Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LEO B-L-A.

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am stat cateva zile si am cautat un scaunel bun dupa ce am trecut de cosuletul auto adica 0-13 Kg la 9-18.
Am ales pe asta :
http://www.miobebe.ro/p-SCA...VERSAL-10353.aspx
Stiu ca este scump dar cred ca merita.
Skip ads

  • Catarator

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru prima grupa de varsta am un scaun de la Ferrari, iar pentru copii de peste 3 ani sau peste 14 kg, am ales Romero Kidfix cu sistem isofix. Mai scump, dar nu regret. Fetita mea se simte foare bine in acest scaun, doarme fara probleme, materiale de calitate etc. Am observat ca aceste scaune echipeaza masinile germane la realizarea crash-testelor. Desi ambele scaune scaune fac acelasi lucru, diferenta este uriasa
  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare colegii. Redeschid aceasta discutie pt ca si eu sunt in cautarea unui scaun auto pt juniorul meu.Momentan are 10 kg (8 luni)--asa ca ma voi orienta spre ceva mai mare:9-25 kg. Masina este cea din semnatura.Nu as vrea sa dau banii nici pe ceva nou si ieftin din magazin--dar nici sa arunc cu milioanele pe ceva de"firma"--mai ales ca il voi folosi mai mult ocazional.As fi interesat de ceva de "firma"-calitativ dar SH.
Asa ca daca aveti asa ceva pe acasa-sau stiti pe cineva care are-sunt interesat sa achizitionez unul la un pret rezonabil.
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
La varsta asta iti trebuie un scaun alungit, tip "scoica", montat cu capul spre directia de mers, pe bancheta din spate. Fixezi scaunul cu centura masinii si copilul cu centura scaunului. Daca nu procedezi asa, e ca si cum l-ai tine in brate. Al meu pitic are 3 ani si cand il pun in scaum , ridica mainile sa-i pun centura. Celalalt are 11 ani si isi pune centura inaintea mea.
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
da da la varsta aia are deja 10 km si trebuie un scaun de grupa 1,adica 9-18 kg si merge montat cu fata spre directia de mers
Eu pentru fetita mea am luat direct scaun cu 2 grupe de greutate si anume grupa 0(0-9kg) si grupa 1(9-18kg)
Am folosit o perioada scaunul montat cu spatele la directia de mers(pana a facut categoria) apoi cu fata.
asa ca te sfatuiesc sa iei un scaun de grupa 1 si il poti monta cu fata in directia de mers,bine inteles in spate dreapta.(acolo il am montat eu)
Sa iti traiasca bebele.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bebe al meu daca nu vede pe unde merge face urat. Adica asezata cu fata spre directia de mers. Am o scoica nu stiu marca de supermarket si fica-mea la aproape 11 luni da semne mai incape. Ma pregatesc de scaun.
Avand in vedere ca bebe face cam 1500-2000 km/luna, are nevoie de ceva comod. Tot am cautat, insa daca nu vad ”live” si pun pe fica-mea in ea, nu pot aproxima daca e bine pentru ea.

Cel mai sigur, cu bebe in brate, la magazin, pusa in scaun si plimbata, vazut cum se simte, cum sade centurile...
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pana la urma din ofertele curente catre ce ne putem indrepta?
Fiul meu are 17 luni si 12.5 kilograme.
ce parere aveti despre http://www.bebecarucior.ro/...paign=direct_link
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu asa ceva am luat recent

Scaun auto bebe

cred ca voi lua si


scaun bebe 2

sa am in ambele masini
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ce varsta are bebele tau? multumesc frumos
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
8 luni jumate
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu am avut o scoica dar acum este neincapatoare.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
scoica o am si eu, dar e nefolositoare peste 7 luni, se prinde greu si nu lasa copilul sa vada in fata.
o tin prin casa pe post de fotoliu.
Skip ads

  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,977
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
E mai bine pt. copil sa stea cu spatele la directia de mers, chiar si la varste mai marisoare. Al meu pitic inca sta in scoica, cu picioarele in sus pe spatarul banchetei, la 8,8kg si 9luni.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
vectra cea mai confortabila masina Smile


  • ecstrim

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am Inglesina Marco Polo http://youtube.com/watch?v=...mnBpOc&fmt=22

E certificat de la 0 la 18 kg. L-am folosit de la inceput in loc de scoica; are o piesa de burete care se foloseste pana la 9 luni, sta bebelusul aproape intins la orizontala + 5 trepte de "inclinare" a scaunului (e perfect pt dormit). Fiica-mea a facut 6-7.000 de km in el pana acum (are doi ani). Il recomand calduros pt drumuri lungi si nu numai.
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut ,

Am si eu un bebita de 10 luni si deja scoica a inceput sa fie cam la limita ...acum vreau sa ma orientez spre un scaun 9-36 kg...am vazut ca sunt foarte multe oferte, dar poate ma ajuta cineva sa aleg unul care sa se potriveasca cat mai bine pe masina ( astra g din 2000, hatchback, 5 locuri)...am cerut sfaturi si la magazinele cu articole pentru copii si pana acum ar fi asa :

1. recaro( merge fixat si numai cu centuri)
2. Recaro
3 .cybex

parcurgem in jur de 8000km pe an cu el, pe distante de 600-700km ....am vazut la aceste modele ca au materiale bune in care bebe nu transpira , sunt confortabile si au un grad de siguranta sporit ( sper sa nu fiu nevoit sa testez asta) ...acum astept si alte pareri din partea celor care au mai multa experienta in folosirea scaunelor pentru bebelusi ...multumesc
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
nimeni nu a folosit scaun pentru bebe?...Sad....vroiam sa stiu pareri de la cei care au montat scaune pe opel sa stiu ce se potriveste cel mai bine pe modelul asta de masina
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
am folosit si folosesc, dar nu la preturile alea, asa ca nu ma pot pronunta care e mai bun.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Incearca si la Jumbo,am vazut doua modele mult mai ieftine,s-a deschis curand pe Pallady(langa Metro,Auchan).
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu am spus ca vreau neaparat acele modele..din ce am citit sunt foarte bune la capitolul siguranta si sunt modele noi..m-am uitat prin cora la modele ieftine si sunt destul de proaste..au sezutul foarte tare, husele din materiale in care cred ca se transpira la greu..modelele mai noi vad ca au materiale mai bune dar nu am gasit pareri despre ele
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR