Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat

poate ar trebui ajutat.
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Apropo...unde dracu sa-i manance sunt marii prelati ai marelui Biserikoi Ortodox? Unde sunt curvele patentate din B.O.R. in frunte cu Daniel ala fericitu' fericitilor? Sunt activi doar cand cer bani de la stat si prostii din popor? Acum vroiam sa-i vad in actiuni umanitare si cu mesaje televizate!
Asa este Marius, ne-am ales si cu cateva injuraturi in chip de ramas bun....ne bucuram ca intradevar am ajutat persoane care aveau nevoie, deoarece a fost posibil criteriul selectiei!
Trebuie sa fim copii sa credem ca ajutoarele distribuite de militari, ajung acolo unde trebuie cu adevarat! Acestia nu au timp de distribuire si toate raman pe mana primarilor, a curvelor in sutana, ce le disttribuie clientelar sau le baga in magazinele proprii...
Da @Casspy..intodeauna in tara asta calul de dar se cauta la dinti...nu trebuie sa fii mirat!
@Negreanu
"Vedeta" asta este de mult ajutata! Are o camera cu caldurica si tot ce-i trebuie! Smile Deja se gandeste sa se insoare... Smile

L.E.
Pe astia nu-i vaiti de lipsa rachiului..este prima si unica lor grija!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Dum 12 Feb, 2012 8:04 pm
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@Casspy :Pai daca n-ai pus si o sticla cu rachiu in sacosa .
Sa vezi cum chemau si televiziunea si va multumeau .

Asa-i romanul (nu toti) harnica putoare .
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu asta a fost intentia , tembeliziunea , ci o bucurie facuta unor copii nevinovati . Apropo , sunt bestiali cei de la vaxpopuli Smile) , sunt mai multe scene cu domnul Arthur ... inclusiv legat de iubita lui . Sarmanul , a vrut sa modernizeze casa din spatele lui si cand colo a vandut toata caramida:))=))
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
.................. pacat suntem o rasa de oameni ce nu meritam nici troienele de zapada ce ni le da Dumnezeu
stam si judecam pe unii si pe altii si mai facem si offtopic vai de rasa noastra suntem putreziti nustiu cat ne mai suporta Dumnezeu pe pamant cu rautatea ce ne caracterizeaza
OAMENI BUNI colegi opelisti topicu era scurt pe doi reamintesc SA SE OFERE UN COLEG DE FORUM DIN ZONA OCNA SIBIULUI SA NE DEA UN CONT BANCAR IN CARE FIECARE DUPA PUTERE SA PUNA CEVA BANUTI SI COLEGUL DUPA CE-I STRANGE SA MEARGA LA ACEI OAMENI CE TRAIESC IN BORDEI SA LE MAI ALINE SUFERINTA.
nicidecum sa ne apucam sa judecam preoti,politicieni sau ,,handralai'' care vorbesc la mobil sau sa postam filmulete cu bacuri.
spune-ti FACEM SAU NU CEVA pentru amaratii astia care traiesc in humba?
daca nu ma dezabonez de la topic barem sa numai vad cat de inteligenti si demagogi suntem noi .

@staful clubopel- imi cer mii de scuze pentru ca am scris cu majuscule dar se pare ca lumea nu a priceput esenta topicului si am considerat-o ca o metoda de improspatare a memoriei
sanatate multa si respect
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
blackshaddow, +1.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@blackshaddow
Faci cam multe valuri! Fiind din Tulcea, nu vad de ce astepti poate pana la primavara un cont bancar pentru prapaditii aia, care pot fi ajutati de altii ce locuiesc mai de aproape de ei, deci ajutati in timp real si nu cauti sa-i ajuti pe semenii mult mai napastuiti din regiunea ta! Ca tot veni vorba de demagogie....
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
D_M_G - ajut si la mine la tulcea pe cine pot,cum pot si cu ce ma ajuta si pe mine Dumnezeu sa-i ajut pe altii dar ..... zic eu ca fiind o comunitata ii putem ajuta si pe amaratii astia din ocna sibiului fiecare cat un leu daca am da s-ar strange ceva
si cu privire la afirmatia mea ... cea cu demagogia trebuie sa recunosti ca asa e Wink
si apropo de valuri ... fac cate vreau si cum vreau si pentru cine vreau
inca ceva cu privire la ,,prapaditii'' aia poate tu ai o situatie financiara buna daca nu acceptabila macar ai o casa nu tremuri de frig in toiu iernii de asta iti e usor sa ii numesti prapaditi
numai ca trebuie sa ne fie exemplu pentru fiecare soarta acelor napastuiti si sa-i ajutam fiecare dupa putinta sau daca nu putem macar sa nu-i judecam caci cine-i drept sa ridice primul piatra sau mai de graba ,,nu judecati ca sa nu fiti judecati''
ca o concluzie : ne-am inrait din cale afara
sanatate si ajutor de la Dumnezeu
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ce zici de poza asta black? Este facuta acum doua zile!

  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Se pare ca mai au nevoie de-o bere Smile) . Dar sunt si oameni amarati care doresc sa munceasca , eu am intalnit indiferent de etnie .
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
poza este oftopic asta zic de poza
am spus mai sus facem sau nu facem ceva pentru amaratii aia din bordei?
DA sau NU ?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Daca tu asta zici de poza, atunci iti zic si eu ca acel cont de ajutor o sa apara odata cu ghioceii... Smile
Gerul a trecut, iar un bordei are o izolare termica naturala, mai valabila decat orice constructie normala...chiar si asa, puteau din timp sa-si faca rost de o soba sau un godin! Ca nu stau de doua zile acolo....ce iti este si cu manipularile astea mediatice...vecinul lor, cu cativa copii se descurca vad....


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 14 Feb, 2012 12:35 pm
Skip ads

  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cei ce vor sa-i ajute pe sotii din pestera pot sa o faca luand legatura cu persoana care a facut reportajul . datele de contact pe PM. multumesc
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sunt clar convins ca,contul o sa apara cu ghioceii din anul 21000 doar traim in Romania si suntem romani dar ce sa zic am sperat ....
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu inteleg raspunsul tau , cine doreste sa o ajute ia legatura cu reporterita . aceasta femeie stie exact unde sunt acei oameni . nu e vorba de nici un cont sau asa ceva . daca vrei sa-i donezi un niste lemne ma tem ca nu este nevoie de cont in banca.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Gerul a trecut, iar un bordei are o izolare termica naturala, mai valabila decat orice constructie normala...chiar si asa, puteau din timp sa-si faca rost de o soba sau un godin! Ca nu stau de doua zile acolo....ce iti este si cu manipularile astea mediatice...vecinul lor, cu cativa copii se descurca vad....

Nu e asa maestre. Oamenii sunt extrem de necajiti. Si un godin e 50 RON. Unii dintre noi facem banii astia intr-un minut insa trebuie sa privim cu atentie si grija la cei mai necajiti ca noi. Stii ce m-a impresionat la oamenii aia din bordei fata de cei cu cativa copii? Curatenia. E lucru mare in conditiile alea, e semn de civilizatie, de harnicie si buna crestere. In partea cealalta(care aveau o soba) putea pamantul.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am remarcat si eu doctore acest aspect....totusi putea sa dea TV ul ala pe un godin, ori sa-si confectioneze unul dintr-un butoi metalic si doua burlane. Am mai spus ca pot fi ajutati doar de cei din locatii apropriate lor, nu cum sugeraza @bavarezu, ca @black sa ia in carca croznia de lemne Smile si sa plece in pribegie de la Tulcea la Sibiu! Smile
daca vrei sa-i donezi un niste lemne ma tem ca nu este nevoie de cont in banca.

Si ma indoiesc ca reportera aia a vazut altfel decat o stire, acest caz....

L.E.
Chiar am facut-o @jE...si nu numai odata, dar intodeauna am facut-o logic! Cum sa nu carcotesti la avioanele astea...o tona de lemne costa sa zicem 3 mil. si transportul lor de la Tulcea la Sibiu costa de 5 ori mai mult, iar in conditiile zapezilor din sud, devine chiar de nerealizat acest transport!

@blackshaddow
Adica ma crezi tampit? Smile Stiu foarte bine procedura logica numai ca trebuie sa recitesti acest citat...nu e scris de mine!
sa-i donezi un niste lemne ma tem ca nu este nevoie de cont in banca.

Cred ca este evident, da? Nu eu ti-am sugerat sa cari lemne....


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 14 Feb, 2012 9:10 pm, modificat de 4 ori in total
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
DMG, daca vrei sa ajuti, ajuta. Daca nu, nu carcoti ca de ce nu ii ajuta x sau y.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@D_M_G- Doamne fereste pai tu asa ai ajutat cand ai ajutat cum sugerezi sa fac eu ,,sa duc lemne de la Tulcea la Ocna Sibiului?'' Very Happy credca incurci topicl asta cu @sa ne descretim fruntile unde vad ca postezi foarte des
ca sa iti spulber ironiile iti si explic care este logica mea
sa stranga un coleg din apropiere de Ocna Sibiului niste banuti cat are fiecare si sa MEARGA EL sa cumpere lemne si un godin tocmai si de asta am specificat sa se stranga niste bani intr-un cont nicidecum cum sugerezi tu ironic sa ma duc cu lemnele in carca de la Tulcea.
aici ma opresc pe acest topic si bifez-Nu mai vreau sa urmaresc aceasta discutie ca sa numai dam nastere la discutii inutile,oftopic sau jignitoare
Doamne ajuta
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
blackshaddow a scris:sa stranga un coleg din apropiere de Ocna Sibiului niste banuti cat are fiecare si sa MEARGA EL sa cumpere lemne si un godin...

Subscriu! Este cineva din apropiere dispus sã participe?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR