Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Asa Emil, asteptam review-ul
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:Pemil...pescar esti. Invidios. Ca sa iti mai indulcesc amarul...ma duc maine dimineata sa ridic masina. Azi am treaba, plus ca nu vreau sa prind aglomeratia pe iesirea din Bucuresti catre A1. Maine la ora 9:00 ma duc. Am programat ora si data de livrare. Dar mai intai vreau sa promiti ca nu te gandesti cu rautate!


Hai, mai Bogdan, tu esti singurul cu care-mi permit si eu sa glumesc. Aici. Cum sa gândesc cu rautate? Stai linistit ca nu deochi. Daca as fi invidios pe tine, as fi pe toti cei care si-au primit sau urmeaza sa-si primeasca jucaria inaintea mea. Imi pare rau ca am tot lalait-o eu pana sa dau comanda, ca hotarat am fost, dar am tot amanat vreo 2 saptamani pana sa ma duc sa bat palma cu dealerul...
Sa o stapanesti sanatos, sa ai parte doar de clipe frumoase in compania ei si sa tocesti cat mai multe seturi de gume cu ea...

PS: sau glumesti când ma intrebi daca gândesc rau despre tine... !?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Poze cu scutul:
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
In lipsa masinii ai deocamdata la ce sa te uiti Smile
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
IBogdan999 a scris:Pemil...pescar esti. Invidios. Ca sa iti mai indulcesc amarul...ma duc maine dimineata sa ridic masina. Azi am treaba, plus ca nu vreau sa prind aglomeratia pe iesirea din Bucuresti catre A1. Maine la ora 9:00 ma duc. Am programat ora si data de livrare. Dar mai intai vreau sa promiti ca nu te gandesti cu rautate!


Hai, mai Bogdan, tu esti singurul cu care-mi permit si eu sa glumesc. Aici. Cum sa gândesc cu rautate? Stai linistit ca nu deochi. Daca as fi invidios pe tine, as fi pe toti cei care si-au primit sau urmeaza sa-si primeasca jucaria inaintea mea. Imi pare rau ca am tot lalait-o eu pana sa dau comanda, ca hotarat am fost, dar am tot amanat vreo 2 saptamani pana sa ma duc sa bat palma cu dealerul...
Sa o stapanesti sanatos, sa ai parte doar de clipe frumoase in compania ei si sa tocesti cat mai multe seturi de gume cu ea...

PS: sau glumesti când ma intrebi daca gândesc rau despre tine... !?

Glumeam. Ai loc in vitrina pentru scut? Sau il agati pe perete?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Poze cu scutul:

Emil, am auzit prin media cã ai avea pile pe la guvern. Bãnuiesc cã mâine poimâine ridici mașina, nu?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mai baieti, ia vedeti ca radem, glumim noi, dar sa ne mai vedem si lungul nasului.
Nu sariti calul.
Cu atat mai mult cu cat, probabil, sunt decanul vostru de varsta ... (nu cumva sa incepeti sa-mi spuneti nene, unchiule, tataie sau mai stiu eu cum!).
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris: Ai loc in vitrina pentru scut? Sau il agati pe perete?


Il pun noaptea sub perna!
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Mai baieti, ia vedeti ca radem, glumim noi, dar sa ne mai vedem si lungul nasului.
Nu sariti calul.
Cu atat mai mult cu cat, probabil, sunt decanul vostru de varsta ... (nu cumva sa incepeti sa-mi spuneti nene, unchiule, tataie sau mai stiu eu cum!).

Mda...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:
Cosmin95 a scris:Hehe, de grilele de proiectoare am facut rost sa zicem, de la baiatul ala de pe lajumate, dar de la grila aceea chiar nu stiu de unde sa gasim..


Cred ca am gasit si grila cromata, trebuie intrebat la piese radacini daca este pentru Astra J: Link
Am luat codul piesei de aici: Link


Deci, elementul cromat nu se potriveste cu grila pe care o avem pe masini am intrebat la dealer, astea inseamna comanda pentru grila + comanda pentru element cromat.
@Cosmin, ai luat grilele cromate pentru proiectoare, se potrivesc oare?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Sirc, scuze ca nu ti-am raspuns, vad ca nu am mai primit mail cu notificari de pe topicul acesta. Stiam ca elementul cromat nu se potriveste. Nu am luat grilele cromate, am tot cumparat un scut, o folie, o tovita... si cromurile le-am lasat pe plan secund. Acele grile de pe Lajumate.ro se potrivesc la fix, sunt originale. 150 lei bucata--300 lei setul. Apoi urmeaza chederele cromate (inox) de pe cromtuning.ro. Voi face o plimbarica pana la Galati sa mi le si monteze. Apoi folie pe spate si luneta si e ready to roll Browny a mea.
  • CCuiava

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am un Astra J Sedan de 1 luna si jumatate la care am cumparat scut , tavita portbagaj, covoare de cauciuc si trebuie sa-mi vina si aparatorile de noroi.
Singurele doleante nesatisfacute inca sunt - navigatia si jante de aliaj pe 16 opel. Cele 2 nu am putut sa le pun la momentul achizitiei intrucat aveam nevoie de masina + inmatriculare etc - in maxim 1 luna, intrucat trebuia sa plec in concediu(biletele cumparate de anul trecut si masina pe care o avusem o vandusem acum aproape 2 luni).
De aceea am ales masina ce era pe stoc, deci implicit culoarea gri si celebrul motor de 115 caluti.
Rugamintea mea este daca ma puteti ajuta cu vreun link pentru jante si pentru navigatie. Multumesc.
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut, uite pentru jante:Link poti lua codul piesei din catalog si mai te poti uita pe pieseradacini aici Link
  • CCuiava

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sirc, poate eu nu am vazut bine, dar nu exista janta de aliaj pe 16 ? Toate din catalog sunt de la 17 in sus.
Am primit o oferta de la reprezentata pentru montare senzori spate ( 7 senzori) - 650 lei Valeo cu montaj.
Cum vi se pare pretul ?
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Cred ca sunt singurele jante de aliaj pe 16, cod janta: 13376018
http://www.revizieshop.ro/o...ginala-gm-p-23746
Trebuie luate si capacelele centrale. Un pic mai ieftine pe pieseautoradacini.

Despre ce senzori vorbesti, de parcare? Daca da, ce sa faci cu 7 senzori?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
7 senzori pe baraaa?🤔
Nici parktronicul nu are atatia:))
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Am dat comanda si eu pentru scut 230 lei cu tot cu transport, maine probabil imi va ajunge.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Super! Sa ai grija la cine il montezi, ca la mine, n-au nimerit gaurile corespunzatoare..din ce am inteles de la colegii noastri Smile)
Acum asta e, il las asa, ca nu e ceva grav.
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Super! Sa ai grija la cine il montezi, ca la mine, n-au nimerit gaurile corespunzatoare..din ce am inteles de la colegii noastri Smile)
Acum asta e, il las asa, ca nu e ceva grav.

Montarea la reprezentanta vro 60-70 lei costa, vin cu scutul in taxi cand imi vor zice ca este gata Laughing
Am vazut forumul nu este bai este ok si asa.
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
CCuiava a scris:Sirc, poate eu nu am vazut bine, dar nu exista janta de aliaj pe 16 ? Toate din catalog sunt de la 17 in sus.
Am primit o oferta de la reprezentata pentru montare senzori spate ( 7 senzori) - 650 lei Valeo cu montaj.
Cum vi se pare pretul ?

Nu ai nevoie de 7 senzori. 4 sunt suficienti. Am montat de curand (vinerea trecuta) la Peugeot senzori Valeo kit 632001: cost 330 senzorii cu display si 150 montajul la reprezentanta din care 100 manopera electrica pentru o ora montaj si 50 lei vopsit senzorii corespunzand la manopera jumatate de ora
Acum, sincer, pentru ca la Astra mi am comandat din fabrica, fara sa ii vad inainte, cei montati aftermarket in bara mi se par mai de efect decat cei in sort din fabrica. Doar ca nu ai integrarea cu afisajul masinii.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR