Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
deci 200 ron ! Pret real de fabrica 100 ron, 2,5 euro (presupun) - cat a masii este obtiunea asta pe catalogul de la opel ?
Fabricantii obtin profituri uriase din orice piesa sau soft .... albinuta sa fii ...........dar avansez cifra de 8-10.000 euro pret real al unei insignii......presupun.
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
N-am înțeles nimic ?!?!
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@gyzmo, tu ai cumpãrat modulul ãsta ? Merge si treaba cu închiderea ușilor la 25 km/h ?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Da,pentru a activa aceasta optiune trebuie sa desfaci modulul si sa comuti butonul aferent,ca in acest video de pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=oweVFk_2AzI
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Super. De mult îmi doream funcționalitatea asta. Abia aștept sa vinã. Wink
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:deci 200 ron ! Pret real de fabrica 100 ron, 2,5 euro (presupun) - cat a masii este obtiunea asta pe catalogul de la opel ?
Fabricantii obtin profituri uriase din orice piesa sau soft .... albinuta sa fii ...........dar avansez cifra de 8-10.000 euro pret real al unei insignii......presupun.


faceam o analogie legata de cat costa modulul asta, foarte putin, fata de cat ar costa optiunea la diler cand cumperi masina. Si intreaga masina care presupuneam si eu ca un pret real nu ar fi mai mare de 10.000 euro Meditam...
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cam ai dreptate. Noroc ca existã atâtea chestii aftermarket de care ne putem bucura. Ce nu înțeleg este de ce mama naibii nu vând opțiunea cu ridicarea geamurilor si pentru mașinile cu doua geamuri electrice ?
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am montat și eu drãcia aia care deschide și închide geamurile. Din pãcate douã lucruri nu merg: închiderea ușilor la peste 25 km/h si închiderea geamurilor dintr-o singurã apãsare de buton. Setãrile sunt: 2, 3 si 4 sunt pe on.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
O fi defecta............cu chinezismele astea nu e de mirare!
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mda. Dar oricum e bunã dacã funcționeazã corect. Mai ales vara ca eu nu suport AC-ul si merg cu geamurile deschise.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
La mine e invers, geamurile inchise si AC non stop! Smile
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
JakeGD a scris:Am montat și eu drãcia aia care deschide și închide geamurile. Din pãcate douã lucruri nu merg: închiderea ușilor la peste 25 km/h si închiderea geamurilor dintr-o singurã apãsare de buton. Setãrile sunt: 2, 3 si 4 sunt pe on.


Curios, la mine functioneaza.
Daca ai geamurile deschise, apesi o singura data pe butonul de inchis masina si se ridica automat si geamurile...,apoi la deschidere daca apesi de trei ori se coboara si geamurile, iar daca doresti deschidere partiala mai apesi o data pe butonul de deschidere(ca in filmulet...).
Verifica, sa nu ai vreo setare, in meniul masinii(afisajul central).
Eu nu am desfacut inca modulul pentru a vedea care butoane sunt activate si care nu...
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mda. Am vb cu vânzãtorul si mi-a spus cã switch-ul nr. 2 trebuie pus pe off ca sa se închidã geamurile din prima. Iar funcționalitatea cu închiderea ușilor la o anumitã vitezã a fost valabila în lotul anterior. Unlucky me Sad
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ce vrajeala de comerciant! Cum adica lotul anterior? Pai si de ce nu ti-a spus asta inainte sa cumperi? Cum vine asta, valabila anterior? Tipic romanesc!
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
S-a oferit sa schimbe jucãria atunci când ii vin altele cu aceastã funcționalitate. Sper sa se și ținã de cuvânt.
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Eu daca am toate 4 geamurile electrice le le pot inchide din telecomanda fara acest modul? Nu am incercat niciodata...daca nu uit incerc maine. Si optiunea cu blocarea usilor dupa o anumita viteza nu o pot activa cumva?
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Florin daca ai 4 geamuri electrice este posibil sa ai si functia confort. Asta inseamna ca poti inchide sau deschide geamurile independent de masina doar apasand prelung unul din butoane, 3 sec.
Usile se inchid automat in mers dupa activarea functiei din bord. De asemenea poti seta sa nu se deschida decat o usa la prima apasare a butonului telecomenzii, la a doua apasare se deschid toate.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Urmatoarea etapa, este montarea unei instalatii cu bec xenon pentru proiectoare..., nu imi place "diferenta" de culoare intre lumina de la proiectoare si cea de la faruri, chiar si cele de la cornering... Idea
Dupa montaj voi posta niste poze inainte/dupa, pentru edificare.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Gyzmo daca trebuie data jos bara pentru a ajunge la proiectoare ma las pagubas...ai aprins un bec . Aveam si eu in intentie. Corneringul nu cred ca poti sa-l inlocuiesti cu xenon,

A vazut cineva stopuri cu leduri pentru insignia ST ? de asemenea ma intereseaza...
Pentru berlina se gasesc cu 400 ron perechea.
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Urmatoarea etapa, este montarea unei instalatii cu bec xenon pentru proiectoare..., nu imi place "diferenta" de culoare intre lumina de la proiectoare si cea de la faruri, chiar si cele de la cornering... Idea
Dupa montaj voi posta niste poze inainte/dupa, pentru edificare.


si eu ma gandeam la un halogen alb care sa fie aceeasi culoare si pe cornering, am mai facut asta si la mondeo dar nu avea cornering , doar la proiectoare...,. Cred ca halogenul nu implica nici investitite si nici stres prea mare
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR