Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • gcristians

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pai kilometraju merge?iti arata ce viteza ai?
  • marrynela

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
buna!eu am un opel corsa c model 2002 care pana acum nu a avut defectiuni tehnice majore,insa deodata s-a stricat computerul de bord...l-am trimis la o firma din bucuresti care nu l-a putut repara si am luat altul la second-hand,insa cand cei de la service-ul unde l-am dus au vrut sa il monteze,codul computerului(pe care l-am primit odata cu acesta) nu a putut fi citit.ce pot face?multumesc anticipat!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic sa montezi calculatorul la loc. Sa aiba toate contactele curatate, mai ales mufa. Dupa aceea iei legatura cu colegii de club din Ploiesti si te indruma ei la un tester bun.
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
gcristians a scris:pai kilometraju merge?iti arata ce viteza ai?



kilometrajul nu merge .Este pus pe senzorul din stanga fata .....dar daca nu merge saracia aia de calculator nu merge nici el ...
Mai nou am fost cu ea la opel (Ploiesti) la diagnosticare si constat ca imi zice ceeea ce le-am zis si eu ("ca nu comunica nu calculatorul de abs-adika nu vede modulul abs")...si m-au aburit ca """"domne trebuie sa-i facem o diag mai amanuntita si ma costa 500 lei ""
Acum nu-mi mai ramane decat sa-i dau bordul si motorul jos ca sa vad pe unde mama lui se afla calculatorul ca pe stalpul din stanga fata nu sunt decate prelungitoare cu mufe de la cabluri .Poate daca ai rezlovat tu imi spui si mie sau orcine a mai avut problema asta ...MS Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR