Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • lux3310

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2011

  • Mesaj Privat
AM VB CU CEI DE LA GM DIN UNGARIA SI MI-AU COMUNICAT CA NU VA APAREA NICIODAT HARTA PT ROMANI PT INSIGNIA ACTUALA.HARTA DISPONIBILA VA FI PT URMATOARELE MODELE DE OPEL, ASA CA SINGURA SOLUTIE E RECLAMATIA LA OPC PT INDIFERENTA REPREZENTANTEI DIN ROMANIA SI INSELAREA CLIENTILOR [b] Evil or Very Mad
Skip ads

  • dancreta

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
lux3310 a scris:AM VB CU CEI DE LA GM DIN UNGARIA SI MI-AU COMUNICAT CA NU VA APAREA NICIODAT HARTA PT ROMANI PT INSIGNIA ACTUALA.HARTA DISPONIBILA VA FI PT URMATOARELE MODELE DE OPEL, ASA CA SINGURA SOLUTIE E RECLAMATIA LA OPC PT INDIFERENTA REPREZENTANTEI DIN ROMANIA SI INSELAREA CLIENTILOR [b] Evil or Very Mad


Hei, dar a aparut harta pentru Romania pe site-ul Navteq insa numai pt DVD800 (versiune 2010-2011). Nu stiu cat e de corecta si detaliata (fiind inclusa in pachetul intregii Europe la pretul de 199 euro) dar cel putin exista acolo disponibila. O are cineva? Cum e? Cea mai importanta intrebare ramane: de ce se ofera harta RO pt DVD800 si nu si pt CD500?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@dancreta
s-a mai discutat acum cateva pagini in urma pe subiectul asta
e trecuta si romania pe acel dvd doar ca are, decat bucuresti, timisoara si iasi parca zicea colegul respectiv si drumuri europene
iar cu ajutorul ei nu poti configura traseu
acest dvd vine la toate masinile cu dvd800 produse dupa a doua jumatate a anului 2010( MY2011)
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Asa am primit si eu pentru CD500 un CD care imi arata strazile principale din Bucuresti,salba de lacuri,dar nu pot configura traseu,numai daca aleg o destinatie din alta tara care are adrese exacte.De-abia atunci am auzit si cum da comenzi vocale.
Am incercat sa aleg un punct cu latitudine si longitudine din Bucuresti,dar nu poate fi ales ca destinatie.
Skip ads

  • dancreta

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Are cineva (in zona Bucuresti - Ploiesti - Campina - Brasov) harta Navteq cu Grecia pt CD500 ca sa-i fac o cinste si sa mi-o incarc si eu in memorie?
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ce se mai aude de harta RO?chiar asa de greu sa fie sa faci o harta?inteleg ca nu e profitabil,dar macar pe comanda sa se faca!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pentru cei interesati de un aftermarket
produsul il gasiti pe site
http://roadrover.cn/e/
iar un manual de utilizare aici
http://www.liberty-forever...._for_tid_9105.pdf
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
aftermarket pt insignia daca va poate fi de folos:
http://shop.conexx-video.de...ckfahrkamera.html
http://www.xtremewebshop.co...---opel-2010.aspx
Skip ads

  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
riky a scris:ce se mai aude de harta RO?chiar asa de greu sa fie sa faci o harta?inteleg ca nu e profitabil,dar macar pe comanda sa se faca!


Am fost azi la dealer si am vb si de CD 500 NAVI. Harta Romaniei exista, cum zicea si un coleg mai sus, dar doar cu cateva sosele importante (de genu autostrada Bucuresti-Ploiesti care se continua si in Bucuresti cu Iuliu Maniu), aeroporturi, cateva benzinarii parca si cam atat. Nu poti sa ii setezi un traseu, nu ai alte informatii suplimentare (legate de traseu, normal). Am si vazut-o cum arata pe un insignia. Cica ar trebui sa apara si CD pt Romania cam la juamtatea anului astuia... Cat de adevarata este informatia si daca se va materializa... vom vedea.
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu am trimis aseara un mail celor de la Navteq(producatorul de harti pt sistemul nostru de Navi de pe opel) si astept un raspuns oficial.va tin la curent cu ce mi se va raspunde.
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
riky a scris:eu am trimis aseara un mail celor de la Navteq(producatorul de harti pt sistemul nostru de Navi de pe opel) si astept un raspuns oficial.va tin la curent cu ce mi se va raspunde.

Nici un raspuns? Sau inca se mai gandesc daca suntem suficient de importanti sa se osteneasca pt noi?!
  • dancreta

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
e foarte frustrant si ciudat ca nu apare harta romaniei si pentru cd500 din moment ce a aparut pentru dvd800

http://www.navigation.com/i...avigationMenu=YES

click pe "in the box" si se vede ca e si romania inclusa

ma intreb totusi cat de detaliata e harta romaniei pe dvd800... are cineva?
Skip ads

  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
peste cateva zile merg sa retrag masina de la concesionar astra sport tourer S si are dvd 800 , sper sa aiba si romania si daca e, sper sa aiba o acoperire mai mare cu strade mai detaliate, ramane de vazut, stima la toti opelisti..
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Are cineva CD-ul cu Grecia/Italia pentru CD500? Vreau sa profit de faptul ca se pot incarca harti in memoria interna a aparatului si vara asta probabil fac concediul il Grecia. Nu prea imi vine sa cumpar CD-ul respectiv pentru o ulilizare.

Pentru cei interesati eu am harta EastEurope 2009/2010 si Alps (2009/2010). Alps contine Austria, Elevetia si zona alpilor din Germania, Franta si Italia.
  • dancreta

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
cornelpopa a scris:Are cineva CD-ul cu Grecia/Italia pentru CD500? Vreau sa profit de faptul ca se pot incarca harti in memoria interna a aparatului si vara asta probabil fac concediul il Grecia. Nu prea imi vine sa cumpar CD-ul respectiv pentru o ulilizare.

Pentru cei interesati eu am harta EastEurope 2009/2010 si Alps (2009/2010). Alps contine Austria, Elevetia si zona alpilor din Germania, Franta si Italia.


Mi-e greu sa cred ca nu a cumparat nimeni harta asta fie pt Grecia, fie pt Italia! Poate ca nu e pe forum cine trebuie.
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca nu am noroc, nu e nimeni care sa fi cumparat harta de Grecia.
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
'Pare rau pt tine cornelpopa... Daca as fi avut... De curand (vinerea trecuta, mai exact) mi-am ridicat si eu masina echipata cu CD500... Foarte tare sistemul in general insa faptul ca baietii de la Navteq nu se zbat sa scoata harta si pt Romania (si nu cred ca ar fi singura tara) unde se comercializeaza aceast model de NAVI care practic este cam inutil, lasa mult de dorit. Ma gandeam sa apelez la "baietasi" si sa il crack-uiesc astfel incat sa pun si alte harti pe el (alti producatori)... Inca nu m-am interesat si deci inca nu stiu daca ar fi posibil... Daca cineva detine un pont, rog multa bunavointa din partea lui Very Happy
Nu or merge hartile de pe DVD800?!
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
timvte a scris:'Ma gandeam sa apelez la "baietasi" si sa il crack-uiesc astfel incat sa pun si alte harti pe el (alti producatori)... Inca nu m-am interesat si deci inca nu stiu daca ar fi posibil... Daca cineva detine un pont, rog multa bunavointa din partea lui Very Happy
Nu or merge hartile de pe DVD800?!


Nu e posibil, si nici nu cred ca va fi posibil vreodata. Am scris mai pe la inceputul topicului care sunt motivele tehnice.

Hartile de la DVD800 nu se potrivesc.

Singura solutie pentru aceste sisteme de navigatie este discul original - eventual imprumutat ca sa faci load in memoria interna a navigatiei.
  • x678001

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Din cate inteleg, ar merge DVD cu muzica pe CD500. O merge play si filme de pe DVD prin CD500?

Thanks,
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Filmele nu merg pe CD500. De altfel nici pe DVD800.

Merg doar DVD-uri cu mp3, etc. Pe ambele.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR