Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Adevarul este ca nici legea nu le permite sa actioneze mai ferm. Dar si sa le dai mana libera la astia e destul de riscant ca au mintea odihnita... Smile
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Il pupa-n fund pe sofer... fara tigari nu au nimic. Tentativa de omor care o scot ei se poate ataca in instanta deoarece pe poltist nu l-a urcat nimeni pe capota, s-a urcat de bunavoie, cat despre profesionalismul de care a dat dovada...

tonytm, zici ca politistul ala care te-a oprit pe tine e tot asta? Cum il cheama, Walker, politist texan?
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si probabil a folosit aceeasi tehnica a capotei
dupa asta l-ai recunoscut nu ? Laughing
PS: mai e amenda pt ca nu a oprit la semnele politistului ... (urcatul pe capota nu facea parte din ele Laughing )
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mai, in alte tari daca soferul pleaca nu se urca garcea pe capota ci pleca in urmarire cu masina din dotare. Faptul ca MAI-ul da celor de la rutiera Logan-uri de 1.4 MPI iar soferul s-a intamplat sa aibe o masina medie (seria 5) e ghinionul lor. Totusi, statiile emisie receptie se folosesc pentru a cere filtru/intariri... dar ce sa le ceri!? L-au lasat pe asta sa scape din vina lor, nu ca era ala priceput la a fugi de politie.
Astia intra in categoria celor zelosi dar care ori nu vor, ori nu stiu sa isi faca treaba.


Ultima modificare facuta de ovidiutm la Mie 11 Feb, 2009 6:45 pm
Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mai bine ii ciuruia rotile, eventual si portiera stanga, nu?
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
De cate ori crezi ca au tras politistii de la rutiera cu arma? Aia nici nu mai pot tinti...
Apropo, ce arme mai au? Tot pistoale Carpati?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cum sa nu isi faca treaba bre? Iote: smecher cu girofar

Si'a facut treaba si a plecat. Mad
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
auzi la el, are accept... pai si pentru tupeul de a sfida regulile de circulatie are accept?
Skip ads

  • MARIUS NANU

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cu prostimea-si face treaba mai putin cu”smecherii”.
Sunt curios de ce ”smecherii”astia nu isi permit sa faca asa ceva si afara,din ce am vazut eu sunt mielusei pentru ca nu le tine,nu au pe cine sa sune,cine sa intervina pentru ei.
Referitor la intrebarea chestionar,slab,dar in unele situatii ma pun in locul lor, adica eu sa-l sanctionez pe unul si dupa un timp sa vad ca s-a scos cumva, mi se ia.Cred totusi ca mai trebuie umblat si pe la alte ZALE ale lantului.Ce zice-ti? Evil or Very Mad
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Doamne fereste! Ma gandeam sa postez aici toate "abuzurile" acestei tiganii denumita pompos "politia romana" dar nu cred ca o sa apuc sa le gasesc toate. Mie sila de tara asta!


Ia uitati pt. ce au tarat la sectie un cetatean !
http://img136.imageshack.us...9/11022009sh4.jpg
http://img136.imageshack.us...1022009002bz0.jpg
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Interesant... Exista si o urmare? Ce s-a discutat la sectie?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ooooo, a revenit biela! Bine ai venit printre cei vii!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, dupa parerea mea politistii din filmulet sunt victimele individului cu telefonul, tot asa cum politistii de pe acest forum sunt victimele mele.

P.S.: Nu ii voi mai numi gabori pe membrii Asociatiei Victimelor lui Biela pentru ca m-a sunat Ramona Gabor si s-a declarat jignita de analogia cu aceste personaje. Pana si ea...

P.S.2: Le multumesc celor care m-au sustinut in perioada de suspendare si in mod special lui mecaNIK!



Later edit: Se pare ca doar biela si caldura nu respecta gradele!
sdl a scris:Salut! Cine poate sa-mi spuna de ce la climatronicul de la o Zafira y20dth, 2004, caldura vine numai cand vrea ea si nu respecta gradele pe care le fixez?

Apropos as fixa niste grade... cu o franghie si niste sapun!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Doamne fereste! Ma gandeam sa postez aici toate "abuzurile" acestei tiganii denumita pompos "politia romana" dar nu cred ca o sa apuc sa le gasesc toate. Mie sila de tara asta!
Ia uitati pt. ce au tarat la sectie un cetatean !
http://img136.imageshack.us...9/11022009sh4.jpg
http://img136.imageshack.us...1022009002bz0.jpg


In general masinile sunt parcate acolo pentru vestitele operatiuni de panda. Au camera de la radar una orientata pe trecerea de pietoni si una catre un sens de circulatie cu o singura banda delimitata de linie continua. Asa da fluidizare Cool In Targoviste daca parchezi pe interzis sau in statia de autobuz, vin niste politisti comunitari cu HCL in mana si i-ti blocheaza roata sau i-ti ridica masina cu totul. Uneori politia i-si sacrifica din timpul ei pretios sa dea si amenda pentru orirea interzisa. In cazul prezentat politia sta de panda.

Una din marile probleme ale politiei rutiere din Targoviste este ca extrem de rar ies la fluidizare, lucru necesar dealtfel in ultima perioada. Insa in loc de fluidizare au timp berechet de panda. La fluidizare, el ca politist ce ar avea de castigat, asa la panda mai da o amenda, mai una alta.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sa manance si burtihanul lui ceva Citeste Regulamentul! , pai nu

inca imi e scarba de burtosii cu ceafa lata de la circulatie Evil or Very Mad , au imputit si loganurile alea noi cu iz de pandar lacom cu foamea-n gat Evil or Very Mad
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am lasat comment pe youtube, si cel care a postat filmuletul mi-a raspuns. Cica s-au mai certat pe holurile sectiei, dupa care i-au dat drumul. Nu s-a mai discutat cu sefu' sau cu altcineva. In schimb s-a depus plangere la procuratura impotriva agentilor care l-au ridicat...
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
@biela-manivela - ce dor imi era de tine! cu cine ma mai cert eu zilnic aici ?! glumeam acum! nu o iti mai dau nici o replica la ce zici tu ... daca tu zici ca e asa asa e si gata ... fiecare are dreptul la o parere, fie ea si o parere ca a ta!
incearca si tu sa vb normal fara sa te folosesti de ironii sau alte chestii de genul acesta!

cat despre politistii astia din videoclip .... au facut un abuz dupa parerea mea!
acum sunt in concediu si ma mai uit si eu la tv, tot rar ce-i drept dar ma uit! la stiri vad numai politisti care isi fac meseria ... dar in urma lor tre sa mai vina inca 20 ca ei ca sa iasa bine! poate si din cauza legislatiei care lasa de dorit!
am vazut acum 2 zile pe ala de s-a urcat pe capota 5-arului ... m-am spart de ras Smile) ce tehnologie moderna !
acum vad de ce toti ganditi asa!
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
welcome to the real world ! Confused
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
marius007zo2 a scris: la stiri vad numai politisti care isi fac meseria ...

Inseamna ca te uiti numai la programe straine. Laughing
marius007zo2 a scris:eu, unul, nu am sa mai postez nimic aici pentru ca deja s-a intrecut orice masura cu topicul asta!
multa sanatate!

marius007zo2 a scris:o sa evit si eu sa mai postez aici !

Cam cata credibilitate poate sa aiba un politist care ne promite de doua ori ca nu mai posteaza in acest topic, dar revine obsesiv? Laughing

Dar cel mai tare m-a amuzat ca Asociatia Victimelor lui Biela a facut cursuri de psihanaliza pe banii ministerului si astfel a ajuns la concluzia ca eu as fi frustrat din cauza unei amenzi primite de la un politist. Laughing Daca ar sti sa citeasca macar pe sfert din cat stiu sa psihanalizeze ar fi aflat de mult ca nu m-am plans de niciuna din amenzile primite, ba chiar mi-am asumat raspunderea pentru ele. Ba chiar tin sa le spun acum ca am destui amici politisti, iar fratele meu lucreaza chiar in ministeru' lor. Ma intalnesc cu ei si ne simtim bine, dar din fericire nu sunt asa de habotnici cum am vazut niste exemplare pe aici. Ba chiar si pe acest forum cunosc politisti care au evitat sa se asocieze cu o anumita grupare de pe acest topic, pentru ca acea grupare se manifesta jenant! Succesuri!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Credeti ca politia isi face treaba?
Da 15%
Nu 69%
Imi e greu sa ma pronunt 15%
172 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR