Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • trandafir.romeo

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
arata mult mai bine ! mi-ai dat o speranta. poate totusi nu e nevoie sa schimb displayul Very Happy mai astept deocamdata si eu..
Skip ads

  • trandafir.romeo

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,

revin cu 2 poze facute prima acum 3 zile si a doua chiar aseara pentru ca am observat un lucru destul de ciudat.
"pomisorul" a inceput sa dispara ieri cand am mers toata ziua cu masina si am avut caldura data drumul iar vremea de afara a fost mai calduroasa. insa azi-dimineata cand m-am urcat in masina se marise din nou la forma initiala. cred ca in momentul in care vremea calda va veni o sa dispara cu totul.


Multumesc,
Romeo
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
E dus displayul, e cam acelasi lucru ca si la monitoarele LCD cu pixelii morti. Cauze: ori a fost lovit acolo ori s-a defectat prematur...
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema asemanatoare. La mine insa a parut insa ceva foarte mic, cat o virgula pe display ul central in dreptul instant consumption . Am citit mesajele de mai sus si sper sa dispara. Prin schimbarea display ului se intelege schimbarea cu tot cu unitatea? CDR 2005. Merci. Problema recenta o am pe display ul central, dar un semn asemanator il am si n dreptul display ul mic de la turometru, dar sa zicem k ala nu prea ma deranjeaza. Daca rezolvati cumva, anuntati ma si pe mine, va rog! Merci!
Skip ads

  • vutzu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si eu am patit la fel cu displayul si a durat cam 2 ani pana a disparut cu totul pata respectiva. cu putina rabdare isi revine singur
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca exista si posibilitatea sa si revina singur. Ar fi bine!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
nu isi revine... asa am patit eu acum 2 ierni cand au fost -18 gr afara. Pur si simplu a aparut acolo pe gerul ala si nu a mai disparut
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Acum vad la mine ca aproape se extinde vazand cu ochiul liber porcaria asta de pe dispaly. Tot ce ramane de facut e de schimbat cat mai repede display ul. Trebuie cautat unu desperecheat si pur si simplu conectat! Mai vb!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru modelul tau nu.
Daca ziceai ieri, te faceam si cu un ecran Very Happy
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Exact modelul care trebuie? La ce pret era? Eu ma mai gandesc si sa schimb cu varianta NCDC 2013, doar ca e mai mult de munca si mai costisitor.
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca tot vrei sa pui navi mai bine pui cd70 si o sa ai si romania, cei drept trebuie sa schimbi si modulul ecc. Eu am facut modificarea asta la mai multe masini, practic atunci cand urci in ea zici ca ti-ai luat masina noua.
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
La mine nu a mai aparut iarna asta. Ultima oara cand era prezent adica iarna trecuta,l-am masat si cand a dat caldura a disparut fara sa mai apara si anu asta.
Skip ads

  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cum adica l ai masat ? Cat timp l ai masat? Deci la mine se tot extinde...
  • liviucon

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Faza cu masajul poate sa functioneze, nu stiu in ce masura dar pare a fi un caz clasic de pixeli blocati. Am vazut multe LCD-uri cu problema asta dar acelea se rezolvau destul de repede si usor prin masare si rulare de aplicatii de deblocare(trecerea printr-o succesiune rapida de culori) din pacate la GID sau la cel mic din ceasuri ,nici vorba de rulare aplicatii. Poate merge deblocat dupa o folosire mai indelungata(sa se incalzeasca LCD-ul) si apoi masat. Eventual la GID trecut de pe noapte pe zi de cateva ori. Succes.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am problema asta la displayul mic din bord, nu prea pot sa-l masez Smile) Eventual sa ma chinui sa il descompun intrun weekend si sa vad ce ii pot face
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
acceasi problema...ideea este ca mai dispare dar o sa reapara pana o sa ramana acel "bradule"
  • adyyyyyy

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
si eu am exact aceasi problema la un opel vectra c intrebarea mea ... se poate schimba doar display-ul ala mic sau trebuie sa cumpar neaparat tot ceasul? aveti indeie trebuie imperecheate noul ceas cu ceva la masina sau il montez pur si simplu si e ok ?
daca are cineva de vanzare ceasuri astept oferta lui
  • Mari-rds

  • Mesaje scrise: 481
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Interesant ar fi daca ne-ar zice cineva ca se poate schimba doar display-ul ala mic ... o sa incerc sa ma uit eu cum e prins acolo peste cateva zile caci trebuie sa pun led-ul de tempomat . Atunci va zic cum sta treaba cu display-ul ala ...
  • vectrapxi1

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salutare!
Pe Vectra mea a aparut in ianuarie acelasi "simbol" ce nu arata deloc bine. Am cautat pe forum si nu am luat in calcul ideea cu schimbatul deoarece e munca multa si nu tocmai usoara, trebuie statie de lipit si mana precisa si buna. In aprilie- mai nu am mai vazut nimic pe display--> isi revenise, de deranjat nu m-a deranjat deoarece sta aprins cateva secunde o data la 3 zile de exemplu. Sfatul meu este sa il lasati ca isi revine si nu e ceva atat de deranjant , iar daca il schimbi poti avea surpriza sa faca si cel schimbat la fel la venirea frigului ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR