Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
iso, nu e bine bre, piratul-jbanghiu e de sorginte "minus liberala" Laughing
ca doar e sustinut de Partidul Democrat mai putin Liberal Mr. Green
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cam nasol pentru ei ca la faza asta le da cu (-) minus. Laughing
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mai ales acum cand se stie clar ca Traian Basescu este celebrul Profesor din cazul Hayssam Omar !

dovada:

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cu cine/daca o sa votez, insa cu siguranta votez pentru diminiuarea numarului de somnambuli din parlament.

Lui Bãse si guvernului le urez multa, multa caldura iar banii pe care mi i-au luat din salariu sa le fie de folos pentru cat mai multe lumânari...!
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am pus si un chestionar. Daca poate vreun moderator sa adauge optiunea "Toate variantele de mai sus" ar fi perfect. Laughing
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ionutxxl a scris:Jos Basescu si guvernul Boc Evil or Very Mad escroci...banditi ...oricine numai nu ei Smile

ti-a fost bine cand a fost psd la putere in suceava?
aia erau "conducatori" ? halal man.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ce ziceti dupa noua dezbatere?
cu cine ati vota? s-a schimbat votu ? al meu da+am eliminat un candidat.
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
respected a scris:ce ziceti dupa noua dezbatere?
cu cine ati vota? s-a schimbat votu ? al meu da+am eliminat un candidat.


o alegere buna ar fi vadim(vlad tepes). dar sa fim seriosi nu are nici o sansa. vad numa lume, pitipoace proaste de 18 ani care sar in sus ca voteaza cu basescu.pai inteleg de ce e tara asta asa
sincer votez cu geoana au furat ei dar ne-a fost si bine.si in arges e bine cu psd
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca o sa il votez pe "Vadim nebunu".
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In citeva cuvinte am sa schitez de ce nu votez cu cutare candidat.

Traian Basescu nu'l votez pentru ca pe linga faptul ca nu a facut nimic palpabil pentru tara asta a reusit ca nimeni altul sa invrajbeasca pe oricine cu oricine pe principiul "dezbina si condu!". Trecind peste favoritismele si afacerile servite ce le'a administrat din umbra pe care oricare alt presedinte le'ar fi facut, ne'a dat cel mai incompetent guvern din toate timpurile creat dupa chipul si asemanarea LUI adica: sucit-azi zice una, maine se contrazice; incompetent-se baga peste tot, dispune, fara macar sa aiba habar despre ce este vorba; dictator-se considera detinatorul adevarului universal; imbirligator; om fara cuvint; curvar; om fara onoare, ... si probabil lista ar putea continua la nesfirsit. Laughing In plan extern a reusit sa izoleze Romania cum n'a facut'o nimeni altcineva mai bine.

Mircea Geoana, nu pot sa votez cu un fost nomenclaturist, politruc de meserie, "emanatia" esalonului 2 comunist. Cu atit mai mult cu cit nu'mi doresc reintoarcerea la perioada de baronizare a Romaniei in care toate businesurile erau acaparate/controlate/smintinite de PDSR actualmente PSD.

Sorin Oprescu, n'am sa votez cu el pentru un motiv care'mi aduce aminte de Basescu. La fel ca si Basescu, Operescu a promis sus si tare ca odata ce a ajuns primar general nu va candida la presedintie, pentru ca mai apoi sa se razgindeasca. Pentru ca nu'mi plac oamenii suciti n'am sa votez cu Oprescu.

Vadim Tudor, nu'l votez pentru ca este prea impulsiv si de cele mai multe ori vorbeste gura fara el. In plan extern aceste trasaturi pot avea consecinte dezastroase. Altfel il apreciez pentru memoria fantastica, carisma si cultura de care da dovada, fara indoiala ca este un om destept.

Gigi Becali , pfff, probabil nu l'as vota nici daca ar ramine ultimul om de pe pamint. Fatarnicia, tupeul si mirlania de care da dovada acest individ sint de domeniul fantasticului.

Kelemen Hunor, din pacate nu'l cunosc pentru realizarile sale si nu pot sa votez cu acest om.


Prin concluzie logica Crin Antonescu ramine alternativa momentului, chiar daca sint convins ca va servi clica liberala, chiar daca deja da semne vadite de infatuare si zeflemea. Dintre cei 3 cu sanse adevarate la functia suprema in stat respectiv "sa traiti bine!" , "prostanacul" si Crinul liberal, cel de pe urma pare mai inteligent si de mai mult bun simt decit ceilalti doi.

Asa ca daca tot e sa aleg o curva prefer s'o aleg pe cea mai sofisticata si mai prezentabila. Asa ca: "Hai cu Crinu' presedinte!" Laughing
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
o finala intre primii trei din sondaje nu mi se pare fair play, si intr-o anumita masura cei trei ar trebui sa piarda.
Crin pare sa cistige teren, insa m-ar oftica la nebunie ca Vosganian, parintele taxei auto sa revina pe post de ministru, poate chiar prim ministru.
De asemenea Nicolaescu, prapaditul ala de la sanatate as vrea sa dispara cel putin asa cum as dori sa dispara Basescu.
Crin s-a lamentat ca guvernarile acestor 20 ani i-au mincat zilele, insa sa nu uitam ca si Crin a muscat puternic din zilele noastre.
Daca trebuie sa ma refer la 3 si ar trebui sa votez (intre timp am mai cugetat si lipsa de la vot face jocul celor pusi pe fraude) probabil ca Antonescu ar fi.
Insa sunt mai multi si chiar da ca nu sanse as prefera un NONAME.
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
calfianu a scris:Crin pare sa cistige teren, insa m-ar oftica la nebunie ca Vosganian, parintele taxei auto sa revina pe post de ministru, poate chiar prim ministru.


Hai ca aici e clar deja pentru toata lumea ca daca iese crinu' atunci prim-ministru va fi primarul de la Sibiu. Ar fi prea de tot sa nu se tina macar de promisiunea asta pe care a tot facut-o pan' la D-zeu si-napoi!
Skip ads

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
decat doua cuvinte am pentru sustinatorii lui Antonescu: Tudor Chirila Laughing
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre, da cu baiatul ala ecologist nu voteaza nimeni? Ala cu plete?
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Tzepozzz a scris:decat doua cuvinte am pentru sustinatorii lui Antonescu: Tudor Chirila Laughing

... pai decit sa tragi o "rasuflata" pretentioasa ca ceilalti doi mai bine spui o nespusa... Laughing
Pardon, eu cel putin nu sint sustinatorul nimanui ci numai imi exersez talentul de alegator, din trei rele aleg pe cea mai putin rea, atita tot... daca ar fi dupa mine "clasa" politica ar fi trebuit sa dispara demult ca tot nu fac nimic, ori cu ei ori fara ei tot aia.

La smecheria lui Basescu cu reducerea numarului de parlamentari nu pun botu', se gindeste micutul ca i'ar fi mai usor sa conduca 300 de prosti decit 400 de smecheri in cazul in care iese presedinte din nou, dictatura se instaleaza intotdeauna prin interpretarea nefasta a principiilor democratiei ! Shocked
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu ma gandeam totusi sa se extinda simbolul nepasarii romanesti ca si asa au la dispozitie cea mai mare cladire din Europa si sincer e si pentru ei greu la ce lene au sa tot bata drumul,parlament,firme,sotioare,amante,fini,fiice ....etc marindu-le numarul la minim 25.000.000 vor disparea prin dilutie.Adica vom fi prima tara de pe glob compusa numai din parlamentari,ca si asa ne este frica sa nu-i pierdem ,ceea ce nu se va intampla fiti siguri singura optiune cu 100% voturi din partea lor.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Tzepozzz a scris:decat doua cuvinte am pentru sustinatorii lui Antonescu: Tudor Chirila Laughing


a fost penibil la faza asta Laughing
Vorba lu CTP , d-nul prezidentiabil dar il aveati pe Neagu Djuvara in spate ..... doar Tudor Chirila ati reusti sa scoateti din cutiuta ?

Eu as fi zis domle reformulez ... Tudor Chirila cand e treaz
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
unicameral sau nu? care ar fi avantajele/dezavantajele? ce votati ?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Unicameral ....avantaj ,prefer sa platesc mai putini somnorosi, dezavantaj faptul ca respectiva camera sau ambele nu se afla la Aushwitz acolo unde se folosea Ziklon B.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Bicameral dar maxim 300. Cheltuieli mai mici cu aberatii mai putine.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cu cine votezi in Turul 2 de scrutin?
Traian Basescu 57%
Mircea Geoana 42%
211 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR