Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
stanila sorin a scris:
Pt EL-GABRY: nu vreau sa intru in polemica cu nimeni - NICI EU, dar cum am zis, 1,3 fara filtru nu am auzit, doar anulat si pus emulator - DE ASTA MASINA ARE UN VIN CE SE POATE DECODA PENTRU A AFLA DOTARILE DE FABRICA ALE MASINII. Apoi treapta a VI-a e inutila pt drumurile noastre - PE A2 A PRINS BINE, sa nu mai vorbim de consum care creste - CORECT, DAR ASTA DATORITA VITEZEI SUPERIOARE DE DEPLASARE.
Distributia chiar daca e pe lant, se inlocuieste la 150 mii - DACA E STRICT NECESAR, DAR TOT E DUBLUL PERIOADEI FATA DE CUREA. Singurul beneficiu reprezinta taxele mult mai mici - INDISCUTABIL!

  • Dannutzz

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ce a omis colegul nostru Fbogdan, este sa te uiti foarte atent la acte...ia talonul in mana si te uiti oriunde este scrisa seria masinii, sa nu fie gresita.Asta o spun din propria experienta.:-s
  • OPAstral

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc mult baieti, raman profund indatorat pentru sfaturile pe care mi le-ati dat!
Am mai gasit o masinuta ( http://www.autovit.ro/opel-astra-C25176785.html ) care la prima vedere arata foarte bine, astazi trebuie sa primesc si VIN-ul la ea, sa mi-l decodeze colegii de aici de pe forum sa vedem daca are toate dotarile acelea care sunt scrise acolo.

Cu toate sfaturile pe care mi le-ati oferit, tot o sa postez aici o masina care imi place sa va spuneti si voi parerea, aveti ochiu mai format si puteti observa mai multe lucruri decat mine!

Va multumesc frumos de amabilitate!

@Pentru cei care mi-au trimis mesaje private si nu le-am raspuns:

Imi cer scuze dar nu pot raspunde inapoi pentru ca nu am voie sa trimit decat 5 mesaje pentru ca sunt nou inregistrat sau ceva de genu, sper sa ma intelegeti!
Oricum, va multumesc pentru oferte!
  • stanila sorin

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2011

  • Mesaj Privat
La prima vedere pare in regula, dar sunt multe lucruri pe care le vezi doar la fata locului. Sa fii atent cat de uzat e scaunul soferului la sezut, volanul... si misca de schimbator in toate directiile, ar trebui sa fie foarte inchegat.
Cel mai bine o duci la reprezentanta si ceri verificare atat pe partea tehnica cat si electronica, cu testerul TECH 2. In felul acesta afli si km, daca nu s-a umblat si la calc motorului.
Daca vrei sa vezi cat e de serios si sigur pe masina vanzatorul, ii spui ca platesti tu verificarea (200 si ceva de lei), cu conditia ca cele spuse in anunt sa fie reale; daca ceva nu iese corespunzator, sa plateasca el. In felul acesta iti dai seama de mai multe, pt ca el stie exact ce masina are.
P.S. Jantele nu sunt de aliaj, ci de otel cu capace, iar volanul nu e imbracat in piele, deci iti poti da seama mai bine de km masinii pt ca acest tip de volan se uzeaza ceva mai usor.
  • Dragosh12

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Ce parere aveti despre => http://www.autovit.ro/opel-...ra-C25551288.html sau asta => http://www.autovit.ro/opel-...ra-C24719321.html ?
  • stanila sorin

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca mai sunt valabile anunturile, mai ales al doilea? In general (stiu de cand incercam sa cumpar masina de pe autovit) masinile bune se vand in primele zile, iar daca nu le vrea nimeni pt ca au probleme, stau postate si strang multe vizualizari.
  • Dragosh12

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca mai sunt valabile si sincer nu prea stiu nici de unde sa cumpar masina. La mine in oras sunt cam scumpe masinile aduse din afara si nu isi merita banii de nici un fel. Am vorbit cu mai multe persoane si m-au sfatuit sa incerc la targul auto de la Cluj. O sa-mi incerc norocul saptamana viitoare. Legat de anunturile de pe autovit in poze toate par ok dar nu se stie cum sunt in realitate pt ca tot timpul vanzatorul isi lauda marfa si e riscant sa parcurg sute de km aiurea...
Bugetul disponibil ar fi de 6000 de euro doar pt masina fara taxa de inmatriculare .
  • stanila sorin

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Te sfatuiesc sa cauti in club sectiunea vanzari auto si sigur vei gasi o masina ingrijita si fara probleme.
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Dragosh12 a scris:Bugetul disponibil ar fi de 6000 de euro doar pt masina fara taxa de inmatriculare .

Doar pe Vectra C te-ai orientat?
  • Dragosh12

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Din gama Opel- Vectra C imi place cel mai mult Smile Bine ar mai fi si Insignia dar din pacate nu mi-o permit momentan.
  • AAndreiC

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare! Doresc sa cumpar o Insignia, berlina, motor 2.0, diesel. Ce parere aveti despre urmatorul anunt: http://www.autovit.ro/opel-...ia-C25443374.html ? Km par cam putini pentru o masina adusa din Germania, in banii astia.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
masina este adusa de afara! este sub pretul de germania tinand cont de nr de km! ,ceeace duce la suspiciuni mari! KM FALSI! CARTE SERVICE FALSA! se cumpara de la orice service din germania cu 5-12 euro! daca nu pui pret pe realitatea evidenta a acestor chestii ,masina trebuie vazuta si probata ca functionalitate! in rest pare ok di punct de vedere vizual! dar sa nu aibe bube ascunse " din laptop"
Skip ads

  • vectra77cta

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,
Sunt interesat sa cumpar o Vectra C, modelul cu facelift, motor 1.8, dupa 2007, si am vazut asta pe net:
http://www.autovit.ro/opel-...ra-C25271534.html

Ce credeti? e data inapoi?
vad ca nr de tel al proprietarului a mai avut anunturi pe autovit si alte site-uri , deci banuiesc ca nu e masina lui.
Va rog sa imi dati o mana de ajutor sa stiu spre ce sa ma orientez.
Multumesc mult
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Aripa dreapta fata pare revopsita / schimbata, parca are alta nuanta si nici nu se aliniaza corect cu linia capotei.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vectra77cta a scris:Salutare,
Sunt interesat sa cumpar o Vectra C, modelul cu facelift, motor 1.8, dupa 2007, si am vazut asta pe net:
http://www.autovit.ro/opel-...ra-C25271534.html

Ce credeti? e data inapoi?
vad ca nr de tel al proprietarului a mai avut anunturi pe autovit si alte site-uri , deci banuiesc ca nu e masina lui.
Va rog sa imi dati o mana de ajutor sa stiu spre ce sa ma orientez.
Multumesc mult




masina pare bine intretinuta! asa e in poze! masina trebuie vazuta! si testata abia atunci iti faci o parere despre ce si cum! daca a fost adusa de afara ,nu sant km reali! pentru ca e sub pretul de vanzare din germania!
  • asutu4me

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Dar de asta ce ziceti?
Volkswagen golf 3 ,motor diesel ,inmatriculata RO 6








Show Details









Buna ziua.
In momentul de fata sunt plecat in strainate,pintru munca.
doar am lasat masina in romania pentru ca nu am putut
sa o vand inainte sa plec, am confiat masina la un om serios in
romania care lucreaza ca livror si el trebue sa se ocupa sa livreze
masina la domicilul cumparatorul meu, si de vinzarea masinii ca i am
facut o procura de la notar valabila pintru a simnea contractul in
locul meu .Eu am platit deja livrarea masinii si nu veti mai plati
nimic decat pretul cerut la masina.
Masina este in stare foarte buna este de marca Volkswagen golf 3 anul
1997 ,motor diesel , are 197000 km,inmatriculata RO, si O vand
la 800 euro ulimul pret , doar eu pot sa o las la 700 dar daca nu va
grabiti o ea alcineva.
Trebuie sa o vand Urgent ca am niste probleme.
aveti atasati la mail cateva fotografii de la masina.
Daca o livreare la domicilul va convine,va rog sa mi trimiteti:
Nume :
prenume :
numar de telefon :
ca sa va pun in legatura cu livrarul
va las si numarul meu de telefon : 0022 967 532 370
Vlad.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sincer sa-ti zic nu pare a fi tepar...
ti-a cerut banii in avans sau ce sa inteleg?
ti-a cerut numar de telefon probabil sa te sune cel care livreaza masina...
daca masina iti place poti cumpara o cartela orange (se dau gratis acum, cauta si o sa gasesti) si o bagi intr-un telefon, dai numarul cartelei si astepti sa te sune...
  • asutu4me

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ok!Sa incercam si asa sa vedem ce imi mai cere sau daca ma suna.
  • luci_t

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Posibil sa nu fie tepar. Teparii, de obicei, stiu sa scrie corect in limba romana. vanzatorul acesta pur si simplu nenoroceste limba noastra
O singura nelamurire ar fi la poze... nu vad nicaieri nr de romania. Dar daca nu-ti cere bani in avans io zic ca e ok
  • asutu4me

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai tocmai pozele lasa de banuit si treaba cu limba,sau scrisul,teparii astia sant in stare de orice numai sa fie cat mai creduli.Sa nu uitam de batraneii din Ungaria,Austria etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR