Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • dorin01

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2012

  • Mesaj Privat
sal,am cumparat un opel corsa 1,2 2001 si am observat ca ceasurile bord nu prea sunt functionale,adica ceasul care indica apa este blocat tot timpul in apropiere de 80grade nu scadr nu creste,turometrul functioneaza bine,iara ceasul care arata kilometrajul imi sare de la 10 la 30 km ,se ridica pina la 60 sacadat indiferent de viteza si cateodata ramane blocat acolo chiar daca opresc masina,cateodata scade la 0,cateodata cand plec mai tare merge sacadat sare din 5 in 5 care sa fie cauza,poate imi puteti da un sfat sa rezolv problema,va multumesc.
scuze daca nu am postat unde trebuie.
  • serj
  • **
  • 66 mesaje
  • din 17 Jun 2007
  • Vectra 1992 C16NZ
  • Bistrita-Nasaud
  • serj

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut

ai avea sanse mai mari daca ai intra pe Corsa si nu Vectra A, pentru a-ti expune problema. Eu, ca fost posesor de Vectra A, pot sa-ti spun ca ar fi cablul de kilometraj, deoarece am avut si eu problema asta dupa ce am schimbat ceasurile si nu am introdus la loc (de tot) cablul. Dar asta a fost la Vectra din '92, iar din cate am mai citit la Corsa, dupa '96, kilometrajul ar fi fara cablu (electronic).
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
salut am citit mai demult dar nu mai stiu exact pe ce topic ,ca la c16nz indica bordul consumul de conbustibil. e oare posibil caci nu vad cum avand in vedere ca nu are ifisaj electronic si zicea respectivul ca este bordul din fabrica .ms mult
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Daca e pe asta, este MID cred. DAca e pe Vectra, se pune computer de bord, se resofteaza si indica consumul etc. Cauta pe aici computer bord c16nz, computer bord vectra si o sa afli multe chestii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR