Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da pe 2,2 imi trebuie!la tine e motorul de 2,5 de bmw paraca....asa se explica!
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cod motor y25dt - Si eu mi-am schimbat tamponul...Hehe, cum suna... In fine, iti recomand original, pe partea cu turbina se strica de obicei din cauza uleiului. Daca troncane chiar dupa ce ai schimbat semicaseta de directie verifica si bara directie. Este bara cea mai lunga, care are doua bucse la capete. Mie imi intra si esp-ul din cauza unei bucse de la acea bara. Am pus lemforder (asa cum era pe original)acum doua luni si e totul ok. Nu mai troncane si nici nu imi mai intra esp-ul. Trebuie sa verifici foarte bine zona aia.
  • nedeianu

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 2003 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ccostras a scris:cod motor y25dt - Si eu mi-am schimbat tamponul...Hehe, cum suna... In fine, iti recomand original, pe partea cu turbina se strica de obicei din cauza uleiului. Daca troncane chiar dupa ce ai schimbat semicaseta de directie verifica si bara directie. Este bara cea mai lunga, care are doua bucse la capete. Mie imi intra si esp-ul din cauza unei bucse de la acea bara. Am pus lemforder (asa cum era pe original)acum doua luni si e totul ok. Nu mai troncane si nici nu imi mai intra esp-ul. Trebuie sa verifici foarte bine zona aia.

eu am rezolvat problema.
am schimbat bara aceea tot de lemforder am pus-o apoi am schimbat semicaseta dupa care bieleta antiruliu si in final am schimbat tamponul.
problema era de la tampon.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR