Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
realitate pura,oare cate din masinile de aici din romanika noastra sunt matrasite......cel mai bun exemplu ni-l ofera cei de la stiri cand prezinta cate un accident mortal
Skip ads

  • ELF_micut

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Va dau si eu numele unui samsar. Nu am crezut niciodata in viata mea ca exista astfel de oameni. Fie ei si samsari....... Am luat de la el un opel Corsa Diesel neimatriculat din 2005 cu 3000 euro, am mai nbagat in el initial 3000 reparatii, 600 euro (cu totul si acte si taxa poluare ) inmatriculare. Va dau datele lui sa fiu sigura ca nimeni nu va trece prin ce am trecut eu ( am slabit 5 kg (de la 4Cool in 2 sapt(la 43). Se numeste SILVIU MUSTE IOAN CNP 1821004314001,domiciliat in sat Bobota, nr 92A, jud Salaj, identificat cu CI seria SX, nr 155597.
Mecanicii la care am ajuns mi-au spus din start ca este dauna totala(nu ma ininuiti ca am cumparat-o..... circumstantele nu mai conteaza....nu sunt nici blonda....nici piti...nici intretinuta....am un bussines, am cap, fac bani. Nu mai conteaza ....cred de atunci ca exista si "ceasul negru". NU cumparati nimic de la el, cereti buletin cand vreti sa cumpartai ceva.
Este din Zalau, dupa cum ati observat.......bafta. Imi este prea scarba sa scriu povestea mea.........................
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ELF_micut a scris:Va dau si eu numele unui samsar. SILVIU MUSTE IOAN

O prima cautare.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Omul e profesionist.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:
ELF_micut a scris:Va dau si eu numele unui samsar. SILVIU MUSTE IOAN

O prima cautare.

Ii trebuiau bani de avocat. Very Happy
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu cunosc mai multi samsari, mi-am si cumparat masina de la unul din ei, am ramas prieteni de atunci, chiar buni zic eu, cu alti stau de vorba din cand in cand, sunt oameni care din bani castigati din vanzarea de masini si nu numai, mai vand si piese cumparate la comanda din Germania, anvelope, detergenti, dulciuri, etc, isi intretin familiile, deci nu prea isi permit sa dea "tzepe", se duce vorba si se pierd clientii. Eu, dupa ce mi-am luat masina de la unul din ei, i-am dus inca un client care este multumit de masina cumparata.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Si marmota...
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris:. Eu, dupa ce mi-am luat masina de la unul din ei, i-am dus inca un client care este multumit de masina cumparata.

Da, asa au ajuns ei sa isi intretina familiile, din aia 60-70 de lei castigati la ciocolata si cafea. Cate drumuri ro-de poti face intr-o luna? 4-5? 10?

Daca as avea un leu pentru fiecare "vecin/prieten/neam care aduce numa' de alea bune ca sa nu isi pateze reputatia"...
Skip ads

  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Result on MUSTE SILVIU IOAN (1)
Pages 1


DINASIS SRL



CUI. 13302655
1A BOBOTA
Tel.0742849611




GEO
Romania
+ SALAJ(1)


Branch


Pescuitul in ape dulci (1)
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@ELF_micut poti pune poze cu masina? - e curios ce/cate probleme putea sa aibe, poate e util pentru cei ce cauta sa cumpere
  • octaviantomescu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am un vecin samsar. Cumpara masini, le cosmetizeaza si apoi le duce la targuri. Am avut altercatii cu el in trecut din cauza ca aducea in cursul saptamanii cate 4-5 masini in parcare, in afara de cele personale, iar noi ceilalti nu mai gaseam locuri libere. Aproape toate le procura din Bucuresti (sau or fi de la leasing? ca toate au numar de B), in special Logan, Matiz, Renault. Ciudat ca am vazut la el multe cu numar B xx RVP...
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Baietii astia "onesti" numiti samsari au prostul obicei sa nu inregistreze masinile la fisc si clientii lor sunt nevoiti sa recurga la falsuri incheind un nou contract de vanzare-cumparare cu proprietarul anterior samsarului pentru ca pe samsar il intereseaza doar sa ia banul. Dupa el potopul!
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu cunosc o echipa de prieteni care si-au luat o platforma si aduc masini lovite( aripa+capota+bara+far ma rog nu daune totale ) din DE. Masinile se repara aici cu piese din dezmembrari sau cumparate tot din afara la alt transport.
Am vazut masini reparate de ei si daca nu stiam cum erau initial nu faceai diferenta ca a fost lovita. In permaneneta sunt 2-3 reparate in autovit, 2-3 la reparat .

Treaba merge, aduc numai euro4 pana la 1.6 benzina, 1.7 diesel si se vand ca painea calda .

Spor la luat sh'uri
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Drogas a scris:Am vazut masini reparate de ei si daca nu stiam cum erau initial nu faceai diferenta ca a fost lovita.

Nu faceai diferenta la exterior, dar te asigur eu ca n-ai fi vrut sa fii in ele la un nou accident.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,464
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
zici tu, pandelica?
imi place la nebunie cum va strofocati sa generalizati niste caracteristini negative la o intreaga categorie. Daca nu's taximetristi, sunt tiristi, sau soferi cu masin de BG, sau samsari, sau ... sau... sau...
esti tu in stare sa bagi mana in foc ca baietii aia lucreaza in bataie de joc? ca nu or inventat ei concept-ul, si eu stiu o gramada de samsari care aduc o masina pentru piese (de exemplu una cu motorul distrus) si din ea repara 2-3-4 masini care mecanic sunt OK, dar au probleme estetice (tinichingerie, etc). Inlocuiesc reperele, vopsesc... etc.
Am vazut masina de genul asta implicata intr-un accident. Stii cum ne-am dat seama ca masina a fost reparata anterior? A sarit vopseaua, si s-a vazut vopseaua veche. Ca in rest masina s-a comportat exact asa cum trebuia sa se comporte.
Nu zic ca nu sunt si oameni de aia, care spoiesc masinile, doar sa le vanda. Asta nu inseamna ca toti fac la fel.

Desi multi dintre noi avem masini cumparate de la samsari, vad aici ca doar cei nemultumiti se manifesta. E, uite, eu vreau sa ma manifest si sa va spun ca am luat in 2006 masina de la samsar din Salaj, avariata, si am fost foarte multumit de ea. Omul mi-a zis inclusiv bubele pe care le-a observat el cand a adus masina.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Sunt putinin samsarii care cumpara si repara masinii usor avariate. Cei mai multi le prefera p-alea lovite rau pentru ca se castiga mai mult la ele. Chiar si eu am vandut o epava unui samsar care era foarte preocupat sa-i dau carnetul de service cu reviziile la zi. Oare de ce era asa de preocupat de revizii?
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
elegance a scris:
sorindf2000 a scris:. Eu, dupa ce mi-am luat masina de la unul din ei, i-am dus inca un client care este multumit de masina cumparata.

Da, asa au ajuns ei sa isi intretina familiile, din aia 60-70 de lei castigati la ciocolata si cafea. Cate drumuri ro-de poti face intr-o luna? 4-5? 10?

Daca as avea un leu pentru fiecare "vecin/prieten/neam care aduce numa' de alea bune ca sa nu isi pateze reputatia"...


M-as face si eu samsar...sa castig cate 60-70 de lei la ciocolata...drumuri de DE intr-o luna, cred ca faci cate vrei, unul singur si castigi cateva mii de euro la o masina sau 10 si castigi, poate, tot atat...dupa parerea mea, doar unii pot fi samsari, pe restul doar ne roade invidia,inclusiv pe mine, ca nu ne pricepem...Smile, iar reputatia si-o pastreaza fiecare cum crede, era si o vorba cu reputatia, dar, era mai potrivita pentru..."fete mari"...Smile
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sunt diferite tipuri de samsari... eu am luat masina de la unul de catifea cum se spune (imi era si amic chiar) care insa habar nu avea ca masina are 2 bujii rupte in chiuloasa. iti dai seama ca atunci cand cumperi o masina nu mergi cu cheia de bujii dupa tine sa vezi daca se pot sau nu desface ( nu avea erori si nu erau arse bujiile la momentul cumpararii). Probabil au fost rupte cand a fost masina in service sa i se verifice/schimbe conform caietului de service si imediat dupa aceea i s-a spus la proprietar sa vanda masina ca e nasol. Dovada ca avea service-ul facut de curand si masina era ok din toate punctele de vedere...
cert este insa ca si-a luat si el apoi teapa cu o masina pe care o cumparase pentru el si a bagat la bani in ea si s-a chinuit sa o vand apoi...
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:eu am luat masina de la unul de catifea cum se spune ...

Parca tiganii erau de catifea. E drept ca de multe ori cele doua specii se confunda.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:cand a fost masina in service sa i se verifice/schimbe conform caietului de service ...

Voi chiar mai credeti in Mos Craciun cred ...
Neamtul nu mai e demult neamt, nu mai visati la masini intretinute la nemti - alea sunt exceptii, cand o cumpara sa o vanda dupa 3-4 ani la 200 de mii de km, neamtul nu se mai uita la intretinere dovada ca folosesc uleiuri 10W40 schimbate la 30 mii de km, nu schimba NICIODATA uleiul din cutia automata, distributiile sunt fortate peste recomandari, nu se duc la reprezentanta ci la service normal unde se pun piese aftermerket ( placute, discuri si elemente de directie) etc....

Neamtul chiar se zgarceste rau cand vine vorba de bagat banii pe intretinerea unei masini .
Tot ce va spun sunt relatari ale unui prieten care lucreaza la service in afara + constatari pe mai multe masini aduse din afara din familie .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR