tot aºa îngãduitori aþi mai fi?
ªi mai dau un exemplu, apropo de conducerea sub influenþa alcoolului. Acum vreo 20 de ani un consãtean de-al meu, aflat bãut la volan, a omorât pe un om care se deplasa regulamentar pe marginea drumului. Cum-necum a aranjat ºi a scãpat de puºcãrie (nu-i nici primul, nici ultimul care reuºeºte aºa ceva). Zilele trecute l-am vãzut coborând dintr-una din maºinile lui (e patron la o brutãrie) bãut bine de tot. Da, ºtiu ce vreþi sã spuneþi, cã la þarã cam toþi merg bãuþi, inclusiv primarul ºi poliþistul. Dar, el, care a trecut printr-o astfel de experienþã n-a învãþat nimic din ea. Trageþi ºi voi concluzia.
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
dragilor ,va multumesc de sfaturi sunt suparat foc in primul rand pe mine ca nu am fost destul de atent, in al doilea rand sunt putin disperat ca na la totzi le e greu .... mi-au luat si permisul si o sa vad daca omul are pretentii la ceva ca i-am stricat caruta .....oare pot sa am si eu pretentii...(culpa din culpa), ce sa-i iau cai de la bicicleta si cum spunea adineaori un coleg avocat ca ma lupt cu o cauza pierduta
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
rudareanu a scris:omule .. o sa il doara undeva de pedeapsa care o sa i se aplice!
in caz ca nu primeste un 18indice1 (amenda) sau o amenda penala la parchet, o sa primeasca in instanta o pedeapsa cu suspendare.
un avocat din oficiu o sa ceara o ancheta sociala si o sa dovedeasca ca are 5 copii si o casa din chirpici si el e singurul ajutor al lor si in mod sigur o sa fie "cu suspendare".
sunt avocat si stiu ce vorbesc.
daca nu are o casa care sa valoreze ceva, nici nu il actiona in judecata.
in caz ca te indrepti pe cale civila impotriva lui, trebui sa stabilesti cuantumul sumei pe care i-o ceri, acelei sume o sa i se aplice o taxa de timbru (la 70 mil taxa de timbru este aprox 4-5 mil ROL).
fara taxa de timbru iti este respinsa actiunea din start.
la terminarea procesului, daca el nu are chef sa plateasca, tu trebuie sa platesti un executor judecatoresc ca sa indeplineasca respectiva sentinta.
ca sa concretizez, o sa trebuiasca sa investesti o gramada de bani pe care risti sa nu tii mai recuperezi daca el nu are nimic "pe numele lui" + ca o sa mai pierzi o gramada de timp, acum fiind vacanta judecatoresca, o sa faceti expertize, o sa se traga de termene si o sa finalizezi procesul in vreo 4-5 luni.
so .. sfatul meu sincer .. incearca sa te intelegi cu el ca sa iti dea macar o parte din bani, pentru ca altfel e greu ca naiba.

*
Esti avocat sau nu, eu l-asi da in judecata sa-mi plateasca in rate ceea ce nu poate sa-mi dea pe loc, si i-asi lua si casa de chirpici...
Daca statul il lasa proprieter si pe mine cu ochii in soare, l-asi da PE EL in judecata, pana la nivelul necesar, pPana la nivelul la care spaga nu mai merge, adica "in afara" Evil or Very Mad
E anormal ca autorul sa ramana proprietar, chiar pe un morman de balegar cu puradeii in brate, iar victima nedespagubita... Daca justitia preconizeaza asa ceva, atunci statul in numele careia e "distribuita" trebuie sa ia locul celui pe care il scuteste de la plata...
Pentru aparare si cheltuieli, poate ca ar exista pe undeva si asociatiile de victime care sa actioneze in numele tau, sau in nume colectiv...
Sau asi intenta actiune ACUM, si asi face de asemenea maniera incat sa se "intinda" pana in 01/01/2007, cand se va putea face apel din oficiu la instantele UE
Imi pare rau sfatul tau este EXACT cel care NU asi dori sa il aud de la un avocat la care doresc sa fac apel... sa ridic neputincios din umeri pot si singur... Evil or Very Mad Nu o lua asta drept un atac personal, nu astea imi sunt intentiile...
Skip ads

  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
omule,cum zic si colegii,daca ai scapat ,tu si ai tai,daca te gindesti ca
familia vine prima,ai scapat de o mare problema.si fii fericit,ca se putea
ff rau...

daca vrei sa-l actionezi in judecata,gindeste-te ce ai putea obtine si cind.
daca procesul incepe in penal-pt ca ala era beat,etc-trebuie sa astepti pina se termina.

il vor judeca pt ca amers cu rahatul ala pe drum beat.dar cit priveste
accidentul,e important ce a scris garcea local-ca daca a strecurat o
chestie din care rezulta si o vina a ta-ceva de lumini,viteza neadaptata etc
cind se judeca s-ar putea sa iasa la vina comuna,poate in grade diferite,
pune procesul-vrebal aici si sigur vei obtine opinii avizate!

apoi,sa zicem ca obtii o hotarire def si irevocabila ca ala itzi datoreaza
bani.50-60 milioane minim.imputerniceste-o cu titilu executor,ia executorul
si du-l in sat sa execute treaba.bunurile mobile dispar intre timp..atunci
casa ...e pe numele lui,e cu cineva pe ea,trebuie scos din indiviziune etc

apoi cui o vinzi casa?sa vezi reactia satului,ca in ochii lor saracu are dreptate-ca asta i-a invatat iliescu si ceausescu...

iar sistemul...justitia...am fost implicat intr-un accident in care,in rechizitoriu,m-au trecut"patron" ,ca asta nu e meserie,iar pe nea alalalt,
bolnav psihic,nu l-au trecut"nebun" ci pensionar.

discriminare pe fata...

nu tin cu betivanul,stai linistit.dar am o experinta lunga in domeniu si stiu ce e.acum 8 ani varu-meu venea din grecia din cala torie de nunta.la
comana au intrat intr-un camion lasat pe drum,ce lumini,triunghi

au murit toti patru in masina,niciunul peste 25 de ani.matusa-mea e dusa,inca il asteapta..

SI NIMENI NU A FOST CONDAMNAT.se mai judecA INCA...

DECI,FA CUM CREZI.

insa sa nu uitam un lucru:pentru cei ce ne conduc,nimic nu are importanta
afara de burta ,osinza si placerea lor.sistemul e asa pentru ca asa il vor.

si noi,de fiecare data cind dam la pace,hranim sistemul...
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am trecut prin ceva asemanator................si la fel intrebam pe forum dupa piese.la mine a fost MULT mai grav.....
am sa iti dau si eu niste sfaturi: da-l doamne iarta-ma pe carutas undeva si zi MERSI ca esti bine........daca il dai in judecata , ce ii iei ????era un carutas.......intelegi ce zic, si mai stai si pe drumuri in procese.....
stai linistit ca nici carutasul ala nu bine.......suntem oameni.
ce poti face e sa zici as zice eu sa zici : ASTA E, BINE CA AM SCAPAT , si usor si bine iti vei face masina.
de costat te va costa mult , depinde de cam cum e masina.
Stiu,ca si eu m-am rasturnat.......

te ajutam cu cea mai mare placere , dar sa zici in ce oras esti....

ps: bafta !!![/b]
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am vazut si eu pozele.........
foarte rau nu e , mai mult e o problema psihica si emotionala decat materiala.

intra pe dezmembrari.ro si dai la cereri piese si te vor suna din tara de la toate centrele de dezmembrari.Poti cauta si in cataloagele de acolo......

eu iti pot da niste preturi dar eu sunt din bucuresti......
vezi ca sunt piese si originale GM si de producator care nu vin mereu cel mai bine.......in functie si de ce bani dispui.Oricum sunt diferente enorme intre preturi (piesele fiind noi vorbind) cam la jumate tot !

ps: incearca sa uiti de carutas , nu faci nimic decat sa te legi la cap cu chestia si dupa ce ca nu voi uita , mai te tarabanezi si in proces .........sa ce????? ce sa ii iei ???? nu are rost.
daca se intampla mai rau .........te mai gandeai la proces/??????
sa fim seriosi.
Sanatate multe si bafta in repararea masini ! !
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sorry, nu vreau nici sa insist, nici sa jignesc... aveti atitudini de "victime perfecte" ale sistemului, intr-un fel vecine cu cea a celebrului cioban din balada care ridica din umeri si face poezii in timp ce-o ia sub coada Evil or Very Mad ... nu o sa mai scriu nimic aici, ca ma enervez si se vor naste polemici sterile Crying or Very sad
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu toti oamenii sunt din fier.............
crede-ma ca nu ajunge nicaieri.....de ce crezi ca majoritatea parerilor sunt , asa cum sunt !!!


ps:eu vb din propia experienta.........din pacate!


ps2: .....va lua cea mai buna decizie sunt sigur,.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si eu as miza pe mana lui Sorin, pana la urma nu trebuie sa te impaci doar cu ideea ca nu a fost mai rau Evil or Very Mad; au fost niste pagube materiale cauzate de cineva si acel cineva trebuie sa dea socoteala intr-o forma sau alta; ca sa extrapolam putin, un tata a 5 copii, beat la volan loveste mortal pe cineva si trebuie sa-i acordam circumstante atenuante ca a reusit Evil or Very Mad sa fie tatal a 5 copii?? Hai sa fim seriosi.....Rolling Eyes.
Acum depinde si de Edy cat timp are la dispozitie, rabdare, bani, un avocat priceput si multa atentie la detalii, cum spunea si un coleg antevorbitor.
Cred ca exista diverse forme de recuperare (nu neaparat totala) a pagubei provocate.
Si asa este...s-a impamantenit ideea "hai sa o lasam asa, bine ca nu a fost mai rau", desi nu ne gandim ca incidentul se poate repeta oricand....
Dar pana la urma decizia ii apartine lui Edy.
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cititi legea si vedeti cu ce mare lucru il poate despagubii pe el ala.
era o vb in USA : "time is money"
asta nu e caz sa te judeci pt ca nu ai prea multe de castigat si timpul care l-ai pierde e mult mai pretios,si mai e vb si de sanatate la mijloc, stres si alte lea.



ps: bafta la repararea masinii!!!! noi suntem aici sa te ajutam cu ce putem.
  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
rudareanu a scris:omule .. o sa il doara undeva de pedeapsa care o sa i se aplice!
in caz ca nu primeste un 18indice1 (amenda) sau o amenda penala la parchet, o sa primeasca in instanta o pedeapsa cu suspendare.
un avocat din oficiu o sa ceara o ancheta sociala si o sa dovedeasca ca are 5 copii si o casa din chirpici si el e singurul ajutor al lor si in mod sigur o sa fie "cu suspendare".
sunt avocat si stiu ce vorbesc.
daca nu are o casa care sa valoreze ceva, nici nu il actiona in judecata.
in caz ca te indrepti pe cale civila impotriva lui, trebui sa stabilesti cuantumul sumei pe care i-o ceri, acelei sume o sa i se aplice o taxa de timbru (la 70 mil taxa de timbru este aprox 4-5 mil ROL).
fara taxa de timbru iti este respinsa actiunea din start.
la terminarea procesului, daca el nu are chef sa plateasca, tu trebuie sa platesti un executor judecatoresc ca sa indeplineasca respectiva sentinta.
ca sa concretizez, o sa trebuiasca sa investesti o gramada de bani pe care risti sa nu tii mai recuperezi daca el nu are nimic "pe numele lui" + ca o sa mai pierzi o gramada de timp, acum fiind vacanta judecatoresca, o sa faceti expertize, o sa se traga de termene si o sa finalizezi procesul in vreo 4-5 luni.
so .. sfatul meu sincer .. incearca sa te intelegi cu el ca sa iti dea macar o parte din bani, pentru ca altfel e greu ca naiba.

*
Esti avocat sau nu, eu l-asi da in judecata sa-mi plateasca in rate ceea ce nu poate sa-mi dea pe loc, si i-asi lua si casa de chirpici...
Daca statul il lasa proprieter si pe mine cu ochii in soare, l-asi da PE EL in judecata, pana la nivelul necesar, pPana la nivelul la care spaga nu mai merge, adica "in afara" Evil or Very Mad
E anormal ca autorul sa ramana proprietar, chiar pe un morman de balegar cu puradeii in brate, iar victima nedespagubita... Daca justitia preconizeaza asa ceva, atunci statul in numele careia e "distribuita" trebuie sa ia locul celui pe care il scuteste de la plata...
Pentru aparare si cheltuieli, poate ca ar exista pe undeva si asociatiile de victime care sa actioneze in numele tau, sau in nume colectiv...
Sau asi intenta actiune ACUM, si asi face de asemenea maniera incat sa se "intinda" pana in 01/01/2007, cand se va putea face apel din oficiu la instantele UE
Imi pare rau sfatul tau este EXACT cel care NU asi dori sa il aud de la un avocat la care doresc sa fac apel... sa ridic neputincios din umeri pot si singur... Evil or Very Mad Nu o lua asta drept un atac personal, nu astea imi sunt intentiile...



ce sa-i dea,sorine,ca se duce nea caruta la instanta si zice ca momentan
nu are venituri stabile,dar ca imediat ce va avea ii va restitui in rate valoarea prejudiciukui,bla-bla...unde dracu sa se angajeze un nea de
45-50 de ani,CARUTAS,in zona aia de vai si amar,unde doar naveta
il costa cit salariul?edi stie bine ce inseamna somajul in cuggir,unde a cam
murit mecanica,ca nu mai trimitem moca arme la ciori...

la deva se desfiinteaza minvestul,minerii.deci oameni in putere vor avea
dificultati.
apoi instanta stie ca ,desi e lege sa nu mergi pe dn cu caruta,pe unde
draci sa mearga,ca are o mirtoaga de ca*at care abia poate si la asfalt,
darmite la drum de tzara,daca exista si ala...

statul da ajutor social la sarantoci,dar si la nemernici si uite unde sintem...
gindirea lor e:las,ca de unde a facut-o pe prima,mai scoate una,ia mai da-l in...pina cind non-gov nu vor avea fortza sa-i stringa de bile,asa ramine.
oricum,cind guv plateste,o face de la noi toti,contribuabilii.nu este
amenda personala pt boul care a produs rahatu,sa-si vinda ce are la 50 de
ani si s-o ia de la cap de nu se spinzura cumva-si lumea sa stie ca nu merge altfel.

cind am fost la apel,erau in complet de 3 judecatoare si care vorbeau fest
intre ele,mai si rideau,pe linga cu dosarul si m-am gindit:ce bou sint daca
cred ca astea vor face ceva...si cu 30 de dosare pe masa,cae sa judeci?

la pirna nu-l baga,ca e superful.zic ei:pai ce-a facut?a dat in cap,a f** in
c*r pe careva?au mers amindoi p-acolo,s-au pupat,ala are,asta n-are,
ia mai da-i in...pe amindoi...

deci ce astepti sorine de la ei?

si asta pt edi e chestie serioasa si eu in locul lui m-as duce si la psiholog un pic,ca socurile astea au efecte ulterioare nebanuite dar ce zicem de mineriade?si?inca o fraeca...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR