Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
In primul post ne spuneai ca te uitai dupa o gagicutza. Ai vazut cum te-ai complicat dupa aceea? Macar s-o cauti sa-i multumesti. Prea v-ati incordat p'aci, ma zambiti putin!
Skip ads

  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Completati intelegerea amiabila + copiile necesare si gata.Fara politie, fara drum la asigurari ( pentru tine) , fara sanctiuni Smile.
  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Tu puteai sa te duci dupa accident la politie ,il declarai "primeai un avertisment" si erai impacat.
Eu am scpat frumos ... Am lovit un mercedes ml350 i-am spart lampa de ceata , atins putin bara si indoit tips-ul ... a coborat din masina a inceput sa injure , sa faca fotografii s-a urcat la volan si a plecat ; Am apucat sa fac fotografie la masina (numar+daune) _ dupa ce omul s-a purtat asa de frumos am plecat la politie(eu fiind vinova) am declarat accidentul bineinteles cum am dorit eu (inflorind situatia)- am primit un avertisment care m-a costat o sticla de cola -

Victima a ramas fara permis (parasirea locui accidentului si nedeclararea lui)

PS: Poti fi la SRI,SPP.MAPn,PC, sau o alta institutie a statului dar asta nu influenteaza cu nimica situatia
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu exista parasirea locului accidentului din moment ce nu sunt victime , mai citeste legislatie .
Skip ads

  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
in fine , amanunte! poti sa o citesti sa-mi faci un rezumat!
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
photo.csp a scris:in fine , amanunte! poti sa o citesti sa-mi faci un rezumat!
Astea chiar nu sunt doar amanunte. Unul care considera genul asta de lucruri ca fiind amanunte, s-ar putea trezi intro situatie in care atinge cu oglinda un pieton si pleaca mai departe pt ca nu s-a intamplat nimic, in viziunea lui. Iar pietonul isi ia 3 martori, eventual isi arde una peste mana sa se invineteasca, declara la politie ca l-ai lovit si sa vezi judecata si dosar penal pe capul tau atunci. Ca sa nu mai zic de despagubiri.
  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
@tannu poate ca m-am exprimat prost , dar colegul de mai sus a sarit ca ars!daca am lovit un caine si am spart proiectorul am fost la politie sa mi se dea dovada!

Prefer sa stau cu sufletul impacat si sa dorm linistit cu capul pe perna mea!


Colegul fa demersurile , dai o punga de seminte , o sticla de tuica si un pachet de carpati si scapi!Ca la romani atentia este cat casa!
  • mikismit

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2010

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:
tannu a scris:Am inteles ca nu ati fost nici la asigurari, nici la politie. In rest nu prea m-am lamurit cu ce ai/n-ai facut.
Ideea sta in felul urmator, este posibil ca amandoi sa va luati amenda pentru ca va treziti sa mergeti dupa 1000 de ani si nu ati declarat nimic, nicaieri, pana acum.
Asigurarile ma indoiesc ca or sa mai vrea sa repare vreo masina daca va duceti dupa acesti 1000 de ani (chiar este dreptul lor sa refuze, pe buna dreptate).

In rest, pare simplu ca buna ziua, daca nu i-ai dat nimic, nu ai semnat nimic si ti-ai mai reparat si masina, ureaza-i sarbatori fericite si spune-i sa se duca singur la politie si la asigurari ca tu nu recunosti nimic. Eventual, ca sa nu fii "asa si-asa", ii poti spune ca in spiritul craciunului, te oferi sa ii platesti stopul de ceata sau ce avea el spart pe acolo.

Sa nu te superi colegu.. dar tu daca ai fi fost grabit, si ar fi intrat unul in tine si nu ti-a facut mare paguba, si te intelegi cu omu sa faceti actele altadata, iar mai apoi ala sa nu vina cand ati stabilit, cum te-ai fi simtit? Varianta a doua propusa de tine e cea mai corecta. II plateste omului stopu si gata. In cazul in care nu o sa vrea asa, sa se descurce.





oare daca toti am face asa,ce ar fi? numai la romani se mai intimpla,fara suparare dar sint de acord cu ce zice colegul florinianc
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
nedeclarerea in termen de 24 ore a unei tamponari se lasa cu suspendarea permisului de conducere.accident e altceva. cititi codul rutier daca aveti nelamuriri.

ca si curiozitate: daca intr-o tamponare sunt implicate mai mult de 2 autovehicule nu se poate face amiabila.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mikismit a scris:oare daca toti am face asa,ce ar fi? numai la romani se mai intimpla,fara suparare dar sint de acord cu ce zice colegul florinianc
Este dreptul tau sa fii de acord cu cine doresti, dar, te rog, mai reciteste inca o data ce am scris. De data asta, acorda si ceva atentie spuselor mele. Poate intelegi ideea de baza ca sa nu mai umplem forumul de posturi aiurea.
  • Alessandro23

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Aseara in iasi era ceata rau de tot... am vrut sa parchez masina.. a alunecat.. nici nu am observat un stalp.. si am botito putin in dreapta fata... sau dus 2 cm2 de vopsea si a intrat tabla pe o portiune de 10 cm inauntru.. dar nu mult..
Intrebarea mea e daca trebuie sa ma duc la politie sa declar.. sau pot sta linistit in casa.. ?
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Neaparat mergi la politie si declara "accidentul", pentru ca:
1. ai nevoie de dovada la service cand vei repara masina
2. daca esti oprit (depistat) in trafic cu masina "avariata" si nu ai, poti avea probleme serioase. (poti fi suspect in accidente cu autor necunoscut)
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Vezi de treaba, du-te si repara masina si nu da nici o declaratie, Imbecilii astia is in stare sa te incarce cu amenda. Laughing
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Amenda pentru ce?
Niciun service (serios) nu iti repara masina fara dovada. Mi sa cerut dovada si pentru inlocuirea parbrizului (imi cazuse o bucata de gheata pe el)
In cinci minute iti iei dovada de la politie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR