Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • Cata_Panacotta

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
As vrea o informatie daca se poate Smile
Blocul de butoane de pe consola centrala cu cele 3 butoane.. inchidere,avarii, Buton SPORT..
Aduci cumva ? si la ce pret ?

Multumesc..
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cata_Panacotta a scris:Salut!
As vrea o informatie daca se poate Smile
Blocul de butoane de pe consola centrala cu cele 3 butoane.. inchidere,avarii, Buton SPORT..
Aduci cumva ? si la ce pret ?

Banuiesc ca vorbesti de blocul de 2 butoane pentru Astra-H/ Zafira-B. Da aduc, in general la comanda, cererea e foarte mare, pretul 100-140 lei.

CristianTM.
  • Alexiu Radu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Alexiu Radu a scris:
Crezi ca este totusi posibil sa faci rost de BID pentru senzor de tip B? Asi fi dispus sa mai astept daca imi poti da un termen estimativ.
Multumesc,
Radu

BID pentru senzor de rezervor de tip B cam greu, adica mai rar, mai repede poate sa apara un GID, diferenta de pret intr-adevar este dubla.

CristianTM.


Imi ofera cineva: "BID-ul meu este de Vectra C 2007 cu senzor tip B, dar nu stiu daca se potriveste la Astra H" Te rog frumos daca poti sa ma ajuti cu un sfat: se potriveste la ce am eu: "OPEL, ASTRA-H, 2007, Z 14 XEP, 5-MT, cu TID si CD30" Zice ca are si rama aferenta; aceeasi problema, se potriveste?
Multumesc frumos,
Radu Alexiu
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#Alexiu Radu - nu se potriveste. Va trebui sa iti cauti display compatibil cu masina ta, adica Astra-H, sunt unele exceptii cand se potriveste de pe Zafira-B, dar DOAR atat !

CristianTM.
  • betasergiu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
[quote="CristianTM"]
Cata_Panacotta a scris:
Banuiesc ca vorbesti de blocul de 2 butoane pentru Astra-H/ Zafira-B. Da aduc, in general la comanda, cererea e foarte mare, pretul 100-140 lei.

CristianTM.


Salut Cristian TM. Blocul cu 6 butoane (sport, inchidere, parcare + incalzire scaune) ai? nou sau second, cat costa?
Si ma intereseaza si rama aferenta. Pe gri inchis. Ms.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
betasergiu a scris:
Salut Cristian TM. Blocul cu 6 butoane (sport, inchidere, parcare + incalzire scaune) ai? nou sau second, cat costa?
Si ma intereseaza si rama aferenta. Pe gri inchis. Ms.

Doar la comanda, pret 82 de euro pt set de 6 butoane. Rama nu am momentan nici noua nici SH.

CristianTM.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 719
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare. Dom' Cristian spune-mi te rog o fata la navi 70 ( fara partea electronica si butoane, doar plasticul, mai putin butonul MAIN de care am nevoie) s-ar gasi? La mine s-au rupt piciorusele de prindere dintre fata si cd-player s-ar gasi? ( asa a fost cand am luat masina). Respect.




Ultima modificare facuta de aflorii nicusor la Joi 08 Dec, 2011 5:10 pm
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
aflorii nicusor a scris:Selutare. Dom' Cristian spune-mi te rog o fata la navi 70 (gri, fara partea electronica si butoane, doar plasticul, mai putin butonul MAIN de care am nevoie) s-ar gasi? La mine s-au rupt piciorusele de prindere dintre fata si cd-player ( sas a fost cand am luat masina). Respect.

Am la 50 euro cu o singura zgaraietura pe argintiu (gri deschis) si pentru Astra-H/Zafira-B ! Despre picioruse, peste 90% din Cd70 navi au piciorusele rupte. Am si butonul de Main, 10 lei.

CristianTM.
  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salut Cristi!
Am si eu nevoie de o rama pt CID la Vectra C facelift.
De asemenea te rog sa imi spui daca mai imi trebuie si altceva pt a functiona CID + operacdc40 pe vectra c din 2007
Am nevoie si de cablu RGB? Sau asta e necesar doar pt navi?

Multumesc, astept raspunsul tau!
  • kuc01

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut Cristi! As vrea sa stiu ai eu cat ar costa navigatia pentru un opel zafira b.Mentionez ca acum nu am decat display-ul si cd30.Astept raspunsul tau.multumesc mult
  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Ai cumva idee de ce s-a blocat magazia de cd-uri la un cdc40? Pur si simplu nu mai accepta nici un cd in el....are ca un fel de opritor si nu iti da voie sa bagi cd.

Ce zici? se mai repara?

Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
kuc01 a scris:salut Cristi! As vrea sa stiu ai eu cat ar costa navigatia pentru un opel zafira b.Mentionez ca acum nu am decat display-ul si cd30.Astept raspunsul tau.multumesc mult

Doar navigatia, adica CD70 navi ? sau sistemul complet ?
Preturile sunt acelasi si cu siguranta afisate si mai sus:
CD70 navi pe gri inchis = 200 euro sau 250 euro (cu aux in)
CID varianta afisare pe 2 randuri SH = 300 euro, aficare pe trei randuri = 340 euro
Cablu RGB = 80 euro, rama pt CID = 20 euro
andy_nr10 a scris:Salut!
Ai cumva idee de ce s-a blocat magazia de cd-uri la un cdc40? Pur si simplu nu mai accepta nici un cd in el....are ca un fel de opritor si nu iti da voie sa bagi cd.

Sansele de reparatie a lui CDC40 opera sunt sub 10% iar ca si pret ~ 100 euro, mai bine iti iei altul ~ 220 euro.

CristianTM.
  • emilmarin

  • Mesaje scrise: 171
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y 1,7 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut cristi
as vrea sa stiu daca pe un corsa c din 2001 motor x10xe cu tid se poate monta cid si radio aferent, compatibil cu cidul
multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
emilmarin a scris:salut cristi
as vrea sa stiu daca pe un corsa c din 2001 motor x10xe cu tid se poate monta cid si radio aferent, compatibil cu cidul
multumesc

Nu se poate monta CID sub nici o forma pe Corsa-C din 2001, doar Corsa-C min. 2005


CristianTM.
  • bf1648

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alba
  • Masina: Meriva 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Scuzã-mã, dar am scris un traducãtor Google)
Eu însumi sunt din Rusia.
Mã puteþi ajuta? Am nevoie de un GID pentru Opel Meriva 2005.
În þara noastrã elementul nu este popular. Vreau sã-l montaþi în loc de TID ecranului.
Vã mulþumim!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bf1648 a scris:Buna ziua!
Scuzã-mã, dar am scris un traducãtor Google)
Eu însumi sunt din Rusia.
Mã puteþi ajuta? Am nevoie de un GID pentru Opel Meriva 2005.
În þara noastrã elementul nu este popular. Vreau sã-l montaþi în loc de TID ecranului.
Vã mulþumim!

Hi !
For the moment I have ONLY CID (Colour Info Display) for Meriva 2005. It is possible to put instead TID (Triple Info Display).
The price is 300 euros with CID frame included. I have also Twin Audio for Meriva if you are interested, price is 50 euros, both 340 euro.

CristianTM.
  • bf1648

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alba
  • Masina: Meriva 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut Cristian!
Vã mulþumim pentru rãspunsul dumneavoastrã.
Sunt interesat de GID.
Am cumparat deja rama ºi capacul pentru GID.
De asemenea, am cumparat de la GID Astra H, dar nu se potriveste (nu am ºtiut despre acest lucru).
Puteþi sã Anunta-ma atunci când sunt disponibile GID Meriva?
Mulþumesc.
  • Alexiu Radu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Alexiu Radu a scris:Salut CristianTM!
Am un OPEL, ASTRA-H, 2007, Z 14 XEP, 5-MT, cu TID si CD30, nou achizitionat (sh).
Asi dori sa inlocuiesc TID-ul cu BID. Imi mai trebuie si altceva pentru inlocuire? Daca ai ce ma intereseaza, cat ma costa?
Ce trebuie sa fac dupa ce primesc BID-ul?
Multumesc frumos,
Radu


Nu am BID pentru 2007, am numai GID, pret 100 euro + rama = 20 euro sau la pachet cd30 mp3 + GID + rama la 200 euro.
Daca le iei la pachet nu trebuie sa faci nimic decat sa le dai jos pe cele existente si sa le pui pe cele noi.
Daca iei numai display-ul, va trebui sa il programezi pe masina cu ajutorul codului de securitate al masinii si cu un Tech2.

CristianTM.


Am cautat si pe la noi prin Bucuresti. Nu am gasit BID. M-am hotarat ca daca tot este sa pun ceva, sa inlocuiesc toata linia, deci: cd30 mp3 + GID + rama.
Mai este oferta valabila, le mai ai?
Daca da, te rog spune-mi cum sa procedez ca sa te contactez sa stabilim detaliile de livrare, plata.
Multumesc,
Radu
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Alexiu Radu a scris:
Am cautat si pe la noi prin Bucuresti. Nu am gasit BID. M-am hotarat ca daca tot este sa pun ceva, sa inlocuiesc toata linia, deci: cd30 mp3 + GID + rama.
Mai este oferta valabila, le mai ai?
Daca da, te rog spune-mi cum sa procedez ca sa te contactez sa stabilim detaliile de livrare, plata.
Multumesc,
Radu

Momentan am numai CD30 mp3 cu 9 butoane si rama, nici un display compatibil Astra-H 2007 !

CristianTM.
  • Alexiu Radu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Alexiu Radu a scris:
Am cautat si pe la noi prin Bucuresti. Nu am gasit BID. M-am hotarat ca daca tot este sa pun ceva, sa inlocuiesc toata linia, deci: cd30 mp3 + GID + rama.
Mai este oferta valabila, le mai ai?
Daca da, te rog spune-mi cum sa procedez ca sa te contactez sa stabilim detaliile de livrare, plata.
Multumesc,
Radu

Momentan am numai CD30 mp3 cu 9 butoane si rama, nici un display compatibil Astra-H 2007 !

CristianTM.


Sunt dispus sa mai astept.
In cat timp crezi ca ai putea sa faci rost si de display (GID sau BID)? Poti sa faci o estimare aproximativa?
Poti pastra pana atunci "CD30 mp3 cu 9 butoane si rama"? Le poti imperechea inainte de a mi le trimite a. i. sa le pot monta direct pe masina fara sa mai fac programarea cu Tech 2?
Multumesc,
Radu
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR