Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Emilu a scris:Chelebet, tu mai ai timp de postari? Eu in locul tau ori as fi in masina, conducand-o, ori as fi cu ochii prin manuale, sa le invat ...

Dupa 4 luni cat de intrat intrat mereu-mereu pe forum e greu sa dezveti omul... Wink
Dar las ca pentru noi, cei ce suntem in "sala de asteptare", chelebet este o mina de aur, de la care putem afla multe sau putem verifica unele informatii ...

Daca te plictisesti poti citi cele 400 de pagini de la aparitia Astrei J... Noul Opel Astra J 2010
Skip ads

  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@IBogdan999...de unde pana unde 90 zile la nr previzorii?ai o per de 30 de zile la nr provizorii,nu 90 de zile.s-a schimbat legea acum ,ai 30 zile nr rosii,nuse se mai scot 3 randuri de nr rosii.cel putin asa am patit eu anul trecut in iulie,poate sa iti mai dea si al doilea set de nr rosii,dar cu mai certuri si indulgente.nr rosii sunt pt a merge la rar si pt as inmatricula masina,nu sunt pt circulatie cu ele.de aceea se elib.mai intreaba chestia asta cu 90 zile la dealer.recomandarea mea este sa faci asig pe 1 an de zile cu optiune de a trece nr dupa inmatriculare mai tarziu,faci asig pe serie sasiu.iesi mai ieftin asa.si casco daca vrei sa faci e mai bine sa ii faci inainte sa ridici masina din showroom,gasesti oferta mai buna si nu mai e nevoie sa mergi cu masina la poze si verificare constatator.
  • valiaviator

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2017

  • Mesaj Privat
@valiviator
Deocamdata este number 1, ai cel mai mare discount obtinut pe acest program rabla
.
Probabil am fost mai insistent in a obtine o oferta cat mai buna! Dar exista si o poveste in spatele acestei oferte! Am fost "racolat" (cu aprobarea mea desigur) de DiBas de la dealerul altei marci, la care platisem deja un avans...
Cert e, ca prima optiune, cand m-am hotarat sa-mi schimb masina, a fost Astra Sedan. Si primul drive-test l-am facut tot cu aceasta, dar cu motorul de 115 CP. Cand s-au anuntat conditiile pentru Remat, cei de la DiBas mi-au spus ca, din pacate, benzinarele lor nu se incadreaza, fapt pentru care m-am reorientat catre...Skoda! Am facut contract, am platit avans si asteptam linistit...masina! Si, surpriza, primesc un telefon de la dealerul Opel, prin care sunt anuntat ca Astra 1.4 T/ 140 CP si sitem S/S intra in program! Abia atunci au inceput problemele! Anunta la Skoda ca nu mai iau masina, venea Pastele, nu era nimeni disponibil, samd! Norocul mau a fost ca masina de la Skoda era pe stoc, nu a fost nevoie de comanda la fabrica, si am reusit sa-mi iau banii inapoi (cu o penalizare de 10%, conform contractului), si astfel am devenit viitor posesor de Astra Sedan!
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Emilu a scris:Chelebet, tu mai ai timp de postari? Eu in locul tau ori as fi in masina, conducand-o, ori as fi cu ochii prin manuale, sa le invat ...

Ies acum cu soția și bãiatul ☺ nu.mi place manualul prefer sa scriu pe aici...felicitãri domnule pentru alegere , vom fi mulți pe aici cu acest motor 😆
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
all4u a scris:
Emilu a scris:Chelebet, tu mai ai timp de postari? Eu in locul tau ori as fi in masina, conducand-o, ori as fi cu ochii prin manuale, sa le invat ...

Dupa 4 luni cat de intrat intrat mereu-mereu pe forum e greu sa dezveti omul... Wink
Dar las ca pentru noi, cei ce suntem in "sala de asteptare", chelebet este o mina de aur, de la care putem afla multe sau putem verifica unele informatii ...

Daca te plictisesti poti citi cele 400 de pagini de la aparitia Astrei J... Noul Opel Astra J 2010


Multumesc pentru cuvintele faine..Așa este..una este în teorie în manual. ..alta e în practicã când ai mașina și descrii anumite chestii
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Emilu a scris:iBogdan999,
1. Ce legatura are Rabla cu Opel 24h?
2. Stii cand va avea loc Opel 24h?
3. Stii ceva de la dealeri daca Astra Sedan 1,4T 140 CP S/S (care se incadreaza la Rabla) va avea ceva discount peste cel de acum, de 4610 Euro?


opel 24 va fi pe 12-13 mai. Trebuia sa fie in aprilie, desi in tarile din jur au fost promotiile in martie. Au vrut sa lege Rabla de Opel 24H..chestii de marketing. La j nu va fi mai mult decat oferta de acum. Motorul de 140 va fi la 10.500 cu discount de rabla.
Ordinul 661 cu rabla este aici: http://www.afm.ro/main/prog...4_2017-psipan.pdf
Mai intai se valideaza producatorii si apoi poti casa masina. Probabil dupa 15 mai. In ordin se spuhne: ”Perioada de organizare a sesiunii de înscriere în vederea validãrii producãtorilor se aprobã prin dispoziþie a preºedintelui Autoritãþii”
Initial am vrut sa astept opel 24, dar cat de mare sa mai fie reducerea? Anul trecut era motorul de 1,6, 115 cp la promotia de 10.500 prin Rabla. Ce sa dea in plus? Opinia mea este ca discountul e deja mare.
Discountul a fost spre 6.700 euro, la configuratia mea.
Aveti grija: nu toate configuratiile intra in rabla...nu jante de 17, 18... La cate gropi sunt in orase si pe drumurile patriei...nu voi lua niciodata Jantele de Aliaj.
In configuratia mea e scris la emisii 130gr/km CO@.
Anul trecut au avut o promotie la primii 40 de cumparatori 100 de euro combustibil. Nu stiu daca a vazut cineva...mie ca a fost vreo treaba romaneasca.
Cu cat vor fi mai multe comenzi cu atat va venii mai greu masina... asa ca mai bine dau inainte comanda, mai castig timp.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Emilu a scris:
all4u a scris:@Emilu
Marea majoritate a dealerilor au reusit sa ofere discountul asta de 4610 Euro, la care se va adauga rabla, desigur.

Din ce ne-au prezentat colegii avem doar 2 exceptii: un sediu Radacini din Bucuresti care mai adauga ~190Euro si DiBas Bucuresti, care cica ar mari discountul cu inca ~600 Euro.

Eu personal (dupa ce am dat comanda Sad ) nu am obtinut acea reducere la Dibas Ploiesti, iar la Bucuresti mi-au mai scazut in plus parca vre-o 200-250 Euro. La Radacini, la toate sediile din tara am obtinut oferte de maxim 4610 Euro.
Toate acestea le-am obtinut doar telefonic sau pe email, banuiesc ca daca mergeam sa vorbesc cu ei fata in fata si ma vedeau hotarat, ar mai fi scazut ceva....
Chiar sunt curios de oferta primita de Bogdan!


Intr-adevar, mie mi-a oferit DiBas un discount total de 6660 Euro (4610 + 1450 + 600) , dar la o configuratie a masinii in valoare de 18990 Euro.


Reducerea mea este identica, doar ca s-a raportat la un pret mai mic. Per total, procentual am iesit mai bine.
Reducerile suplimentare se dau din comisionul lor. Nu veti gasi prea multi dispusi sa acorde reduceri usor. Oricum poate pentru unii diferentele de citiva zeci de euro nu sunt importante, pentru altii ca mine e placerea de a negocia. Pana la urma...pretul este foarte bun pentru o masina care inca se mai fabrica. Comparam cu Dacia Logan sau cu Fiat Tipo? Desi Fiat face pentru multe marci motoare.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:@IBogdan999...de unde pana unde 90 zile la nr previzorii?ai o per de 30 de zile la nr provizorii,nu 90 de zile.s-a schimbat legea acum ,ai 30 zile nr rosii,nuse se mai scot 3 randuri de nr rosii.cel putin asa am patit eu anul trecut in iulie,poate sa iti mai dea si al doilea set de nr rosii,dar cu mai certuri si indulgente.nr rosii sunt pt a merge la rar si pt as inmatricula masina,nu sunt pt circulatie cu ele.de aceea se elib.mai intreaba chestia asta cu 90 zile la dealer.recomandarea mea este sa faci asig pe 1 an de zile cu optiune de a trece nr dupa inmatriculare mai tarziu,faci asig pe serie sasiu.iesi mai ieftin asa.si casco daca vrei sa faci e mai bine sa ii faci inainte sa ridici masina din showroom,gasesti oferta mai buna si nu mai e nevoie sa mergi cu masina la poze si verificare constatator.



Ti-am spus ce scrie in contract. Stiu ca autorizatiile le elibereaza dealerii de masini, exista un protocol in acest sens, posibil sa dea ei prelungirile pana la 90 de zile, cat permite Ordinul de Ministru.
Recomand doar doua locatii ale Radacini: Vitan sau Militari.
La opel 24 voi face doar asigurarile..sa vedem daca se mentine 20% discountul la Casco. Eu prefer doar doua firmeȘ Generali si Allianz. Cand am avut probleme ...nu s-au zgarcit, plus au decontare directa cu unii dealeri care au si service opel. Daca optezi la Opel 24 , cand va sosi masina se va activa promotia, daca ai cerut-o la timp
Experienta m-a invatat sa fac pe serie sasiu si nu pe numar, luand de la inceput RCA pe un an.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Bogdan999 asta cu jantele de aliaj si gropile e o mare aberatie pt ca jantele sunt f rezistente, mai ales cele oem, asta in speranta ca nu dai in gropi de peste 100 cm ca altminteri normal ca exista posibilitatea sa iti sara roata.


Iar in legatura cu voucherul de 100€ da, la opel 24 se da, in 2015 de la mol am avut 2 vouchere eu pt ca am fost atent cu dealerul, bomboane , flori.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
all4u a scris:
IBogdan999 a scris:La cati vor sa cumpere Astra J sedan prin programul Rabla, deja imi fac probleme daca mai apuc vreun tichet! Eu negociez de 2 luni achizitionarea masinii. Deocamdata am cel mai mare discount, daca iau in considerare discutiile. Am discutat, in Bucuresti cu trei dealeri: GTT, Radacini si Erebus. Am ales Radacini pentru ca am cel mai mare discount, cea mai buna colaborare.

Adica ce discount (sau pret) ai obtinut? Cand ai dat comanda?

Nu e de neglijat si posibilitatea de a pune GPL.

Ai vorbit cu cei de la Radacini ceva pe subiectul acesta?

Ca sa lamuresc anumite discutii: o singura configuiratie este de 130gr/km CO2. Cea cu jante de R16. La inceput 1.4 140 cp avea 129 gr CO2. Am mai fost revizii si au ajuns la 130 final, iar in functie de alte variabile sari de 130. In cataloagele Opel sunt variabile, intre si intre. Doar o singura varinata se incadreaza in pragul de maxim 130gr CO2/km. Din pacate pentru Romania nu mai sunt prea multe optionale. S-a renuntat la multe din ele. Inclusiv la acel buton sport, care era pt 140cp.

Sunt intrutotul de aceeasi parare. O sa vedem imediat acest lucru, cand va ajunge primul lot de masini pentru rabla...

Termenul 2 luni jumatate. Eu sper sa intre in productie masina pana la opel 24...


De unde ai aflat asta cu opel 24?


Radacini sunt singurii care pun GPL. Insa garantia este pe barba lor. Costa 3100 lei ambele variante:Tomasetto sau Lanzo Renzi. Lanzo Renzi sunt un pic peste Tomasetto, dar injectoarele sunt mult mai scumpe, daca le schimbi. 200 de lei/bucata fata de un pret in jur de 50 de lei. Revizia se va face numai la ei, deci nu veti merge la alti dealeri. motorulș 1,4 NET care echipeaza Astra J 140 cp, este un motor construit pentru GPL, deci va rezista foarte bine. Din pacate nu stiu sa fi venit in Romania vreo masina noua cu GPL din fabrica, desi afara se vindeau.
La opel 24 s-ar putea sa fie masini de stoc cu reduceri. Nu cred ca la comanda se vor face reduceri prea mari. Poate dotari, ceva suplimentare. Ce vroiam eu nu exista nici o masina pe stoc. Din ce am vazut GTT are masinile cu dotari mai multe, insa pentru un strict necesar si restul au dotari bune. AFl il folosesc putin, merita doar la drumuri lungi, dar e totusi 1050 euro fara TVA, iat volanul electric si scaunele incalzite..se merita daca aveti vreo sotie sau prietena. Am carnet de peste 20 de ani si nu le-am simtit lipsa pana acum..decvi nici de acum nu o voi simti, desi am un motor diesel ce se incalzeste greu iarna in Bucuresti, pentru 5 km cat fac pana la munca.
O Astra J la 10.500 cu Rabla eu zic ca e foarte convenabil, mai ales motorizare de 140 cp. In rest cine vrea dotari suplimentare..costa. Varianta de Enjoy are ce trebuie, personal nu as fi vrut clima bizona, dar era in pachet. Plus ca ecranul color de 7”( dotarea de 240 euro premium a CD 600) da mai bine in bord decat afisajul simplu.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:Bogdan999 asta cu jantele de aliaj si gropile e o mare aberatie pt ca jantele sunt f rezistente, mai ales cele oem, asta in speranta ca nu dai in gropi de peste 100 cm ca altminteri normal ca exista posibilitatea sa iti sara roata.


Iar in legatura cu voucherul de 100€ da, la opel 24 se da, in 2015 de la mol am avut 2 vouchere eu pt ca am fost atent cu dealerul, bomboane , flori.



Stiu cazuri care au avut probleme cu jantele, la gropi. sa nu uitam faptul ca marginile sunt ascutite, daca dai intr-o groapa acoperita cu apa si mai si ceva viteza..risti sa ai probleme.
Stiu ca jantelede aliaj, de fabrica, sunt rezistente, dar la una de tabla, indreptatul sau pretul de inlocuire in caz de ceva este mult mai mic. Pe mine ma intereseaza ca costurile sa fie cat mai mici dupa achizitie. Cu cat accesorizez mai mult cu atat cresc sansele sa scot bani mai multi dupa, la reparatii.
Banuiesc ca ai vrut sa scrii 10 cm, la 1m..cam iesi prin parbriz, nu cred ca apuci sa iesi cu masina din groapa ”marianelor”.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu am luat masina anul trecut prin progr opel 24 h.a fost 10 719 euro cu tva.eu am achitat 10989 euro pt ca am mai pus jante aliaj si cotiera.te inseli in privinta jantelor.cele de aliaj sunt mai rezistente la gropi si denivelari.nu stiu ce sa zic in privinta nr rosii,daca ei asa au zis ai mare grija cu ele,intereseaza-te la poiltie de lucrul asta,nu la dealer.circulatia pe drumurile publice cu nr expirate = dosar penal
Cu gpl eu m-am ars la ei.nu au fost de acord sa pun gpl.masina luata de la radacini vitan in iulie 2016.am pus pe barba mea instalatie zavoli,platit 2400 lei(reducere de paste de la 3000 lei),ne-am certat putin si prin faptul ca am montat gpl am pierdut garantia.din punctul meu de vedere partea de servisare este praf.o revizie la de opel te costa 860 lei,cu toate filtrele schimbate.prima revizie 460 lei schimabt ulei si filtru.jenant!masini ieftine si isi scot banii apoi pe revizii...
Skip ads

  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cum poti sa spui ca scaunele incalzite nu sunt de dorit?Nu e cu vulpea si strugurii?
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:
Radacini sunt singurii care pun GPL. Insa garantia este pe barba lor. Costa 3100 lei ambele variante:Tomasetto sau Lanzo Renzi. Lanzo Renzi sunt un pic peste Tomasetto, dar injectoarele sunt mult mai scumpe, daca le schimbi. 200 de lei/bucata fata de un pret in jur de 50 de lei. Revizia se va face numai la ei, deci nu veti merge la alti dealeri. motorulș 1,4 NET care echipeaza Astra J 140 cp, este un motor construit pentru GPL, deci va rezista foarte bine. Din pacate nu stiu sa fi venit in Romania vreo masina noua cu GPL din fabrica, desi afara se vindeau.

Trebuie sa ai luata masina de la ei ca sa montezi GPL? Ai ceva informatii certe?

La opel 24 s-ar putea sa fie masini de stoc cu reduceri. Nu cred ca la comanda se vor face reduceri prea mari. Poate dotari, ceva suplimentare. ....

Deci ce este, pentru cine si cum va fi cu reducerile la Opel24?
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Eu am luat masina anul trecut prin progr opel 24 h.a fost 10 719 euro cu tva.eu am achitat 10989 euro pt ca am mai pus jante aliaj si cotiera.te inseli in privinta jantelor.cele de aliaj sunt mai rezistente la gropi si denivelari.nu stiu ce sa zic in privinta nr rosii,daca ei asa au zis ai mare grija cu ele,intereseaza-te la poiltie de lucrul asta,nu la dealer.circulatia pe drumurile publice cu nr expirate = dosar penal
Cu gpl eu m-am ars la ei.nu au fost de acord sa pun gpl.masina luata de la radacini vitan in iulie 2016.am pus pe barba mea instalatie zavoli,platit 2400 lei(reducere de paste de la 3000 lei),ne-am certat putin si prin faptul ca am montat gpl am pierdut garantia.din punctul meu de vedere partea de servisare este praf.o revizie la de opel te costa 860 lei,cu toate filtrele schimbate.prima revizie 460 lei schimabt ulei si filtru.jenant!masini ieftine si isi scot banii apoi pe revizii...

@catalin1985:
Ce reducere ai avut la Opel 24, ca numai din pret nu-mi dau seama? Crezi ca daca am dat deja comanda si am contract ar fi sanse sa se mai scada ceva sau sa obtii alte facilitati?
Jantele de aliaj sunt rezistente. Am de 10 ani pe actuala masina. Problema cu ele este ca se zgarie destul de usor la un mers preponderent urban si dupa aia arata destul de neingrijite. In 10 ani una singura am schimbat, in urma contactului cu o gura de canal desfundata, probabil ca cea de tabla s-ar fi indoit serios...
GPL.... nu stiu cum fiecaruia ii trece prin gand acest lucru, tinand cont de faptul ca masina are un consum maricel. Cred ca cel mai bine este sa se treaca de cei 2 ani garantie si apoi pus GPL cu incredere...
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:
pantalon a scris:Bogdan999 asta cu jantele de aliaj si gropile e o mare aberatie pt ca jantele sunt f rezistente, mai ales cele oem, asta in speranta ca nu dai in gropi de peste 100 cm ca altminteri normal ca exista posibilitatea sa iti sara roata.


Iar in legatura cu voucherul de 100€ da, la opel 24 se da, in 2015 de la mol am avut 2 vouchere eu pt ca am fost atent cu dealerul, bomboane , flori.



Stiu cazuri care au avut probleme cu jantele, la gropi. sa nu uitam faptul ca marginile sunt ascutite, daca dai intr-o groapa acoperita cu apa si mai si ceva viteza..risti sa ai probleme.
Stiu ca jantelede aliaj, de fabrica, sunt rezistente, dar la una de tabla, indreptatul sau pretul de inlocuire in caz de ceva este mult mai mic. Pe mine ma intereseaza ca costurile sa fie cat mai mici dupa achizitie. Cu cat accesorizez mai mult cu atat cresc sansele sa scot bani mai multi dupa, la reparatii.
Banuiesc ca ai vrut sa scrii 10 cm, la 1m..cam iesi prin parbriz, nu cred ca apuci sa iesi cu masina din groapa ”marianelor”.


Daca se distruge janta, in mod cert nici anvelopa nu mai poate fi folosita.
In cazuri de acest fel, nu se poate apela la polita Casco?
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
raducut a scris:Cum poti sa spui ca scaunele incalzite nu sunt de dorit?Nu e cu vulpea si strugurii?


Asa, si antena de tip aripioara de rechin este de dorit, ca nu se poate fura, dar unii au mai multi, altii mai putini bani alocati achizitiei unui automobil. Cert este ca la benzinare, motorul si implicit habitaclul se incalzesc mult mai repede decat la diesel.
Mai depinde si cat de comod vrea sa stea omul la volan: unul vrea ca iarna, la -15°C, sa urce direct in camasa la volan, avand scaune incalzite, iar altul accepta sa urce cu paltonul pe el iar in 10 minute sa se faca comod ...
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:
Ordinul 661 cu rabla este aici: http://www.afm.ro/main/prog...4_2017-psipan.pdf
Mai intai se valideaza producatorii si apoi poti casa masina. Probabil dupa 15 mai. In ordin se spuhne: ”Perioada de organizare a sesiunii de înscriere în vederea validãrii producãtorilor se aprobã prin dispoziþie a preºedintelui Autoritãþii”

Inscrierea producatorilor are lor in perioada 27 aprilie – 08 mai 2017.
Banuiesc ca si validarea lor dureaza cateva zile, deci cel mai repede ar incepe pe 15 mai.


Cu cat vor fi mai multe comenzi cu atat va venii mai greu masina... asa ca mai bine dau inainte comanda, mai castig timp.

Cand ai dat comanda si cam cand crezi ca vei primi masina?
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Depinde de casco, nu toate au inclus.
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Emilu a scris:
Mai depinde si cat de comod vrea sa stea omul la volan: unul vrea ca iarna, la -15°C, sa urce direct in camasa la volan, avand scaune incalzite, iar altul accepta sa urce cu paltonul pe el iar in 10 minute sa se faca comod ...

Respect!
Subscriu aici. Eu fac parte din categoria celor ce ar sta numai in camasa la volan.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR