Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • adrian00

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Ce placute frana aveti pe fata? Eu trebuie sa le schimb si as vrea ceva sa nu scartaie. Am discurile originale, dar e posibil sa trebuiasca sa le schimb si pe alea, daca uzura a ajuns la 3mm. Ce ma sfatuiti, in general e bine ca discurile si placutele sa fie aceeasi marca? Sunt mai bune cele GM decat cele aftermarket(ATE, Ferodo, Brembo, Zimmerman).
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,559
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adrian00 GM nu produce discuri si placute, altii produc pentru ei, asadar poti cumpara linistit ATE sau Brembo sau ce doresti/permiti.
marusu a scris:salutare! momentan am jante pe masina,daca trebuie sa folosesc rezerva(janta de tabla) trebuie sa folosesc alte prezoane?

NU!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ms corsablue! toate cele bune iti doresc!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salutare! am vazut astazi o corsa cu presulete la roti,aratau oarecum ca si la golf 5,nu am reusit sa o vad prea bine a fost cam din scurt,are cineva montate pe masina?
Skip ads

  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Arata cam hidos cu aparatorile alea la roti... Parerea mea e ca aduce aminte de batrana Dacie.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut! eu inteleg cam ce ai vrea sa spui dar astea mi s-au parut cam deosebite,poate ca nu le-am vazut bine Question totusi daca a mai vazut careva montate pe corsa sa imi dea o parere,o poza ar fi minunata...
  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa gasesti pe site-urile de piese auto poze cu aparatori montate. Cred. Very Happy
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
tocmai asta e problema,sunt imagini doar cu presuletele...montate pe masina nu am gasit nici o poza. daca stii unde as putea sa gasesc da-mi si mie un link ceva.ms
Skip ads

  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Scuze, am uitat sa mai trec pe aici cu raspunsul. Very Happy Nu am gasit nici eu pe net poze cu presuletele montate. Daca gasesti ceva interesant sa iti cumperi, poti sa faci asta, doar e masina ta si gusturile tale. Smile Numai bine!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ms de raspuns,nu am gasit nici eu nimic si nici masina nu am mai vazut-o in trafic.numai bine!
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Poza cu corsa in garajul meu. Arata bine dar nu sunt prea eficiente pentru ca sunt scurte. Sunt originale, se potrivesc perfect.
https://www.clubopel.com/alb....php?pic_id=16731
  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Frumoasa masina! Arata bine!
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
frumoasa masinuta,drumuri bune sa ai cu ea Smile
  • pontilius

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Am un tacanit (nu intre scaun si volan) la motor. Seamana cu cel de la fise, atunci cand le scoti in functionare, sau cu cel de tacheti. Din cate stiu la astea nu se regleaza tachetii (culbutorii).
Cum verific fisele daca sunt intrerupte sau fac masa,la motorul asta? Ca sunt prinse pe bara aia, sau ce este, si nu le pot verifica individual ca la alte motoare. Am cautat si nu am gasit alta postare cu problema asta.
Va multumesc!
  • Aecrim Naboo

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Se merita pe corsa motorul 1.0 ? Ma refer la ultimul model de corsa ...2013
  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Eu unul nu prea as recomanda motor de 1.0 . Masina are deja 1t si ceva, deci e cam grea pentru el. Chiar daca o sa ai un consum mic, nu o sa ai cuplu si nu prea o sa iti permiti sa faci "liniute" pe la semafoarele din oras, dar nu numai. Poate la drum lung sa fie ceva mai avantajos. Sincer, eu ti-as recomanda un motor de 1.3 diesel(are un consum bun si un cuplu bun, iar daca ii pui motorina de calitate nu se transforma in tractoras) sau un motor de 1.4 benzina. Asta daca vrei economie cum ai scris mai sus. Smile
  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
pontilius a scris:Salut! Am un tacanit (nu intre scaun si volan) la motor. Seamana cu cel de la fise, atunci cand le scoti in functionare, sau cu cel de tacheti. Din cate stiu la astea nu se regleaza tachetii (culbutorii).
Cum verific fisele daca sunt intrerupte sau fac masa,la motorul asta? Ca sunt prinse pe bara aia, sau ce este, si nu le pot verifica individual ca la alte motoare. Am cautat si nu am gasit alta postare cu problema asta.
Va multumesc!

Ce motor ai?
  • Aecrim Naboo

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
ionut.96 a scris:Salut! Eu unul nu prea as recomanda motor de 1.0 . Masina are deja 1t si ceva, deci e cam grea pentru el. Chiar daca o sa ai un consum mic, nu o sa ai cuplu si nu prea o sa iti permiti sa faci "liniute" pe la semafoarele din oras, dar nu numai. Poate la drum lung sa fie ceva mai avantajos. Sincer, eu ti-as recomanda un motor de 1.3 diesel(are un consum bun si un cuplu bun, iar daca ii pui motorina de calitate nu se transforma in tractoras) sau un motor de 1.4 benzina. Asta daca vrei economie cum ai scris mai sus. Smile


Nu sunt adeptul diesel, de aceea ma interesa benzina dar cu un consum mic, de liniute nu e cazul, am deja o masina pt asa ceva, multam de raspuns..

Ai cumva acest tip de motor?
  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am un 1.3 . Merge bine, de-aia ti-am recomandat. Daca ai deja o masina cu vana, poti sa iti iei varianta de 1.0, sau 1.4 benzina. E alegerea ta. Smile
  • Aecrim Naboo

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Cea de la semnatura si ma gandeam sa nu dau nici multi bani cu programul Rabla ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR