Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am sunat eu la opel romania si au zis ca tot la dealer trebuie intrebat. apoi am primit un numar de la reclamatii opel.am sunat, habar nu aveau, mi-au promis ca se intereseaza si ma anunta cum e corect.
Skip ads

  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pentru cei care ati primit deja masina .
Cum vi se pare pana acum ? Ce motorizari aveti ? Ceva nemultumiri ?
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
O noutate si ptr mine.Astazi am primit mail de la Radacini ca masina a fost (IN SFARSIT ) programata ptr productie in data de 19 octombrie iar livrarea,spun ei,va fi in prima parte a lunii noiembrie.Acum nu se stie cat face pe drum de la fabricare si pana in tara,stiind ca la fabrica nu sta mai mult de 2 zile apoi la Gyor.
  • cristian74

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2017

  • Mesaj Privat
salut Cosmin2509

eu am masina de la mijlocul lui iulie si am reusit sa fac cu ea 3700km...inainte am avut insignia din oct 2014 motor 2ltr diesel ecoflex 140cp, cutie manuala deci la ea ma voi raporta.
Acum echiparea este 2 ltr diesel 170 cp, cutie manuala cu tot ce este nou la opel. Masina se simte mai usoara dar sa nu te astept sa fie super agila in oras. Per total este ok. Frumusetea este la drum lung unde motorul isi arata calitatile. Farurile LED sunt de vis (lucreaza mai fin ca cele de pe astra si sunt cu mult peste bixenon AFL), proiectia de pe parbriz misto, line asistul nu te lasa sa o iei pe campii, corectia activa simtindu-se foarte bine in volan (inclusiv daca schimbi banda fara sa semnalizezi volanul opune rezistenta). Consumul este cel de mai sus in conditiile in care merg in Iasi la orele de varf 07.30 si 16.30...cea veche cam tot pe acolo era.
la nemultumiri as bifa faptul ca hayonul trebuie trantit ca sa se inchida (daca nu-l trintesti bine de multe ori nu se inchide corect...dar am vazut problema asta si la Eclass din 2016 )...alte nu-mi vina acum prin cap. Daca te intereseaza ceva anume iti raspund...

cele bune
Skip ads

  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut.Sa te bucuri de ea și ți doresc sa nu ai probleme .🚘
  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Multumim pentru informatii cristian74 . Sa o stapanesti sanatos !
Eu am facut comanda tot o configuratie 2 lit disel 170 CP dar am cutie automata 8 viteze . Sper sa fie OK .
  • Constantin SEJ

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Bunã,
Sunt nou in club.
Am avut o Insignia din 2012 dar luatã de mine cã SH in 2014 și acum doua sãptãmâni am lansat comanda pentru cea nouã.
Dat fiind ca fac 100 km zilnic in București, din cei care au noul model pot sã spunã cum este navigația ei și cea de pe android ?
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Stie cineva care este distanta intre prezoane si ce et au jantele?
Skip ads

  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Este o referinta pe sait-ul opel.ro atunci cand configurezi o noua masina dar nu spune nr de prezoane.... Vezi imaginea atasata.


  • cristian74

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2017

  • Mesaj Privat
salutare,

nu stiu distanta dintre prezoane dar stiu sigur ca jantele de la modelul cu facelift din 2014 nu se potrivesc la Grand sport...(la modelul din 2014 aveam pentru iarna jante structurate cu R17 pe care speram sa le folosesc la grand sport. Am incercat cu una si difera distanta intre prezoane foarte putin dar suficient cat sa nu intre rotile de la modelul din 2014). Istet, nu ? Jantele sunt echipate cu senzori presiune, capace si anvelope Nokian care in total au costat foarte mult si tare bucuros eram sa se fi portivit. Sad

toate cele bune
  • cristian74

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2017

  • Mesaj Privat
in CIV la masina mea este trecut la anvelope/jante (pozitia 19.1 si 19.2) 245/45R18 96W / 8.5JX18
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Deocamdata nu mi-a venit masina deci nu am CIV. Smile .. si oricum din ce vad e dat doar diametrul si latimea jantei. Masina o sa vina la inceputul lunii noiembrie cu cauciucuri de vara Sad si as vrea sa iau un set de jante si cauciucuri de iarna pe 16. Cei care au primit deja masina si au roata de rezerva pe 16 ma pot ajuta, se pot uita pe ea pe interior .... asta ca sa nu dea o roata jos de pe masina Smile
Skip ads

  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
MAndreiPetrica Nu te sfatuiesc sa ti cumperi pe 16,eu am avut la vechea masina si arata groaznic...pe 17 e mai aproape de adevar.Eu unul o sa -mi cumpar cauciucuri de iarna pe 18 ptr aceleasi jenti.Asta e parerea mea-TU decizi.PS A ta cand este programata ptr productie?
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu am intrebat data de productie. Azi mi s-a confirmat ca masina o sa soseasca la dealer undeva intre 20 si 27 octombrie.(putin mai devreme decat mi s-a spus initial - inceputul lui noiembrie). Am intrebat si de jante la dealer dar pana nu vine masina nu pot sa imi spuna detalii tehnice despre jante. Au nevoie de seria de la caroserie sa imi spuna cu exactitate.
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Are careva noua insignia 2.0L disel 170CP cu noua cutie automata 8 AT, cum vi se pare, merita noua cutie sau mai bine manuala ?
EU stau in dilema care versiune sa comand 1.5L Benzina cu cutie 6 AT care mi sa parut foarte lenta sau disel cu cutia de 8AT (nu am conduso) ?
Am cautat niste specificatii despre modelele de cutie si am gasit ca ar fi de generatie nou atat ceea de 6At http://gmauthority.com/blog...ransmissions/mnh/
cat si ceea de 8AT ?
Ceva pareri ?
  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Daca mai astepti putin (2-3 saptamani) iti spun eu.
Am comandat o configuratie 2.0 L diesel 170 CP cutie automata AT-8
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu am condus AT6 sa o pot compara cu AT8 dar asta din urma schimba destul de rapid si silentios. eu am 2T si masina pleaca rapid de pe loc , cand apas brusc pedala are un usor lag apoi "ma baga in scaun". am scos un consum sub 7 daca merg <100 km/h iar duminica am facut o excursie de vreo 500 km si am avut un 8,4 l/100 .
  • cristian74

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2017

  • Mesaj Privat
salutare,

la dealer am intrebat eu in 25 august de jante tabla structurata cu R17 inch pentru grand sport-ul meu: 735lei dar atunci inca nu puteau fi comandate. intre timp am renuntat la gandul de a avea roti de iarna.

cele bune,
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Buna Cosmin, Iulian,

Am sa mai astept probabil pana o sa vad Sport Tourer, pt ca nu am gasit la nici un dealer acest model, nu pot sa comand ceva ce am vazut doar niste prezentari fara sa o vad real mai ales ca e vb de ceva bani la mijloc 30K++. As fi fost cel mai fericit daca puneau optiunea de deschidere automata a haionului si pe Grand Sport Sad, ce sa-i faci marketing ! Din ce am vb cu dealerul e posibil sa apara la facelift pt ca foarte multa lume a intrebat de ea pe aceasta versiune.
@ Iulian
Mie de acel lag mie frica la o depasire mai riscanta acel lag face diferenta mai ales ca eu fac foarte des valea oltului + dealu negru si pe acolo trebe sa fie foarte rapida masina in depasire.
+ acel lag lam intalnit si pe cutia de At6 la drive test, incerc sa vad daca cei de la dealer imi pot face rent a car pe weekend ca sa pot sa ma dau cu ea sa o testez calume si atunci sigur o sa stiu daca este pt mine cutia AT sau raman la manuala !
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
CEO-ul Karl-Thomas Neumann afirma ca un jurnalist a spus ca Sports Tourer-ul e cel mai frumos Opel din ultimii 40 de ani.Eu l-am ales pentru latura practica , deschidere electrica si plafonul panoramic.Ambele sunt frumoase.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR