Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
In afara de 5 -6 puncte mai importante restul cateva zeci sunt vaxuri inutile, linii
Telefonice si aplicatia gen radarul padurilor, pt paduri care inca se taie ilegal, unde mai pui ca birocratia inca e in floare, tot stai la coada tot pierzi o zi pe drumuri din cauza unei stampile inutile.
Multe din punctele enumerate le pot compara cu un alt exemplu.
Dupa o zi de munca ma laud ca am construit o parcare cand defapt eu am trasat o zi intreaga marcajele pe un teren gata asfaltat.
Skip ads

  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Padurile se taie ilegal tot din cauza partidului pe care il apreciezi in taina. Chiar mai are rost sa discutam? Oricum PSD-ul a castigat, are majoritate, mult succes la furat. Presedintele Romaniei nu are putere, are mai mult rol de imagine. Deci sa facem loc in continuare la furturi, si taiat paduri si ce le-o mai trece prin cap stimabililor.


  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Pe bune....
Romanul din Rosia Montana o duce mai bn de cand zona lui e inscrisa ca patrimoniu UNESCO?
Cati romani isi permit sa pleca zilnic in Canada?
Inainte de a pleca in Canada imi trebuie suport financiar sa pot trai bn la mine in tara, ehe pana in Canada cade avionu (ipotetic vorbind) si grija mea era viza.
La spital suni pt o programare si iti intra robotul si asta zile in sir, aia ne ardea pe noi grija unui alt site al ministerului sanatati.
Pb romanului sunt altele .....spitale putine si insalubre, scoliile la fel, infrastructura proasta, siguranta cetateanului la fel numarul politistilior mic si dotarea lor precara.
Nu te poti lauda ca ai dotare cu un logan sau polo nou dar tu bagi releu la greu si ti 3 comune din lipsa de oameni.In timp ce te duci in comuna x la un scandal conjugal singur la 30 km distanta in comuna z se sparge o casa.
Garnituri cfr insalubre si vechi de 40 de ani pe sine imbatranite cu intarzieri mari dar cu preturi la bilete majorate an de an.
Armata care se plimba inca cu aro si dac, o sa devina toata armata romana un muzeu.Au cateva humvee sh la care lustruiesc toata ziua sa le tina pt 1 dec.
F 16 la fel sh, pt americani alea sunt relicve, noi inca ne miram si ne bucuram cand le cumparam, cu toate ca la Craiova produceam avioane noi,acum acolo se produc datorii.


Ultima modificare facuta de alex giani la Mar 07 Feb, 2017 7:21 pm
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Am ajuns asa datotita prostiei fara margini a noastra. Lipsa de cultura si studii, a facut sa fim permisivi, toleranti cu hotii, in speranta ca poate furam si noi ceva. Suntem singurul popor care si a distrus si vandut toata munca agonisita 50 de ani. Atat am putut asta avem. Acum ce rost ma are sa ne si invrajbim. N are cne sa ne ''adune''...Nu conteaza daca avem idei bune sau rele...nu reusim sa stam de vorba unii cu altii si sa luam decizia potrivita. Saraci, rupti in fund, mandrii dar cu orgolii. Ca ala ''face sau ala drege''...nu ne ajuta...politicienii sub statutul lor. Acum macar ca ne a prmit in UE, ca si ei aveau nevoie de noi, nu reusim sa fructificam situatia.
Skip ads

  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Uite o solutie de premier PSD-ist, primarul Iasiului.

Dar stati linistiti, ca pe ala nu-l pot controla, nu ajunge el la bucuresti.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Increatul.... Ce ar fi sa l ''monteze'' pe prmarul Iasi ului premier...sa inchida gura tuturor. Pot sa pun pariu ca o sa se subordoneze lu' Dragnea. Nu te pricepi la oameni... Orice om este controlabil in PSD. Dar daca vor unii sa creada ca i asa ...Se insala...
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nici nu m-am uitat la el, am vãzut doar ca tot scuza partidul. Dar cred ca romanii ar fi de acord cu el.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Romanii nu mai au ce sa aleaga...ce dzeu...sa ne ntelegem odata. Au ales la vot... Adica au stat acasa...Au ales altii pentru ei. Avem de asteptat inca 4 ani...daca iar ''avem inspiratie''...inseamna caa...ne place sau ne a placut.
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,687
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@increatul

Vad ca esti fan guvernarea Ciolos, in opinia mea decat sa le fi scris aici mai bine le-ai fi adaugat la pagina lor din Wikipedia, ca n-au nicio realizare trecuta pe-acolo.

Guvernul Ciolos a fost cel mai slab guvern postdecembrist, un guvern de marionete ale UE. Ulterior s-a vrut continuarea cu Ciolos la PNL ca e un bun executant, doar ca nu le-a iesit la alegeri si de-aici toata lupta asta intre sistem si cei ce vor sa aduca o schimbare. Urmeaza ca DNA sa le faca dosare ,,pe naspa,, primului ministru si presedintilor celor doua camere, apoi Fuhrer-ul sa-i suspende ca se poate si asa s-a stabilit filmul actiunii pe la Malta, si uite-asa e posibil sa avem prima lovitura de stat din RO data cu suportul institutiilor de forta si cu presiunea strazii.

I se pregatea si lui Ponta o treaba asemanatoare (asa a dezvaluit fugarul infractor Ghita), doar ca fiind erodat deja dupa ce-a guvernat cu PSD a preferat in mod destul de inteligent sa plece de la guvernare. Si s-a vazut un an ce a venit in loc, guvernul de marionete UE (guvernul Fuhrer-ului) care fara sa aiba vre-o raspundere parlamentara au facut ce-au vrut ei si in mod ciudat chiar nu a iesit nimeni in strada.

L.E:
Apropo de strada... astazi vad ca nu au mai venit cu protestul pe la noi pe strada, chiar ma intreb ce s-o fi intamplat defapt.
In Sibiu am vazut ca daca nu te duci la protest, vine protestul acasa la tine (la propriu), ca sa cobori de la bloc direct in protest. Si daca nici asa nu o faci, atunci ,,e klar ca esti un prapadit de PSD'ist si tii cu ciuma rosie,,.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
DNA sa vina sa ne ia, ajung astia mai apreciati ca femeia cu coasa.Rau am ajuns.Fuhrer e prea mult pentru un om prost si infumurat.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@ahappyuser Unde scrie sau conform cãror date guvernul ciolos a fost cel mai slab? Prin comparatie înseamnã ca alte guverne PSD iste (ponta) au fost cele mai bune? Sa nu exageram chiar asa.

In Sb au iesit 45000 de oameni. Logic ca daca nu ai fost cu protestele si împotriva OUG 13, înseamnã ca ai fost cu PSD. Chestia aia ca nu esti nici cu unii, nici cu altii e expirata. In cazul asta inseamna ca nu iti pasa. Drept urmare, daca nu iti pasa, nu stiu de ce mai scrii aici.

@liberalamare Logic ca DNA-ul a devenit f apreciat pt ca o societate cleptomana ca cea româneascã numai asa se poate reabilita. Nu am ajuns rau, pur si simplu suntem bolnavi de furt, daca mâine ar dispãrea DNA-ul, ne-am întoarce 15 ani înapoi, si s-ar da drumul iar la furturile de pe vremea lui Iliescu si Nãstase.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Hai lasati prostiile...Sunt niste infumurati, infantili si uni si altii...se alearga pe holurile parlamentului sa se filmeze, apsa se inregistreze, niste handicapati. In frunte cu un molau. Bai nene ca ca mi pare rau ca l am votat. Daca n ainteles poate i spune cineva caun sef, nu conteaza de care...este dispus sa ii trateze egal pe toti, si cand apare vre o problemasa conflict, se implica si ajuta la rezolvarea ei. Aiurea...
De fapt altceva vroiam sa va spun. Am prins aseara din zbor, o informatie. Cica iese cu galceava. Au incercat americanii de la Boing sa intre la Ghimbav la Fca de Avioane si sa il suceasca pe directorl de acolo. Astia de la Airbus(francezii), s au plans la Coana Merkel si l au chemat la raport pe Iohannis(la Malta)...si i au zis ca daca vrem safim cu americaii sa le spunem. Atata timp cat suntem in UE sa tratam preferential comenzile europene. Ce sa zica molaul. A inghitit galusca, a tras aer in piept si a inceput el sa le spuna cum se lupta cu coruptia in tara. Aaa si am mai prins sa reparam 3 corvete(americane)...Au sarit olandezii si au zis cadaca vrem sa reparam ceva, s o faem prn ei. Baaaai ma lasi... Ce suntem frate, republica bananiera ? Hai caaa avem un presedintee... Mai ca mi vinesa fac pariu cu voi ca nu ma pupa al doi lea mandat.
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Serios, crezi ca dna -ul asta e chiar asa de corect si lucreaza chiar asa transarent? Am vazut eu cum iese omul de acolo, e citat ca martor sa toarne si daca refuza cu toate ca nu a facut nimic e amenintat ca poate fi acuzat si el, nu cat sa il bage la gherla ci cat sa il chinuie ca in final sa toarne.Parca in statul vostru de drept era interzisa tortura psihica, parca erati toleranti si cu ultimul jeg de infractor, vi se rupea sufletul cand il chinuiau organele statului.Sunt deacord si cu lupta anticoruptie, dar facuta intr -un mod profesionist, nu imi spui mie la tv ca ala a furat din 2009 pana in 2012 cat a fost la putere, il arestezi cu tam -tam vehiculezi niste sume enorme dupa care mai scazi din ele si il mai judeci 3-4 ani pana il condamni, si il faci si scapat daca toarna si e gata treaba.Pai in ritmul asta dna e degeaba. Imoprtant e sa il ard imediat sa nu apuce sa fure ca in codru, imi spui tu mie ca l -ai lasat sa fure 4 ani ca sa ai dovezi clare.Pe bune 4 ani ti -a trebuit, avand in vedere ca mai umblii in cardasie si cu sri -ul?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ce este asa de greu de inteles ... Ghita a fost creat de SRI...Ca si amarutul ala cu Fabrica de Biocide(care sa sinucis)...Erau un fel de ''pusculita''...In momentul in care au zis ca nu mai au bani si nu mai au de unde sa dea, s au dat la ei sa mai scoata bani. Cand si au securizat banii si le au zis clar ... Nu... A iesit rau. Pai sa ne hotaram...Atat timp cat SRI creeaza oameni d astia ca sa si faforizeze o starea materiala buna si prin oameni creeati incearca sa si creeze influente in randul oamenilor de afaceri, nu putem vorbi de stat de drept. E o republica securisto/capitalista. Mai ramane ca sa se alimenteze si presedintele din sursele astea si vorbim de dictatura. Lucrurile au scapat de sub control...a recunoscut si Basescu. Dar cum sa te pui cu ei...nici o sansa. Na ca s a spart buba, odata cu suceala lu Ghita. De acum fara fonduri ...SRI a imprastiat din membrii, ba pe la ANAF, ba prin ministere. Ramane de vazut de ce mai sunt capabili acum.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,464
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Deja o dati in lambade. In loc sa veniti cu argumente, deviati spre atacuri (indirecte) la persoane. Va rog sa va revizuiti atitudinea si posturile, sau sa luati o pauza.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Acum cativa ani dna batea din poarta in poarta sa ii intrebe pe batranii aia cu cine au votat la referendum, i -au carat cu microbuzele pana la Bucuresti si ii amenintau ca daca nu dau declaratii ii baga la puscarie.
Asta e profesionalism?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Je ... Cateodata lucrurile sunt atat de evidente incat nici nu t trebuie sa ti traduca cineva. Daca ca sa reproduci stiri de pe anumite posturi TV, stiri care sunt admise de acel moderator, iar aici se pare ca suntem mai catolici...incepe sa semene a cenzura. Cu scuzele de rigoare am facut 2 remarci la adresa a 2 persoane. Imi pare rau...daca i ilegal stergeti postarea. Hai spor la treaba...Eu ma duc sa l caut pe Ghita...poate l gasesc, si ma aleg si eu c o recompensa...SmileSmile
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu e aia problema. Cred ca forumurile sunt mai decente decat majoritatea posturilor TV.

Eu vreau sa trag o concluzie. Incercati sa nu va mintiti pe voi, acest guvern incearca si va incerca sa fure. Cu Iohannis nu tre sa fiti de acord, dar incercati sa fiti sinceri cu voi, daca acest guvern (si partid) vrea binele tarii, sau binele lor. Vor fi referendumuri, va rog sa sa votati in cunostinta de cauza si cu constiinta impacata.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,464
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
subscriu la parerea lui @increatul.
In rest, ca sa detaliez mentiunea de mai sus:
- noi nu avem, insa trebuie sa ne dezvoltam, cultura dezbaterilor. Adica sa invatam sa discutam idei, sa aducem argumente pro (sau contra) acestor idei, fara sa luam toata povestea ca un atac personal
- trebuie sa intelegem ca nu detinem adevarul absolut, si sa nu incercam a ne investi opiniile cu aceasta valoare
- eu am reinviat topicul asta (vedeti pagina 164) si am urmarit cu oarecare atentie discutia. Am vazut multe argumente, majoritatea preluate direct din presa, nedigerate. Nu am vazut pe nimeni sa zica "legat de x, ziarul a zice asa, ziarul b zice asa, voi ce parere aveti?". Asta ar fi insemnat dezbatere, sa discutam argumente pro si contra, nu sa preluam burtiera de la nu stiuce televiziune si sa ne-o facem stindard

Sper sa intelegeti demersul meu ca ceea ce este, un mic efort de a promova deschiderea spre dialog (la modul general, nu doar pe tema asta; putem avea un dialog si despre cum se face segmentarea sau se verifica compresia la un motor), deoarece cred ca prin dialog, dezbatere, putem compara si construi idei mai bune.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ete ca va puteti razbuna pe al corupt:
http://daopalmacoruptiei.com/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR