Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,592
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@petrufocsa si toti ceilalti care asteapta transferul banilor de la corsablue. Iata copia chitantei:

Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Au intrat banutii,mi-a spus ieri...petrufocsa. Rolling Eyes
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
intr-adevar banii lui corsablue au intrat ieri iar eu am verificat spre seara...comanda este in curs..termen de livrare..miercurea viitoare..pina atunci o sa-i rog pe cei interesati sa-si trimita adresele..expeditia stickerelor se va face intr-o carcasa de cd si plic prin posta romana...pina atunci o sa va spun exact cit costa transportul.

drumuri bune!
  • valy_love_caty

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Da-mi te rog o adresa de mail, ca sa iti pot da datele , vreau si eu! ms anticipat
Skip ads

  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
valy_love_caty a scris:Da-mi te rog o adresa de mail, ca sa iti pot da datele , vreau si eu! ms anticipat


nu crezi ca mai intii trebuie sa te inscrii pe lista?
  • valy_love_caty

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Paraschiv Sorin a scris:
Paraschiv Sorin a scris:AUTOCOLANTE PENTRU TOATA LUMEA!
Pot trimite recomandat prin posta romana pret = 3 lei expeditia.
Pot trimite normal prin posta romana pret = 2 lei expeditia, dar nu raspund deoarece s-a intamplat sa nu ajunga plicuri si nu am nici o dovada ca am trimis.
Autocolantele = 1ron/buc. Culori disponibile : alb,negru,argintiu,galben.
De ajuns ajung maxim in doua zile lucratoare.
Daca va hotarati si vreti dati-mi un PM in care specificati:
- nume,prenume
-adresa+cod postal
-felul expeditiei(recomandat sau normal)
-nr. autocolante/culoare.


Eu va voi specifica un cont raiffeisen in care imi veti depune banii.

Asta ca un refresh pt cei care nu au rabdare sa citeasca mai multe pagini. Very Happy



ma intereseaza si pe mine cateva stick-ere insa nu pot da PM. da-mi un mail t rog sa vorbim. valy_love_caty@yahoo.com
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ce se mai aude cu stickerele alea?se mai face ceva?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
petrufocsa a scris:fratilor, Sad trebuie sa va anunt ca cele 30 de stickere cromate...vor fi gata in dupa amiaza zilei de miercuri 22 aprilie...am insistat cit am putut insa nu poate mai devreme..

@ady negoita,acum se vede? Rolling Eyes
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:
petrufocsa a scris:fratilor, Sad trebuie sa va anunt ca cele 30 de stickere cromate...vor fi gata in dupa amiaza zilei de miercuri 22 aprilie...am insistat cit am putut insa nu poate mai devreme..

@ady negoita,acum se vede? Rolling Eyes
s-o fi vazind dar banii cum iom da?cui virez eu banii?si citi?ca discutii tot au fost dar nimic batut in cuie!multzam de intelegere! Embarassed
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Iti va spune petrufocsa ce si cum...intr-un PM,la momentul respectiv...
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ok am inteles !
  • sabinilie

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca NU am vaut topicul din timp. Embarassed
Daca mai sunt stikere cromate, le revendic eu pe cele ramase.
Fac transferul cum primesc confirmarea ca mai sunt si numarul lor.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Asta e,mai astept si aici,ca si la duze.Deci cele 5 stickere platite in avans-65.5 ron si pozitiile lor in lista(1.cul15(BZ)-1 buc.;2.URAGAN-1 buc.;4.petrecila(BC)-1 buc. si pozitia 8.Paraschiv Sorin(BC)-2 buc.)raman valabile.O sa discut cu cei trei carora le-am achitat stickerele sa vedem cum ajung in posesia lor,cand vor fi gata.Nu vreau sa-l dezamagesc din nou pe d-nul Cila.Sper sa nu ne prinda 1 Mai(muncitoresc). Sad


Stickerele cromate comandate de petrufocsa s-au executat.Rog pe cei bolduiti din postul meu de mai sus sa ma contacteze la telefon,maine dimineata dupa ora 08.00,pentru a vedea cum intra in posesia stickerelor.Pentru toti ceilalti...luati legatura cu petrufocsa.Multumesc pentru promptitudine acestuia din urma.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:
URAGAN a scris:Asta e,mai astept si aici,ca si la duze.Deci cele 5 stickere platite in avans-65.5 ron si pozitiile lor in lista(1.cul15(BZ)-1 buc.;2.URAGAN-1 buc.;4.petrecila(BC)-1 buc. si pozitia 8.Paraschiv Sorin(BC)-2 buc.)raman valabile.O sa discut cu cei trei carora le-am achitat stickerele sa vedem cum ajung in posesia lor,cand vor fi gata.Nu vreau sa-l dezamagesc din nou pe d-nul Cila.Sper sa nu ne prinda 1 Mai(muncitoresc). Sad


Stickerele cromate comandate de petrufocsa s-au executat.Rog pe cei bolduiti din postul meu de mai sus sa ma contacteze la telefon,maine dimineata dupa ora 08.00,pentru a vedea cum intra in posesia stickerelor.Pentru toti ceilalti...luati legatura cu petrufocsa.Multumesc pentru promptitudine acestuia din urma.
mda domnu'uraganu'masina ta are sticker da'a mea n'are,si nu prea arata fain fara el!e ca si vinatoru'fara pusca,sau ca si iarna fara zapada! Razz
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Masina mea avea sticker cromat si inainte...Dar am scris mai sus cum procedezi.
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Sunt gata stickerele cromate.

au fost livrate 5 buc. catre @uragan - cu placere si sa fii sanatos - te rog sa modifici lista in sensul eliminarii cererilor satisfacute.

1. cul15(Buzau) - 1 buc.;
2. URAGAN(Iasi) - 1 buc.;
3. corsablue (Brasov) - 5 buc.;
4. petrecila (Bacau) - 1 buc;
5. Soso ( Sibiu ) - 1buc;
6. Frumushel(Braila)- 1 buc;
7. ghostopel (Brasov) - 1 buc;
8. Paraschiv Sorin(Bacau)- 2 buc;
9. Petru Focsa (Iasi) - 4 buc (ca sa nu fac stoc ii dau unul de la mine lui @emiloprea);
10. corsablue (Brasov pentru Bucuresti) - 5 buc.
11. ririnel (Prahova) - 7 buc
12. emiloprea (Iasi) - 1 buc
13. UnIKuL (Bucuresti) - 1 buc.
14. Tazman (Alba) - 2 buc
15. maximus (Timisoara)-1buc
16. ady negoita - 1 buc.

urmeaza la livrare:
@corsablue - 10 buc. - sa-mi spui daca vrei sa ti le trimit azi sau odata cu steguletele(vor fi gata cel mai probabil simbata)
@ririnel - 7 buc. - aceeasi problema ca la @corsablue
@ceilalti in ordinea inscrierii in lista cu exceptia lui @emiloprea care poate veni miine sa-si ia stickerul - pm.

Despre expeditie:
modalitate: ramburs prin prioripost
ambalaj: carcasa CD in plic
cost aproximativ: cca 10 ron
cei care au alta solutie privind expeditia - pm.

cererile suplimentare le voi rezolva dupa epuizarea listei

drumuri bune!
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut.

Colegii mei s-au retras de la stegulete. Daca ai dat comanda si nu se mai poate retrage nimic, asta e, raman eu cu ele. Le asteptam si pe ele si poti trimite coletul impreuna cu stickere.

Daca se poate retrage comanda noastra de stegulete, te rog sa pui un sticker cromat in plus, daca e posibil, astfel incat sa ma apropii ca valoare de suma platita. In cazul asta te rog sa trimiti cat mai curand coletul.
Vom regla si eventualele diferente de bani.

Multumim!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
1.corsablue (Brasov) - 5 buc.;
2. Soso ( Sibiu ) - 1buc;
3. Frumushel(Braila)- 1 buc;
4. ghostopel (Brasov) - 1 buc;(acest sticker nu poate fi trimis impreuna cu ale lui corsablue?)
5. Petru Focsa (Iasi) - 1 buc;(aici e cel ptr.emiloprea )
6. corsablue (Brasov pentru Bucuresti) - 5 buc.;
7. ririnel (Prahova) - 7 buc.;
8. UnIKuL (Bucuresti) - 1 buc.;
9. Tazman (Alba) - 2 buc.;
10. maximus (Timisoara)-1 buc.;
11. ady negoita (HD) - 1 buc.

Deci,dupa socotelile mele din cele 30 buc.care ai spus ca ies dintr-o coala(5 buc. am luat eu,ptr.colegii ce au fost in lista),mai sunt 25 bucati. Cereri ai de 26 bucati care mai sunt in aceasta prima lista. Eu zic sa-ti trimita cei din lista banii(inclusiv taxele de expediere,le trimiti la toti PM cu numarul contului si eventual nr.tau de telefon). Cand primesti confirmarea platii,precum a facut corsablue,faci expedierea stickerelor. Eu cel putin asa am procedat cu cei care m-au rugat de stickere. Pentru ca exista si riscul sa ramai cu stickerele "in brate".Din pacate unul dintre cei din lista va ramane pe dinafara la acest prim lot de stickere cromate,insa prioritar la urmatoarea. Daca sabinilie isi pastreaza comanda sa spuna si cate vrea,sa intre pe lista celui de-al doilea lot.

L.E.petrufocsa,n-ar strica sa dai si putine instructiuni de aplicare a stickerelor cromate.Si la acest tip de stickere nu ne-ar strica ceva poze cu stickerul aplicat,din partea colegilor ce ar urma sa le primeasca. Ale mele au luat deja drumul Buzaului si Bacau. Wink
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
asa...au iesit 35 de stickere pe care le voi lua miine..tot miine le voi expedia catre cei de pe lista..bineinteles cei care au achitat..@soso si-a cedat stickerul lui @sabinilie care e dispus sa ia restul...cit priveste expeditia..mi se da un pm cu adresa doritorului...eu dau un reply cu nr. de cont iar in ziua cind vad ca banii au intrat in cont omu' primeste stikerul prin prioripost - face o zi pina la destinatie. simplu, nu?

cu ocazia receptionarii stickerelor prietenul nostru alex@shatter mi-a propus realizarea unor ecusoane cromate cu sigla clubopel.com care pot fi purtate la diverse ocazii..intilniri , festuri, festinuri . Smile .arata exact ca stickerul cromat si sunt dotate cu un clips cu care se poate agata de haine..dimensiune aprox:5x2,5 cm ..cost aproximativ:6,5 lei...cerere minima ca sa lansam comanda:30 buc..

si pentru ca se apropie vara nu cred ca ati uitat de tricouri..prietenul titi@deltaplan ne-a propus un pret de pret pentru un tricou polo bleumarin -doar 15 lei tva inclus..miine voi afla de la partenerul shatter si cit costa imprimatul tricoului - fata stinga broderie cu fir argintiu si spate centru termocolant textil argintiu..totusi nu cred ca poate sa depaseasca 5 ron..

in incheiere vreau sa spun celor care au comandat - cei mai sensibili sa isi ia ochii de la monitor Cool - ca steguletele vor fi date miine la imprimat (vom incerca sa inchidem cu negru acel argintiu ca sa iasa mai pronuntat si deci sa fie mai vizibil) si vor fi gata simbata...cu aceasta ocazie trebuie sa va spun ca steguletele de antena CB au iesit bestiale fiind dotate si cu un sistem de prindere la baza antenei pentru a nu le lua vintul..

cam atit cu noutatile..

drumuri bune sa aveti!
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:n-ar strica sa dai si putine instructiuni de aplicare a stickerelor cromate.


incepeti prin a va inarma cu multa rabdare..

1. va luati sau imprumutati de la cei care au luat din Carrefour un scotch dubluadeziv de culoare rosie usor transparent care costa in jur de 8 lei
2. pregatiti stickerul astfel:
a. cei care vor, pot indeparta - insa atentie ca se micsoreaza suprafata de contact - orice suprafata de plastic negru necromat prin folosirea atenta a unui cutter bine ascutit
b. degresati cu un diluant care dizolva plasticul partea din spate a stickerului, lasati sa se usuce, apoi aplicati scotchul pe toata suprafata stickerului fara a tine cont de spatiile goale..nu uitati sa presati puternic si sa masati de la interior la exterior pentru a iesi orice bula de aer..
c. decupati cu virful cutterului pe tot conturul stickerului scotchul in plus..asta e o treaba foarte migaloasa..cei care stau prost cu nervii ii sfatuiesc sa renunte cit mai pot.. Shocked
d. dezlipiti tot cu virful cutterului folia de protectie de pe scotch si aveti grija ca pina la aplicare sa nu atingeti suprafata adeziva...
3. pregatiti suprafata unde vreti sa il aplicati prin degresare cu acetona..nu este indicat diluantul folosit la sticker..stergeti cu o cirpa uscata suprafata degresata
4. aplicati cu fermitate in pozitie orizontala stickerul dupa care procedati la apasare si masare de la interior spre exterior pentru a elimina bulele de aer
5. stergeti cu o cirpa curata stickerul aplicat si pregatiti aparatul de fotografiat...

de aici se descurca fiecare..

spor la treaba!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ai un stiker clubopel.com atasat pe masina?
Da 15%
Nu, dar sunt interesat 82%
Nu, nu ma intereseaza 1%
2,922 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR