Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • gabrielh

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
vreau si eu un cod ptr. un cd player opel astra vdo PA6-GF15 GM 13 107 918
Skip ads

  • vida

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Murzick multumesc foate mult o sa incerc
  • gza

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Credeti ca pot gasii codul pentru un astfel de aparat:
type: ccrt700
philips gm 070031267508

Multumesc.
  • roscatag17

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am si eu o problema....mi-am schimbat bateria la masina si acum nu my pot folosi casetofonul.....ma poate ajuta cineva cu ceva,k nu am nici codul?....cum s poate afla?...multumesc anticipat
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa povestesc cum e cu decodarea unui ccrt 700

Dupa c e am luat de pe net mai multe numere d e telefon de la baieti care decodeaza am inceput sa sun si chiar atunci au aparut si surprizele de genul : scoruri de 30 de euro, 1 milion, sau ca modelul asta nu se poate decoda etc... pana cand dau de un baiat din regie care cere 500 de mii, buuuun zis si facut , ma duc la baiatul asta se uita in calc si identifica codul pisei responsabila de memorie , dezlipeste cipul d e pe paca si il rescrie cu un BIN la care stia codul (binul e echivalentul unui bios de calculator, mergem la masina si pauza se aprinde becul rosu indicand CODE si cass era mort, el presupune ca cipul nu e lipit bine si mergem sa il refaca li[pitura, la fel pauza cadn vine vorba de testarea pe masina, il las peste noapte si dupa ce se sfatuieste cu ceva prieteni zice ca : LA ACEST MODEL NU SE POATE SCRIE ALT SOFT SI TREBUIE DECODAT SOFTUL ORIGINAL, bun il decodeaza un coleg si trmite inapoi codul, 3421 e codul , ar merita sa incerati cei in situatia mea inainte de a merge la decodat, bun sturpoare cass'ul functioneaza incep sa il butonez haotic si pac in nici 5 minute softul se buseste, apare din nou safe pe bord scoatem iar cassul din bord si mergem ianuntru sa rescrie cipul inca o data, iarasi desfacut cip de pe placa de baza(a nu stiu cata oara) si de aseara efectiv pot sa spun ca merge acum sa vedem si pentru cat timp ...
Ce a zis baiatul respectiv e ca softul e instabil, iar orice cass facut de Philips, Delco si cele de pe Logan, fac asa probleme la decodari si ca odata ce ai ajuns la decodat cu scoaterea cipului de pe placa cassul e ca jumatate aruncat
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu'i chiar asa , depinde foarte mult de programatorul pe care'l foloseste pentru memo sau MCU . Daca programatorul este instabil atunci info din memo se va scrie aiurea iar scula va functiona haotic sau deloc . Tocmai d'aia e bine ca .bin sa fie decodat si sa se afle codul original al cass-ului fara a rescrie memoria cu un alt .bin . Unele scule cer la rescriere "swap bytes" , etc .

Deci pina la urma aceasta operatiune depinde foarte mult de priceperea si echipamentul folosit de meserias . Wink
  • Xirallic

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 EcoTec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
Nu am avut rabdare sa citesc toate raspunsurile si intrebarile, dar daca tot se vorbeste de casetofoane...am o intrebare! Daca imi schimb casetofonul standard cu un mp3, exista posibilitatea sa pot folosi la mp3 comenzile de pe volan? Exista anumite modele care sunt compatibile? Mentionez ca eu vreau ceva si cu port USB pentru ca e mai usor de folosit si e mai practic...Multumesc anticipat!
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
da sunt!
ex. de adaptoare: Opel-Alpine , Opel-Blaupunkt, Opel-Clarion, Opel-JVC, Opel-Kenwood, Opel-Pioneer.
uite pe la magazine care vand asemenea produse sau de unde iti cumperi cdplayerul.
elentual daca te mai pricepi la electronica si ai rabdare(sigur daca are intrare pt comada) poti sa adaptezi comenzile de opel pt cdplayer.
uite un magazin
Skip ads

  • maruseac vasile

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am schimbat bateria si nu mai pot baga codul casetofonul este cdr 500 cu seria gm150010226408 si pe el am mai gasit 2 coduri 2865 si 2589 dar nici unul nu merge imi scrie safe 7 daca ma poate ajuta cine va multumesc anticipat
Very Happy
  • ionion

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
buna va rog ma ajutati si pe mine ,nu am cod pt CDR 500 VDO PA6-GF15 GM 13 107 918.Va multumesc .
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
maruseac vasile, ionion, daca faceati efortul sa cititi un pic subiectul asta, ati fi aflat ca Delco CDR 500 si VDO CDR 500 (si altele) nu se decodeaza dupa serie. Trebuie sa mergeti la dealer sau la un atelier specializat.
https://www.clubopel.com/vie...p?p=200230#200230
  • ionion

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Scuze murzick ,ok multumesc pt informatie Very Happy ,ma voi conforma
Skip ads

  • liviuhogas

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Rogu-va sa-mi spuneti si mie cum decodez un CD CDR500 care-mi scrie 7 SAFE si nu vrea nici cum sa mearga. (l-am lasat dupa cum am citit aici sa mearga in starea asta .....dar se inchide dupa o ora, cu toate astea am insumat si am facut zile intregi si cu contactul pus si fara contact) Orice as face ...tot "7SAFE". Multumesc..........Precizez ca am codul corect dar am gresit de 3 ori.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca e VDO treci pe la mine si il rezolvam ... daca esti interesat vorbim pe PM .
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Daca poate cineva , as dori si eu codul de la o magazie de cd Philips are codul GM CDC3Y1051743
Multumesc anticipat
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
daca am codul care contine doua cifre de 0 cum tastez ? mentionez ca am CD 30 MP3
  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:daca am codul care contine doua cifre de 0 cum tastez ? mentionez ca am CD 30 MP3


CD30 nu are cod separat!
In el se inscriptioneaza codul masinii odata cu softul de instalare. Daca ceva nu merge inseamna ca ai un cd neresetat sau Display-ul neresetat.....asa ca trebuie rescris dump-ul! greu de facut
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
este ok daca nu are cod dar am obtinut car pass-ul de la dealer Opel si-l aveam acolo, preventiv vroiam sa stiu cum tastez 0 dar daca este asa e minunat ,mutumesc pentru informatie florianu.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Tocmai am scos bateria ca sa o pun pe redresor..si ma intrebam cum fac cu codul la cd..cd30mp3...multam mult Florianu. Smile
  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Atentie daca vreti sa il vindeti sau schimbati!
Daca nu este resetat cu TECH2, cd-ul nu prea mai are valoare. Afiseaza Display Safe si face BEEP din 10 in 10 secunde.
Solutia pentru resetare pe alta masina decat cea de pe care a fost luat nu exista la Dealerul Opel.
Singurul capabil sa faca asta este Blaupunkt...si un prieten de al meu.... Very Happy ...cred Rolling Eyes
  • Post sticky
bibu16v a scris:Aparatele CAR2004, CDR2005, CAR400, CD30, CCR2006, CCR600, CDR500, SC201, CAR2002, SC303, CCRT700 pot fi decodate doar la

ATELIER DE DECODARI sau REPREZENTANTA.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR