Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Fake, tigara electronica
Skip ads

  • kadu

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dupa aproape 20 de ani de fumat cate un pachet de tigari aveam zile an care ajungeam sa il termin si pe al doilea pachet am reusit sa le las mai exact din data de 15 08 2010 nu am mai pus gura pe tigare , ma simt foarte bine. Very Happy Succes celor care vor sa lase tigarile.
  • love_speed

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Greu....si eu incerc sa ma las de ele,insa fara succes pana acum Sad
Cel mai mult am rezistat 24 de ore fara sa fumez in ultimii ani Sad
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@petcu..bafta multa..eu imediat fac 12 luni. Smile
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
StefanTolos a scris:1 AUGUST 2009 ziua in care am intrat in concediu de vara dar si prima zi in care fumatul pentru mine a devenit istorie,fara diverse ajutoare pur si simplu de astazi tigra fumata imi va dauna grav ,voi muri mai repede si aceasta autoacuzare mi-a marit vointa,am trecut si de ce ma temeam mai mult o petrecere mai serioasa,tentatia a disparut, de ce pentru ca daca voi fuma, voi muri mai repede,doresc la toti fumatorii sa se lase de acest viciu urat din toate punctele de vedere.



De 1 an, 2 luni si 18 zile de cand nu mai fumez si ma simt excelent .
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
de apreciat fratilor.
si eu duc pachetul pe zi. [ si din cauza forumului asta probabil Very Happy ]
bravo la toti care au avut puterea si vointa
  • niladam2002

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu m-am lasat de fumat acum 3 ani, dupa 13 ani de "prost obicei"!
Ma puteam lasa oricand zic eu, aveam momente cand stateam cu saptamanile fara sa fumez dar...din plictiseala iar ma apucam. Pana intr-o seara de februarie, cand am facut PNEUMOTORAX spontan(pentru cei care nu stiu ce inseamna, spargerea pleurei si dezumflarea unui plaman) si am ajuns direct pe masa de operatie!
Din acel moment nu am mai bagat tigara in gura,nu am mai simtit nevoia sa fumez si nici nu le mai suport, am aceasi seanzatie pe care o aveam dupa 1 noapte de betie, cand a 2-a zi nu iti mai vine sa pui tigara in gura. De ingrasat, nu m-am ingrasat ci am ajuns la greutatea ideala! E drept, cand am iesit din spital, dupa 1 saptamana am luat cam 15kg in greutate dar in cateva luni mi-am revenit!

Multa sanatate si lasati tigarile...nu produc decat paguba in buzunar si mult rau organismului!
  • d1nutzuu

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP/Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
si eu m-am lasat de fumat , fix de pe 15 septembrie ... am o luna si cateva zile , nu le numar ca iar imi aduc aminte , pot spune ca nu a fost greu deloc , dupa o cearta acasa , dehhh(20 d ani) .. am luat decizia pe 15.09.2010 sa ma las, era undeva la ora 12 , eram in pauza d masa , dupa ce-am mancat m-am asezat in pat .. si ma gandeam cum ar fii sa ma las .M-am dus la servici , sa facut seara , am iesit in oras .Primele 2-3 zile au fost un cosmar, dupa care mi-am revenit.Si acum numai cand miros simt ca imi vine sa vomit.

Succes tuturor ...
Skip ads

  • adexpert_com

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am avut si eu o tentativa de vreo luna, mi-a fost usor sa am las cu tigari medicinale, dar put urat de tot si tre sa le fumezi numai in aer liber
  • axxelboy

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu m.am lasat dupa doi ani de fumat cam un pachet pe zi, plasturii cu nicotina au fost salvarea mea
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
offfff
cand va citesc,ma-puca groaza
1 poket per day.si d-alea scumpe.bravo fratilor.
  • Meuu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
M-am lasat in mai anul asta,si m-am ingrasat vre-o 6 kg intr-o luna jumate.In iulie am avut nunta,si ptr ca nu mai ma cuprindeau costumele m-am reapucat.Si m-am lasat iar in septembrie.De fiecare data m-am lasat de fumat citind '' Metoda usoara''.

Bafta tuturor.
Skip ads

  • nick_florin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
il sustin pe livcro...tzigara 'FAKE" electrica(electronica) si garantat renunti dupa o vreme
  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
adexpert_com a scris:am avut si eu o tentativa de vreo luna, mi-a fost usor sa am las cu tigari medicinale, dar put urat de tot si tre sa le fumezi numai in aer liber


Vai, mi-am luat si eu prostii de-alea. Si in aer liber ma puneau colegii sa sting tigarile, puteau nasol rau. De gust nu mai spun. Totusi aveau o aroma speciala. Razz
Am incercat si picaturi de la Plafar. Acum nu stiu daca era si oleaca de efect placebo, insa simteam un dezgust cand vroiam sa fumez.
Bineinteles, pana la urma nu am reusit sa ma las, sunt prea slab pentru a face acest pas urias.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am racit rau, nu am putut fuma o saptamana, iar cand mi-a trecut durerea de gat am facut un mic efort pentru a nu ma apuca iar. Se intampla asta acu 3 ani sau mai bine....si chiar te simti altfel.
  • Robert.P

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1.6 Twinport 105 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
totu depinde de stres te lasi 3 luni si intervin niste probleme mai grave.........si o sa incepi din nou sa fumezi Sad
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu nu mai fumez de peste 2 ani..primele 3 zile sunt cele mai nasoale..si sa te lasi e simplu...nu trebuie sa aprinzi urmatoarea tigara.

sincer..chiar imi place cand fumeaza cineva langa mine...dar numai unu...daca sunt multi fumatori plec.
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cred ca la mine a venit mai simplu decat credeam!la un revelion acum 2 ani,in 3 zile am bagat 7 pachete de tigari.cand am ajuns acasa,am incercat sa mai fumez,nu am mai putut,imi era scarba de ele,imi stateau in gat.asa am ajuns ca de doi ani nu ma mai pus tigara in gura.nu cred ca asta e o metoda,insa la mine a functionat
  • fastassound

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
incredibil e ca acelas lucru am patit eu revelionul trecut. fix de revelion am bagat vreo 2-3 pachete ... si a doua zi efectiv nu mai puteam ... si ... aia a fost ... si aveam vreo 6ani de cand fumam destul de mult ... 1pachet pe zi ...
  • nicuiry

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 1.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
felicitari celor care au reusit lucrul asta pentru ca este un lucru mare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR