Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Unicul1989

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Eroarea provine de la operatiunea ta de a scoate acea mufa,...fara sa deconectezi bornele de la acumulator..

Asta e tot ce vroiam sa aud, nu mai trebuie sa demontez masca si se poate rezolva cu un tester... nu inteleg de ce zici ca nu are legatura cu acest topic, ca sa ajungi la macara trebuie sa dai plasticul ala jos. Eu vad aceasta intrebare destul de pertinenta destul de topicul asta, sa ma duc pe alt topic sa intreb daca am scos senzorul ca am demontat macaraua are vreo treaba? Eroarea din bord nu are legatura cu topicul , dar are legatura cu activitatea desfasurata precedent si pur si simplu vroiam sa intreb daca a mai patit cineva asa ceva cand a demontat macaraua. Deci are legatura cu topicul.

Am folosit functia cauta inainte de a desface toata masca, am vazut tutoriale si tot ce e nevoie, prea tarziu mi-am dat seama ca trebuie sa deconectez bateria, oricum nu e o problema asa grava trebuie rezolvata doar cu un tester.

Multumesc de raspuns.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Incearca cu OP-COM.
  • albasete

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Off topic: orice operatiune care presupune inlocuirea/depanarea unui modul/parte electrica, presupune deconectarea acumulatorului inainte de operatiune. Eroarea se sterge cu testerul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR