Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am extreme power din noiembrie 2009 si nu mi s-au ars. sunt h4 pe masina pe care le am si am numai cuvinte de lauda in privinta luminii care o fac
Skip ads

  • madalyn2009

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut. a incercat cineva x-treme vision? se pare ca sunt cele mai noi becuri de la philips.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
azi am comandat philips h7 blue diamond [175 lei] 5000k -alba .sper sa tina mai mult decat ultimele xtrem power [5 luni]
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Scump... f scump... mai bine cauti sa treci la far cu lupa.. becurile tip xenon tin mai mult si am gasit la un moment dat si la 1 mil setul... asta daca o sa tii mai mult masina... investitita se va amortiza in cativa ani si o sa beneficiezi de lumina mai buna.
Eu am deja peste 30 de mii km cu acest set si un an si cateva luni si becurile nu dau semne de oboseala.
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
haidi colega nu mai imi face inima rea ca am vazut ca sunt ultimul racnet in materie de h7 de la philips
si a mai zis si Doamna ca ma ,,sustine,, si m-am incantat si .....n-am rezistat Very Happy
  • madalyn2009

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
A incercat cineva x-treme vision? se pare ca sunt cele mai noi becuri de la philips.
  • Voodoo7Magic

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@Decebalus da daca am far cu lupa si pun Philips Diamond pe el, cum este ?
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat


si au sosit .diamond blue vision .o caruta de bani ,sper sa fiu si multumit
maine le montez si trec si data sa stiu, dupa cat timp mi se arde primul
Skip ads

  • gEo18

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
tot mai bune sunt xenoanele...
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si daca n-ai lupa? Produci un efect de glare de toata frumusetea! Din pacate lumina produse de astfel de becuri e sub cea a unui Extreme Power. Eu am avut MTEC Cosmos Blue 4750K si chiar aveau tenta aceea albastrie, iar ca si eficienta erau intre un bec normal si unul mai performant.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
blue_maniak a scris:Si daca n-ai lupa? Produci un efect de glare de toata frumusetea! Din pacate lumina produse de astfel de becuri e sub cea a unui Extreme Power. Eu am avut MTEC Cosmos Blue 4750K si chiar aveau tenta aceea albastrie, iar ca si eficienta erau intre un bec normal si unul mai performant.


daca nu ai lupa nu e nici o problema ...daca le ai reglate bine nu deranjezi pe nimeni e adevarat ca nu se vede la fel de concentrat ca la cele cu lupa dar acuma iti schimbi masina sa iti iei faruri cu lupa?
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa nu fiu off-topic am pus in topic-ul "Deranjeaza xenon-ul?" o comparatie intre halogen, xenon O.E.M, xenon in far fara lupe.
Skip ads

  • Voodoo7Magic

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
pmstelian a scris:
blue_maniak a scris:Si daca n-ai lupa? Produci un efect de glare de toata frumusetea! Din pacate lumina produse de astfel de becuri e sub cea a unui Extreme Power. Eu am avut MTEC Cosmos Blue 4750K si chiar aveau tenta aceea albastrie, iar ca si eficienta erau intre un bec normal si unul mai performant.


daca nu ai lupa nu e nici o problema ...daca le ai reglate bine nu deranjezi pe nimeni e adevarat ca nu se vede la fel de concentrat ca la cele cu lupa dar acuma iti schimbi masina sa iti iei faruri cu lupa?


nu, iti iei faruri cu lupa Smile)
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Voodoo7Magic a scris:
pmstelian a scris:
blue_maniak a scris:Si daca n-ai lupa? Produci un efect de glare de toata frumusetea! Din pacate lumina produse de astfel de becuri e sub cea a unui Extreme Power. Eu am avut MTEC Cosmos Blue 4750K si chiar aveau tenta aceea albastrie, iar ca si eficienta erau intre un bec normal si unul mai performant.


daca nu ai lupa nu e nici o problema ...daca le ai reglate bine nu deranjezi pe nimeni e adevarat ca nu se vede la fel de concentrat ca la cele cu lupa dar acuma iti schimbi masina sa iti iei faruri cu lupa?


nu, iti iei faruri cu lupa Smile)



da da sigur... stai tu calm ca nu are nimic ca nu s cu lupa!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat


cam astea ar fi diamond blue 5000k
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@victor soare Asteptam niste poze facute si noaptea sa vedem adevarata culoare si eventualele impresii legate de eficienta lor.
Aici sunt cateva poze cu modelul pe care l-am folosit eu:
https://www.clubopel.com/vie...334&start=140

@pmstelian Daca nu produci glare cu xenon-ul pe farurile fara lupa imi mananc toata tastatura. Am pus doua poze in care sunt comparate halogenul, xenon-ul O.E.M si xenon-ul aftermaket pus pe faruri fara lupa, reglate si nereglate. Pe o strada neluminata efectul e amplificat! Daca nu erau deranjante nu se inventa H7R spre exemplu, pentru a mai corecta cat de cat fluxul luminos.
https://www.clubopel.com/vie...p=1111779#1111779
  • Voodoo7Magic

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:

cam astea ar fi diamond blue 5000k


interesant, dar fa-i si o poza noaptea de langa masina.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
blue_maniak a scris:@victor soare Asteptam niste poze facute si noaptea sa vedem adevarata culoare si eventualele impresii legate de eficienta lor.
Aici sunt cateva poze cu modelul pe care l-am folosit eu:
https://www.clubopel.com/vie...334&start=140

@pmstelian Daca nu produci glare cu xenon-ul pe farurile fara lupa imi mananc toata tastatura. Am pus doua poze in care sunt comparate halogenul, xenon-ul O.E.M si xenon-ul aftermaket pus pe faruri fara lupa, reglate si nereglate. Pe o strada neluminata efectul e amplificat! Daca nu erau deranjante nu se inventa H7R spre exemplu, pentru a mai corecta cat de cat fluxul luminos.
https://www.clubopel.com/vie...p=1111779#1111779


nu e adevarat ce ai pus tu in poze sunt niste faruri reglate aiurea...hai sa nu amestecam lucruile vrei? am zis foarte clar...daca sunt bine reglate nu deranjeaza!...intamplator cu asta ma ocup!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da scuzati dragilor ,stati putin sa se mai innopteze si cobor la masina Very Happy
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
spune-ne ce culoare se vad la ochi ... ca in poze e greu sa iti dai seama. Sunt galbene / albe / bleu / albastre?
Am la proiectoare philips blue vision si se vad alb galbui (deci nici urma de blue)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR