Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
vasea77 a scris:
FBogdan a scris: La bugetul meu, daca as vrea musai masina noua, tot pt Logan as opta, pt. ca altceva nu mi-as permite. Norocul meu ca eu mi-am schimbat atitudinea si perceptia despre masinile noi.



Dar nu inteleg cum ti-ai schimbat atitudinea si perceptia despre masinile noi, daca singura masina noua pe care ti-o permiti este Loganul, asa cum chiar tu afirmi!

Sau....ti-ai schimbat atitudinea si perceptia despre masinile noi deoarece nu-ti permiti o masina noua (altceva decat Logan)? Fa-ne sa intelegem!


E simplu, imi permit oricand un Logan nou cu banii jos (cash in hand)!
Am avut de doua ori credit la banca pentru masina noua sau aproape noua si nu mai fac idiotenia asta in viata mea. Ori o iau cu banul jos, ori mai bine ma lipsesc. Cu credit la banca mi-as permite probabil si Mercedes nou, insa devin iar sclavul bancii pentru 5-7 ani si nu recomand la nimeni acest lucru.
Dar decat sa-mi iau un Logan nou, prefer un SH mai de soi.
Skip ads

  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Drogas timpul inca nu a demonstrat , mai ai rabdare sa treaca zeci de mii de km si apoi sa spui ca ai facut o alegere buna.

apropo cu rugina cum stai , ai facut o verificare mai amanuntita, ca apare prin locuri ascunse.

ca tot ai 1,6 mpi , din asta am avut si eu si in comparatie cu astra h 1,6 consumul de benzina e mai mare la logan cam cu 2l/100km/h si acum imi pot da seama cat de mincinos era cb-ul, de exemplu vara cand mergeam pe autostrada cu 120km/h constant imi arata consum de 6,2 l cu rezervorul ful , dar pe indicator "pavelele" dispareau si cate 3 odata cand se termina mersul cu masina. o"pavela" inseamna 5 litri ,iar distanta parcursa era de 160km deci aproape de 10l /100km .
Drogas din 9 "pavele" de la rezervor incarcat plin in bucuresti , la intoarcere mai aveam 3 in 320 km facuti tinand cont de faptul ca 100km mergeam in regim de localitati cu 60km/h unde cb-ul imi arata un consum de 5,2l.
la astra h mi se pare mai realist consumul luand in considerare bc-ul si indicatorul de benzina si sa nu crezi ca in astra folosesc alta benzina decat ce foloseam in logan.
asa ca degeaba investesti bani putini in masina daca ea te va rupe la buzunar dupa.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nu te supara, tu cat ai consumul la masina ta la viteza de 120km/h?
  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
daca merg constant cu 130 km/h pe autostrada consumul este de 7, iar in localitati scade undeva la 6,4 unde merg cu viteze intre 60km/h si 100km/h. astra are doar 12 000 km, dar comparativ consumul este mai bun tinand seama ca de regula fac acelasi traseu, iar benzina folosita doar de la mol sau rompetrol cea de 95.
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
FBogdan a scris:E simplu, imi permit oricand un Logan nou cu banii jos (cash in hand)!
Am avut de doua ori credit la banca pentru masina noua sau aproape noua si nu mai fac idiotenia asta in viata mea. Ori o iau cu banul jos, ori mai bine ma lipsesc. Cu credit la banca mi-as permite probabil si Mercedes nou, insa devin iar sclavul bancii pentru 5-7 ani si nu recomand la nimeni acest lucru.
Dar decat sa-mi iau un Logan nou, prefer un SH mai de soi.

...inca o persoana care isi permite orice lux in viata, chiar si o masina nou-nouta cu banii "caramida" pe masa, sa se albeasca la fata dealerul cand ii vede, dar, din pasiune pentru Opel, a ales sa conduca in momentul de fata, doar un Astra H din 2004, cu motor diesel si economic de 101 CP, Z17DTH, conform descrieri personale, probabil caravan... Ce ne facem cu postarea asta cand ea nu prea se "pupa cu asta:
FBogdan a scris:...La bugetul meu, daca as vrea musai masina noua, tot pt Logan as opta, pt. ca altceva nu mi-as permite. Norocul meu ca eu mi-am schimbat atitudinea si perceptia despre masinile noi..

Macar daca aveai la descriere cel putin un GTC cu motor 2.0 turbo pe benzina sau vreo Calibra cu motor 2.5 V6...
A cam devenit offtopic discutia...pana la urma care-I mai buna Dacia 1.6 MCV sau...Opelul diesel 1.7dti caravan? S-a stabilit, sau mutam aici discutia din celalat topic (GM) Opel vs. Dacia- Renault, ca sa nu ne suspende vreun moderator pe motiv de off topic Smile
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai Sorine,de ce despici tu firu-n patru fara a avea nevoie?Raspunsul la intrebarea ta ,l-ai avut de cand ai dat click pe "citeaza" .Banul jos nu inseamna neaparat resurse disponibile.Chiar daca nu le ai,le poti acoperi cu un imprumut bancar,tot banii tai insa,atat teoretic,cat si practic.Merge omul la banca,ia banul,apoi tranteste caramida cum ai spus,sa se albeasca fata dealer-ului!Nu-s banii lui cumva?Ai lui sunt!Tot omul ti-a explicat ca nu vrea sa devina robul bancii pentru un Logan.E simplu!
Tot teoretic,cat si practic,toti stim ca Astra 1.7 dti caravan este mai bun decat Logan-ul,chiar si posesorii de Logan;diferenta este ca cei din urma,nu vor in ruptul capului sa recunoasca.Si,uite-asa,mai stam si noi la "barfa",sa ne mai treaca timpul,sa ne mai amuzam.Mie-mi place! Laughing
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nba25 a scris:Cu totul ca nu are rost da hai... Azi am testat si eu un lighean 1.6 16V MCV dau 1 o duc pana in 4000ture... opa 30km\h ; trec a 2 tot asa 4500 ture ma uit 65km\h... bun .. din a 2 bag a 4 salut atat o fost .. mio cazut in 1000 si ceva de ture si salut, nu mai tragea
Reprezentatul de era cu mine se musca de buze si zice "calcati ambreajul si baga in a 3 el.
Pai sa ma scuzati da cu OPELU meu 1.7 DTI 75 CP varza il fac in orice vrea el ;s-ar putea un pic la sprint sa ma ia da in rest! sal gara
mergeti si testati si voi sa vedeti si consum ma uitam pe bord asa cum conduc un pic sportiv 9.8l benzina la suta.

Waiting your conclusion!

Cred ca era vb doar de viteza. Si parerea mea este ca loganul 1.6 16valve face un opel astra 1.7dti pe demaraj.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@micky001...colegul in locul caruia mereu raspunzi, ba are bani de masina noua, ba n-are, ba isi permite orice, ba nu-si permite decat Logan...pai, explica tu cum vine asta, in locul lui, ca poate iti iese mai bine...si ca sa nu fim , din nou, total off topic:
micky001 a scris:Tot teoretic,cat si practic,toti stim ca Astra 1.7 dti caravan este mai bun decat Logan-ul

...teoretic, discutam de Logan MCV, care este diferit atat teoretic cat si practic de Logan Berlina iar in plus, nu toti stim sau suntem de accord ca un Logan MCV cu motor de 1.6/16V este mai prost decat o Astra Caravan cu motor de 1.7 dti. Dupa parerea mea Logan MCV 1.6/16V da clasa din orice pozitie unei Astra Caravan 1.7 dti. Nici nu vreau sa ma gandesc ce pacoste de motor are Astra in discutie iar de spatiu interior si ce stie sa faca Loganul MCV cu spatiul ala in comparatie cu Astra Caravan...ce sa mai discutam.
In concluzie, votul meu merge la Logan MCV...fara discutie, cu ochii inchisi.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mitosu a scris:daca merg constant cu 130 km/h pe autostrada consumul este de 7, iar in localitati scade undeva la 6,4 unde merg cu viteze intre 60km/h si 100km/h. astra are doar 12 000 km, dar comparativ consumul este mai bun tinand seama ca de regula fac acelasi traseu, iar benzina folosita doar de la mol sau rompetrol cea de 95.


O sa iti creasca nasul.....
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris:@micky001...colegul in locul caruia mereu raspunzi, ba are bani de masina noua, ba n-are, ba isi permite orice, ba nu-si permite decat Logan...pai, explica tu cum vine asta, in locul lui, ca poate iti iese mai bine...si ca sa nu fim , din nou, total off topic:
micky001 a scris:Tot teoretic,cat si practic,toti stim ca Astra 1.7 dti caravan este mai bun decat Logan-ul

...teoretic, discutam de Logan MCV, care este diferit atat teoretic cat si practic de Logan Berlina iar in plus, nu toti stim sau suntem de accord ca un Logan MCV cu motor de 1.6/16V este mai prost decat o Astra Caravan cu motor de 1.7 dti. Dupa parerea mea Logan MCV 1.6/16V da clasa din orice pozitie unei Astra Caravan 1.7 dti. Nici nu vreau sa ma gandesc ce pacoste de motor are Astra in discutie iar de spatiu interior si ce stie sa faca Loganul MCV cu spatiul ala in comparatie cu Astra Caravan...ce sa mai discutam.
In concluzie, votul meu merge la Logan MCV...fara discutie, cu ochii inchisi.

Pacoste de motor y17dt?AI tu unul si stii asa de bine? La ce da clasa un mcv? Sunt de acord cu tine ca e mai bun loganul la demaraj, dar nu incarcat....asta clar. Care mai sunt pozitiile celalate la care da clasa in afara de spatiu?
Deci conduc deunazi si un mcv, intr-adevar diesel, insa o versiune destul de dotata an 2007...scartaie din absolut toate incheieturile, stergatoarele o iau razna, usa spate dreapta nu mai vrea sa se deschida din interior ci doar de afara, plasticele sunt de toata jena, iar cel mai mare minus e ca la 100 km/h pe un drum secundar cu criblura nu am absolut nici un fel de siguranta spre deosebire de astra.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,681
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu e niciun secret ca colegul nostru @sorindf2000 este un fan Logan. Foarte bine, e perfect ok pentru mine si daca iei lucrurile ca un om care isi repara masina la service sau reprezentanta are si dreptate, in mare masura. Ce nu ia el in calcul e ca noi 'cei ce ne permitem sa cumparam masini SH' suntem cel mai adesea si cei care avem cunostintele tehnice/mecanice necesare ca sa ni le reparam singuri astfel ca cu o masina mai veche ai parte de suficient confort si de un pret decent de exploatare. In acest caz nu mai are niciun rost sa te bagi la una mai noua (sa zicem modelul imediat anterior versiunii curente oricarui model de Opel, eventual o Dacia Logan 2 noua).

Tot noi suntem cei care ne-am inscris pe forum in secunda 2 dupa ce ne-am cumparat masina SH, tot noi suntem cei care daca intr-un final ajungem in service si auzim intrebarea 'de unde stii' avem raspunsuri gen 'de pe ClubOpel' sau 'de pe YouTube'. Smile Si tot noi 'cei ce ne permitem sa cumparam masini SH' si apoi ni le reparam singuri suntem cei care (prin solutiile tehnice oferite) dam valoare acestui forum !
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mad2max a scris: iar cel mai mare minus e ca la 100 km/h pe un drum secundar cu criblura nu am absolut nici un fel de siguranta spre deosebire de astra.


Du-te bre si lasa-ne. Am mers la pescuit pe niste drumuri cu criblura cu un Logan obisnuit cu viteza chiar peste 100km/h unde se putea si nu nu am avut niciodata senzatia ca nu o pot controla, ca nu sunt in siguranta.
Pe cealalta parte, toti au spus ca MCV-ul sta mult mai bine pe sosea decat Loganul.
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
mad2max a scris:Pacoste de motor y17dt?AI tu unul si stii asa de bine? La ce da clasa un mcv? Sunt de acord cu tine ca e mai bun loganul la demaraj, dar nu incarcat....asta clar. Care mai sunt pozitiile celalate la care da clasa in afara de spatiu?

...n-am eu motorul asta "de legenda"...s-au tepuit cu el insa , muuulti de pe forumul asta...citesc si eu forumul, am avut de unde trage concluziile, cealalta pozitie din care MCV-ul ii da clasa oricarui Astra G caravan ti-a indicat-o foarte correct @forbidden27. In rest...ce sa zic, success in cariera de pilot de raliuri, insa, poate ar fi indicat sa incepi cu masini care au facut legenda in sportul asta , culmea..nu Astra G caravan...ci, de exemplu Audi Quattro sau Ford RS200...Loganul MCV a fost creat pentru altceva nu pentru probe WRC pe criblura...
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mitosu a scris:Drogas timpul inca nu a demonstrat , mai ai rabdare sa treaca zeci de mii de km si apoi sa spui ca ai facut o alegere buna.

apropo cu rugina cum stai , ai facut o verificare mai amanuntita, ca apare prin locuri ascunse.

ca tot ai 1,6 mpi , din asta am avut si eu si in comparatie cu astra h 1,6 consumul de benzina e mai mare la logan cam cu 2l/100km/h si acum imi pot da seama cat de mincinos era cb-ul, de exemplu vara cand mergeam pe autostrada cu 120km/h constant imi arata consum de 6,2 l cu rezervorul ful , dar pe indicator "pavelele" dispareau si cate 3 odata cand se termina mersul cu masina. o"pavela" inseamna 5 litri ,iar distanta parcursa era de 160km deci aproape de 10l /100km .
Drogas din 9 "pavele" de la rezervor incarcat plin in bucuresti , la intoarcere mai aveam 3 in 320 km facuti tinand cont de faptul ca 100km mergeam in regim de localitati cu 60km/h unde cb-ul imi arata un consum de 5,2l.
la astra h mi se pare mai realist consumul luand in considerare bc-ul si indicatorul de benzina si sa nu crezi ca in astra folosesc alta benzina decat ce foloseam in logan.
asa ca degeaba investesti bani putini in masina daca ea te va rupe la buzunar dupa.


Ma apropii de 50000 de mii pe bord, mai astept ? 25000 de cand o am adica 2 ani ... masina e din 2008

Rugina nu are nici sub chedere am tratat-o preventiv de cand am luat-o pe sub chedere, am nimerit model de export Very Happy catre Vietnam. Consumul la logan e real, rezervorul nu e egal, o pavela nu are niciodata 5 litri. Cand iti lua 3 pavele la un drum e pentru ca una din ele era pe terminate. Nu ai cum sa pleci la drum cu 9 pavele si sa te intorci dupa 320 de km cu 3 pavele, 6 pavele inseamna undeva la ~ 30 de litri
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca nu iti dai seama ce scrii....vrei sa zici ca mcv-ul sta mai bine pe drum ca un astra g caravan? inseamna ca traiesti intr-o lume a viselor.
Iti spun din experienta ca mcv-ul nu este sigur la viteze de peste 100k/h mai ales pe drumuri secundare si pe curbe...NU se compara cu astra g.
Si culmea, am de 7 ani pacostea aia de y17dt....crezi ca-l mai tineam asa de mult daca era chiar asa de pacoste?Un motor intretinut te tine mult si bine.
Da, corect, MCV-ul este mai bun pentru spatiul oferit si demarajul mai bun in comparatia de fata....dar cam atat!
PS...Pot pune poze cu astra si mcv-ul din curte pt cei care cred ca spun doar asa sa ma aflu in treaba.
  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:
mitosu a scris:daca merg constant cu 130 km/h pe autostrada consumul este de 7, iar in localitati scade undeva la 6,4 unde merg cu viteze intre 60km/h si 100km/h. astra are doar 12 000 km, dar comparativ consumul este mai bun tinand seama ca de regula fac acelasi traseu, iar benzina folosita doar de la mol sau rompetrol cea de 95.


O sa iti creasca nasul.....


poate nasul tau o sa creasca al meu nu are de ce, cand o sa ai masina mea si ai sa faci traseele mele ai sa vezi ca am dreptate .

daca esti fan logan ia-ti unul si ai sa vezi ce buna e tehnologia franceza si cat de frumos minte cb-ul.
nu au reusit nici cu motorul de 1,2 sa faca economie ci doar o masina puturoasa.

daca e sa mint pe cineva e doar persoana mea in joc, adica m-as mintii pe banii mei.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:... Ce nu ia el in calcul e ca noi 'cei ce ne permitem sa cumparam masini SH' suntem cel mai adesea si cei care avem cunostintele tehnice/mecanice necesare ca sa ni le reparam singuri astfel ca cu o masina mai veche ai parte de suficient confort si de un pret decent de exploatare...

Cam generalizezi, poate ca tu ai cunostintele necesare reparari unei masini si poate ca mai sunt inca cativa ca si tine insa...MAREA MAJORITATE a celor de pe forumul asta sau a posesorilor de masini in general au cunostinte minimale privind intretinerea unei masini sa nu mai vorbim de reparatii ca astea tind spre zero.Unii au invatat de aici altii stiau ei dinainte iar in final unii se cred desteptii fara sa fie cazul. Eu sunt in categoria celor care au habar cum se tine o cheie in mana insa nu sunt nici pe departe un mecanic iar logica mea in topicele astea de versus este urmatoarea, mai bine iti face treaba cu o masina oarecare, ieftina, functionala, cu garantie decat cu un Bugatti Veyron caruia n-ai bani sa-i schimbi anvelopele tot la 10 000km iar roata cu totul la 40 000km si prin urmare il tii in parcare la bloc. Acum, nu ca exista vreun Opel comparabil cu Bugatti Veyron sau cineva de pe forumul asta si-l permite sau orice alt motiv... a fost doar asa...de dragul comparatiilor, de multe ori inutile...Smile
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
mad2max a scris:Eu cred ca nu iti dai seama ce scrii....vrei sa zici ca mcv-ul sta mai bine pe drum ca un astra g caravan? inseamna ca traiesti intr-o lume a viselor.
Iti spun din experienta ca mcv-ul nu este sigur la viteze de peste 100k/h mai ales pe drumuri secundare si pe curbe...NU se compara cu astra g.

Experienta ta e foarte putin relevanta, pentru mine cel putin, in ceea ce priveste "stabilitatea" masinilor...avand in vedere ca tu cu mana ta ai scris ca mergeai pe un drum cu criblura, secundar si cu curbe cu viteze de 100km/h cu o masina create pentru cu totul altceva, Logan Multi Convivial Vehicle ...asa ca, eu imi dau foarte bine seama ce scriu insa, nu-mi dau prea bine seama de ce ma obosesc sa-ti raspund avand in vedere ca "evoluam" in categori diferite, noi doi, sofer de raliuri WRC cu masina nepotrivita, adica tu si sofer fara pretentii de as al volanului, adica eu.
Ma gandesc la un experiment, sa testez sa vad daca as propune pe siteurile de vanzari auto posesorilor de Logan MCV un schimb cu un Opel Astra G motor 1.7dti...oare cati ar fi interesati... Question ...cred ca ar suna incontinu telefonul si s-ar bloca casuta de mail de cate raspunsuri as primi la oferta... Very Happy
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,681
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cand ai spus mai sus ca unii au invatat de pe forum mecanica la Opel-ul din dotare sau chiar mai mult (despre sistemul de injectie, turbina, etc) automat m-am dus cu gandul la colegul @Drogas care n-a avut noroc cu motorul lui Y20DTH si a ramas chitit pe acest motor cum ca nu e bun/nu e bine proiectat/tot ce-a mai zis el... Totusi am vazut ca poate sa dea solutii tehnice la orice ora altor posesori cu acest motor Smile Smile Smile. Haideti sa privim si partea buna a lucrurilor, pentru ca in orice contradictie exista si un lucru bun care ar trebui evidentiat atunci cand avem ocazia.

Am vazut ca inclusiv tu incerci sa ajuti, sa vii cu solutii atunci cand ai posibilitatea iar asta e de apreciat. Dar sunt aici pe forum niste 'TATICI' care scriu in general numai in discutii de-astea generaliste de 'versus' si n-au dat inca o solutie tehnica de cand s-au inscris pe forum. Pai ce facem, stimati colegi ? Vorbim doar sa ne crestem stima de sine ori ca sa facem atingere la ego-ul altora, sau incercam sa-i ajutam pe cei ce cauta aici o rezolvare ? Eu cred ca aceasta e esenta acestui forum, sa ne ajutam reciproc, sa impartasim cu ceilalti din experienta fiecaruia.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Mar 22 Jan, 2013 10:43 pm
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Esti extrem de superficial....faptul ca am mers cu 100km/h pe un drum secundar si crede-ma ca n-am depasit viteza asta cu loganul, nu-ti da destule informatii sa ma cataolghezi drept sofer de curse sau as al volanului; fiecare mai are momente cand se grabeste si mai trebuie s-o calce.
Pe acelasi drum am mers si cu Astra cu 100km/h si practic nu exista grad de comparatie.
PS.Sincer eu unul nu mi-as da masina pe absolut nici un logan, nici macar pe un golf 4, poate doar pe un alt astra mai dotat.....in 7 ani am invata ce metehne are motorul asta si eu cred ca este un motor solid.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR