Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Si data?
Termen de livrare intre 90-120 zile de la data contractului
Skip ads

  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Eu fata de standard am luat si Intellink si bizonala. Atat am ca dotari. Poate vine si cu watt
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
La mine data de livrarae eate pana la 1 august. Dar probabil va fi 15 august. Asa cred.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Alex ,watt ajuta la o trece pe drum cu denivelari ceva mai soft plus o stabilitate laterala mai buna .
Daca ai clima banuiesc ca ai aplicat si pt pachetul enjoy,piele pe volan + cotiera fata.?!
Skip ads

  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Nu..am ales numai clima. Fara volan piele
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cotiera nu.mi se pare ergonomica. Eu am vrut ceva accesibil. Fara proiectoare si cotiere. Am asa ceva la actuala masina si nu le am folosit deloc
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
alexxastra a scris:Nu..am ales numai clima. Fara volan piele


Daca nu e cu start/stop, nu va avea punte watt.
Puntea watt sr pune la cele cu start/stop sau la cele fara start/stop dar cu foarte multe optionale (optionale de peste 2000 - 2500 euro).
La cele cu start/stop se pun si anvelope de 215/60/r16 in loc de 205/60/r16, care sunt standard.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
soldy a scris:Si nu raman pete de la apa fara stergere? Ma refer in special la culorile inchise.

Ba da rãmân. ..e ok..
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Chelebet dar scumpe spalatoriile in Iasi:))la mn in cartier e la 20 lei si jetoanele alea habar n.am,oricum pana in 10 lei.Acasa e cel mai bine sa o speli dar de cate ori o vei spala acasa?ca te apuci de ea si pe interior o sa stai destul..la mine,cand sunt la socrii sau la parinti si.mi vine chef sa spal masina ,petrec vreo 3 ore pe ea...pai o dau naiba ,daca as sta sa o spal de 4 ori pe luna,macar a cate 3 ore...pierd o zi din viata Smile)))
Alexxx ,din cate stiu mai toate au venit la baieti cu punte watt,doar la chelebet care nu are pachet enjoy a venit fara...chelebet daca am spus ceva gresit te rog sa ma corectezi.

Soldy daca o speli cand e soarele asta nebun,raman pete plus ca isi va pierde din luciu, in timp...Sad


Am și eu punte spate watt...o spãl la curte la furtun...
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
alexxastra a scris:Nu..am ales numai clima. Fara volan piele


Daca nu e cu start/stop, nu va avea punte watt.
Puntea watt sr pune la cele cu start/stop sau la cele fara start/stop dar cu foarte multe optionale (optionale de peste 2000 - 2500 euro).
La cele cu start/stop se pun si anvelope de 215/60/r16 in loc de 205/60/r16, care sunt standard.


Nu e o r3gula...Eu n.am start stop si nici o opționalã si am watt...
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
alexxastra a scris:Nu..am ales numai clima. Fara volan piele


Daca nu e cu start/stop, nu va avea punte watt.
Puntea watt sr pune la cele cu start/stop sau la cele fara start/stop dar cu foarte multe optionale (optionale de peste 2000 - 2500 euro).
La cele cu start/stop se pun si anvelope de 215/60/r16 in loc de 205/60/r16, care sunt standard.


Tai-Pan ai certitudinea ca asa este?daca e asa ne.ai scapat de griji:)))...dealerii bag de seama ca stiu mai putin ca noi:)))
  • remus tgv

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salutare.Miercuri 21-06 am comandat si eu acest model.Nu pot decat sa va multumesc ptr ce ati scris aici .Si datorita celor scrise am decis mai usor ce masina sa aleg, si se pare ca am facut o alegere buna.Pana cand ajunge masina in septembrie ma multumesc cu impresiile voastre.Ma bucur ca "masina e buna de ceva".O zi frumoasa.
Skip ads

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
gaby1971 a scris:Salutare,CZosin tu cand ai dat comanta si unde?
Eu am dat pe 05.05.2017 bucuresti pe Iuliu Maniu.
Multumesc


Salutare. Pe 18 Aprilie am dat comanda la Andemotors.Iasi.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
jucandu-ma pe configurator, am observat ca doar daca bifez carlig detasabil se activeaza automat si echipare sasiu axa spate. In rest nu se activeaza, la alte optiuni, dar se poate bifa gratis. oare daca nu bifeaza dealerul nu vine cu punte watt?Vedem ce se intampla cu puntea watt, maine, cand ridic masina.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Bogdan sper sa ai tot watt si de acum echiparea watt sa fie standard ca m.as oftica sa am punte normala:)))
  • icb83

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
@IBogdan999,am precizat acum câteva pagini cã am avut o discutie cu Vlad de la Rãdãcini legat de Watt.
Se pare cã ei , dealerii ,nu au opțiunea asta in configurator,cel puțin asta mi s a zis.
Mi-a precizat cã pe configuratorul online apare dar nu și pe configuratorul lor .De aici am înțeles cã ei folosesc un alt configurator pentru comanda cãtre fabricant.
Presupun cã este o chestie de lot pânã la urmã și pânã acum n am auzit sau vãzut pe nimeni sa fi luat o astfel de mașina recent fara sa aibã watt.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Evitati pentru inceput stergea dupa spalat, deoarece este foarte proaspata vopsea si daca mai ramane praf cand stergi cu laveta se imprima imediat in vopsea urma.
Eu o voi spala pentru inceput singur la spalatoria cu jetoane si nu o voi sterge dupa spalat cu nimic.


La pregatirea pentru livrare, cu cata atentie si grija credeti ca a fost spalata si stearsa masina?
Chelebet, ai ceruit-o pana acum sau i-ai aplicat vreun tratament ceramic sau cu silicon?
In manualul masinii chiar recomanda ceruirea periodica...
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Referire catre o ceara anume exista?nu.i chiar asa usor sa gasesti ceva bun pe piata.multe , pe langa faptul ca sunt inflamabile dupa nu foarte mult timp apa si praful raman pe tabla...pana acum n.am mai polisat,poate cineva poate da o marca anume care sa fie de o calitate mai buna...cred ca pana la urma cel mai bine folosim Line-x si transformam masina in tanc:)))
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut.Nu am apucat sa o ceruiesc..
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Mai e o zi. Eu am intrebat-o pe Cristina de la Radacini si mi-a raspuns un pic ciudat sau nu( avand in vedere faptul ca femeile in probleme tehnice sunt mai putin pricepute) ca o sa vedem cand vine masina. Cred ca nu are nimeni o explicatie logica sau poate ca ea exista si nu se descurca dealerii. Oricum din experienta mea cu cei de la vanzari, rar am gasit persoane care sa cunoasca aspecte tehnice mai aprofundate. De fiecare data, intreaba la service. La salonul SAM din piata constitutiei am stat de vorba cu Cristi, ( fost Erebus, fost Dibas)care a mai lucrat la Opel si de la el puteam sa aflu mai multe lucruri tehnice. In jur de 16-17, maine, voi pune poze.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR