Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • tilll2004

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Adjud, Vrancea
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salut!

Cred ca in primul rand ar trebui sa inlocuiesti filtrul de benzina, daca nu ai facut asta deja. Apoi verifica pompa, in timp ce schimbi filtrul.Punand contactul, cantitatea de benzina data, trebuie sa fie cu destula presiune (babeste), timp de cam 2-3 secunde. Daca toate astea functioneaza, dupa ceea ce spui tu, ramane doar injectorul. Nu au preturi mari: filtrul vreo 200 000, pompa vreo 800 000 si injectorul la fel. Le gasesti usor la dezmembrari. Insa eu cred ca trebuie schimbat filtrul de benzina.
Daca insa spui ca vine benzina pe retur, atunci desfa injectorul si verifica garniturile lui de etansare. Daca sunt ciupite, iti fac o groaza de probleme !!! Nu mai tur si retur, e o harababura si inneaca.
Bafta!
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Astazi schimb si filtru de benzina , sper sa fie asta problema ca nu mai rezist sa fiu pieton. Crying or Very sad
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
tilll2004 a scris:.... Daca toate astea functioneaza, dupa ceea ce spui tu, ramane doar injectorul. ..Bafta!

Asta a fost! sunt din nou sofer! merci pentru ajutor!
  • FLORIN R

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16 V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
liviu2004 a scris:Pai in primul rand te-as intreba cand ai schimbat filtrul de benzina ultima data. Apoi ai putea avea probleme cu pompa de benzina (defecta sau nu primeste alimentare de la releul de pompa). Ca sa verifici trebuie sa ajungi la mufa de la rezervor (cred ca sub bancheta spate), sa o scoti, bagi un aparat de masura in firele groase (negru si rosu parca) si pui contactul. Vreo 3, 4 secunde tre sa ai 12V. Fa cele descrise si apoi mai vb.
................. la mine nu are decat cand dau la automat curent la pompa si cand pun contactul nu
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR