Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Si eu sunt fan F1 but... trust me, de fapt se poate


Ei acum hai ca o luam pe aratura rau de tot Laughing
NASA -> F1 -> fratilor voi nu aveti decat un Opel, nu F1Car, nu NASA vehicule, chiar credeti ca avem nevoie de asa ceva, si nu cumva in spate shade doar marketing-ul bine pus la punct, si aia rad de noi in barba ?! Twisted Evil
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
F1 = un model de anvelopa al marcii dunlop
NASA = ma refeream la design-un anvelopei toyo
Nu este vorba de nici un marketing. Este vorba despre doua modele de anvelopa care sunt cum sunt si pot fi puse si pe opel.
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:
Nu este vorba de nici un marketing. Este vorba despre doua modele de anvelopa care sunt cum sunt si pot fi puse si pe opel.


LOL ... oricum la un an e bine sa treci pe altele noi, sunt curios care isi permite NASA/F1 odata la 12 luni ca sa nu zic de un set la 6 luni ptr vara/iarna Razz

Cu respect,
Mircea !
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Decat sa asculti toate chestiile de le-au citit tinerii de aici despre super-cauciucuri Embarassed incearca mai bine:
http://www.Reifentest.com
Mai ai si urmatoarele:
Auto Bild (german)
auto motor und sport (german)
ADAC (german)
ÖAMTC (german)
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ice01astra a scris:
love4cars a scris:
Nu este vorba de nici un marketing. Este vorba despre doua modele de anvelopa care sunt cum sunt si pot fi puse si pe opel.


LOL ... oricum la un an e bine sa treci pe altele noi, sunt curios care isi permite NASA/F1 odata la 12 luni ca sa nu zic de un set la 6 luni ptr vara/iarna Razz

Cu respect,
Mircea !


Prietene, nu stiu ce ai inteles tu din cele scrise dar tot o dai cu nasa si f1 de parca am zis cine stie ce minune a lumii. Sunt niste cauciucuri banale si nu inteleg de ce ti se pare atat de aberant si imposibil de vorbit despre ele. Ma refeream ca unul din ele nu se gaseste in ro dar asta nu inseamna ca nu pot spera la el sau vb despre el. Tu iti schimbi cauciucurile la 6 luni/1 an!?
Daca vorbeai de cine isi permite... un F1 este 2.5mil si un r888(nasa Very Happy ) probabil ca este vreo 150E.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu va recomand aceste pneuri............ http://video.google.de/vide...4516882&q=fun
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pyter a scris:Eu pe Vectra am pus Dunlop SP 01(205.55.R16.91H) le-am gasit undeva in Pipera cu 280 RON inainte cand am luat masina aveam Michelin Pilot Primaci dar cand m-am interesat de pret mi-a cazut fata doar 850 RON bucata asa ca am ramas la Dunlop ca sunt fabricate in Germania.
[u]


poti detalia unde anume ai gasit pretul asta la Dunlop ? caut exact aceeasi dimensiune si sub 350 ROn nu reusesc sa gasesc...
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am luat Dunlop SP 01 205/55 R16, direct de la mama importatorului si nu exista sa fie sub 320 RON asemenea pneu, decat daca nu e Dunlop.
  • PopiX

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ehh... o sa incerc sa dezgrop acest subiect...chiar nu stiu ce anvelope sa imi cumpar, acum am ceva firestone, foarte ok, dar a venit timpul sa le schimb. Am studiat putin piata dar nu stiu la ce firma si ce model de guma sa ma opresc...asa ca astept ceva recomandari din partea voastra.

caut ceva cu un raport calitate/pret ok.

Incaltarile vor fi puse pe o Vectra B 1.8, CU R15
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cum am mai scris in topicul asta ... jumatate din pretul anvelopelor de marca este marketing'ul! Am avut niste incaltari de vara Michelin Energy pe care am dat ceva bani. Ma uit acum la ele, dupa vreo 30.000km nu vad sa arate cu nimic mai bine decat ce am mai incercat inainte din gama inferioara (Debica Navigator) de unde am tras concluzia ... ca la banii pe care i'am dat pe un set Michelin, mai bine imi luam doua seturi de genul Sava/Debica/Barum & ohter sh|t si ieseam mai bine! Singura chestie care am remarcat'o (lasand deoparte povestile cu consumul mai redus de combustibil) a fost ca franeaza ceva mai bine in cazul folosiri franarii de urgenta ... dar nu pot spune ca am fost dat pe spate nici in acest caz.

Eu as zice sa te uiti atent la mai multi producatori, nu ii ignora nici pe astia ieftini, fa'ti niste calcule si apoi decidete daca merita sa dai niste bani in plus pentru marketing sau sunt ok si niste gume mai ieftine. Cum am motivat mai sus .. la ce masini avem noi diferentele intre branduri sunt insesizabile!

Bafta!
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut,

depinde de ce buget ai alocat.
sincer siguranta mea si a partenerilor de drum este foarte importanta.

Cum a spus si sorin666 mai sus cauta teste pe net pe dimensiunile dorite si vezi cine se comporta mai bine.

Daca facu drumuri scurte, majoritatea in oras si nu te dai la masina ... poti sa mergi si pe ceva mediu fara probleme.. insa daca iti place sa o mai alergi in curbe si mergi mai tare afara cauta gume cu rezultate bune.
cand ai spus mai sus ca Michelin Energy saver se comporta ca Debica&Barum la uzura esti aproape de adevar ... insa la franare... aderenta in curbe ... demaraj ... zgomot... chiar si consum sunt inca foarte departe Smile

Dupa mine la dimensiunile 195-60-15 un top ar fi : Dunlop Fast Response, Pirelli P7, Conti Premium Contact 2 sau 5, Vredstein, Nokian, Godyear F1, Michelin Energy Saver.

Depinde ce gasesti si ai grija sa fie DoT 2012 .

Spor !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR