Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • neobdium

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2011

  • Mesaj Privat
da am pus smd-uri albe dar e chiar fain verdele ala il las asa, cd-playerul trebuie schimbat candva ca face figuri cu http://www.be-loud.ro/brand...p?product_id=6343 eu sunt multumit cum a iesit Razz
Skip ads

  • JoeLimonada

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
poze ziua



poze noaptea





Am pus leduri albe, in bord am folia aceea de asta a iesit acea culoare verziue (desi pare galbena), urmeaza sa o scot si poate reusesc sa pun si la ace.
Tid-ul e alb neon. Smile
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
neobdium a scris:da am pus smd-uri albe dar e chiar fain verdele ala il las asa, cd-playerul trebuie schimbat candva ca face figuri cu http://www.be-loud.ro/brand...p?product_id=6343 eu sunt multumit cum a iesit Razz


Asa le aveam si eu,intr-adevar sunt ok,dar de cand am trecut la alb cu rosu nu m-as mai intoarce la verdele ala


  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Imi poate zice cineva ce leduri sunt in butonale de geamuri de pe usi si in comenzile de pe volan la corsa C 2005.?

Smd sau leduri 3mm?
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
la comenzi sunt smd
la buton sofer smd la restu butoanelor de geamurii 3mm
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mersi Flores dou o bere la Felix.
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
cu placere la cate beri am de luat tre sa stau o saptamana pe la fest Very Happy
  • r3chinu

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut!sunt din tulcea de unde asi putea lua leduri 3528 albe cu protectie de exterior pentru pozitiile de la faruri engels dayline care sau ars!asi vrea ceva cat mai ieftin si repede!merci batieti astept sfaturi!
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Precum am facut la astra F, vreau sa incep un proiect nou si la vectra C, sa-mi schimb ledurile din bord si de peste tot unde sunt leduri galbene! Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cam cate leduri sunt la vectra C si ce model? Sunt doar un singur tip, sau sunt mai multe? Multumesc!
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
vroiam sa-ti dau un link dar am vazut ca ai postat deja acolo Very Happy bafta la modificat
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
un numar exact tot nu am aflat! am inteles ca trebuiesc plcc 2, plcc4 si plcc 2 90 de grade! dar cate din fiecare tot nu stiu!
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Rog pe posesorii de Vectra C sa ma ajute si pe mine cu urmatoarele probleme de aici https://www.clubopel.com/vie...p=1415035#1415035
ma intereseaza cate leduri smd s-au folosit pentru fiecare unitate, si ce model, si daca se pot schimba si fara sa pui rezistente! Multumesc!
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai am terminat de lecturat cele 147 de pagini, pentru a aduna cat mai multe informatii despre schimbarea luminii la vectra C! Le-am adunat pe toate si le-am pus in topicul asta https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Cei care doriti informatii sau mai aveti informatii de oferit sau poze de postat va invit acolo!
Ce mi-a placut aici a fost discutia despre schimbarea foliei de la ceasuri! Dar a ramas "ca-n pom" Nu a mai continuat-o nimeni! Stie cineva la momentul de fata ce fel de folie se foloseste la imprimare, ca am vazut ca s-au incercat mai multe materiale dar nici unul nu s-a dovedit a fi bun ! Are cineva vreun desen la scara de ceasuri vectra c opc? Am cautat ceva pe net dar nu am gasit ce trebuie!
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Si pe mine m-ar fi interesat alt model decat cel stock.Ideea ii ca costa destul de mult sa iti faci tu si nu prea merita investitia.
p.s. are cineva de vanzare sau doreste sa faca schimb de folii? am nevoie de o folie stock, benzina, 220km fara filtru galben (nu pot face conversia pe led alb)
La cele cu filtru galben iese bine doar cu led rosu
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Narky unele filtre se pot sterge!
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
din pacate nu e vopsea, ii materialul.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca se poate sa ma ajutati si pe mine : cum se numesc ledurile de la CDR500,plcc4 sau plcc2 ?
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Miam luat inima in dinti si am trecut si eu la treaba
Montat leduri de 3 mm cate 3 in serie cu o rezistenta de 630 ohm sub fiecare ac.
Materiale necesare,in poza nu se vad ledurile si rezistentele dar le luati in considerare.


Restul pozelor sunt din timpul operatiuni de lipire,asezare ,testare si la final aspectul pe timp de noapte si pe timp de zi .

In una din poze se vede si ledul martor pentru tempomat activ(si rezistenta de 1,5 ohm care este sus si mai trebuia una de 560 ohm pusa in locul iei iar cea de 1,5 ohm pusa jos)fapt pentru care ramane ledul putin luminat ,dar se aprinde la intensitate mare cand este activ tempomatul
si tot aclo se vede si ledul pentru martor lumini de zi(pozitie si faza scurta(este un led cu rezistenta lipit acolo unde se punea becul bine inteles cu polarizareq acorecta ,am desenat in poze care este + si care este -)

Cine spunea ca la bordul TRW nu se pot pune leduri sub ace ca este spatiul prea mic se inseala sau vrea ia bani pe lucrare celor care nu se pricep sa isi faca singuri.Pentru cei ce nu au 2 maini stangi se poate realiza si singur acasa /
Mie mi-au trebuit 4 ore(de la 20.30 la 00.30 azinoapte) ca a termin toata treaba si asta pentru ca a fost pentru prima data cand desfac bordul singur si pentru ca sunt mai migalos si imi place sa fie treaba bine facuta .
Spor la treaba celor care vor sa faca lucrarea .
EU am pus la vitezometru si turometru ace de Vectra C de acolo si diferenta dintre ace .
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am rectificat o poza ca sa vedeti cum sunt puse ledurile
Am scris si ce rosu ce reprezinta fiecare

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Bravo!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR