Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=X3kiQtN04J4

se pare ca si consuma putin ...

pacat de cum arata ceasurile acum .... parca sunt de jucarie... alea de temperatura si benzina zici ca sunt la dacia 1310, plate si dupa un geam Sad

puteau sa le faca un pic mai mici si sa puna displayul ala vertical nu orizontal .... din ce am vazut ca afiseaza nu se justifica asezarea orizontala care sa inghesuie ceasurile
Skip ads

  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Am promis ca revin. Masina este geniala,arata,se misca,se simte supeeeeer. Stiu ca sunt si pareri contra dar nu poti multumii pe toata lumea. Experienta cu dealerul este un cu un puternic gust amar si e mult de povestit asa ca voi raspunde doar daca vrea cineva sa stie in mod expres(cred ca voi ajunge la judecata). Pe motorizarea de 150 cp a disparut suspensia Wattlink nu se mai pune la masinile fabricate dupa februarie 2016,eu unul nu am fost anuntat mai ales ca fusese specificat de mine ca doresc sa existe in momentul comenzii ,fapt ce a fost maxim de deranjant.
  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Se stie de mult timp ca a disparut suspensia cu brat Watts, iar in Romania nu a fost inclusa in reclama sau prezentari. Atata timp cat nu o ai specificata in contract si in dotarile masinii (si mai mult ca sigur nu o ai, fiindca nici eu nu o am) degeaba dai in judecata dealer-ul, fiindca nu vei castiga nimic.
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Pai cum se stie de mult daca dealer ul era in necunostinta de cauza? Ei erau convinsi ca suspensia exista pe masina pana am verificat impreuna. Cat despre partea cu judecata, te voi tine la curent,o sa ti dau vesti surprinzatoare
Skip ads

  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Di-bas nici macar nu stia ce inseamna Android Auto, deci incompetenti gasesti peste tot. Ideea este ca Opel s-a protejat, si in acte, brosuri, reclame nu gasesti nicaieri suspensia asta. Poti cauta si pe forumul din Uk si ai sa vezi ca sunt oameni care au incercat sa actioneze in instanta dar la fel, nu au rezolvat nimic. Iar daca cauti pe forumul din Uk ai sa vezi ca nu doar suspensia lipseste, sunt mai multe.
  • m3thos

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multe din chestiile astea interesante au fost incluse ca demo .. pentru jurnalisti.
Acum vor fi in lista contra cost incepand cu MY2017, plus pretul crescut la modelul de baza.
Multi nemnti si-au recalculat configuratia actuala pe baza noilor preturi MY17 si i-ar costa intre 100 si 1500 eur mai mult.
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Ce model ai mihai? Eu am luat un inovation fara led_uri. 150 cp. Rosu.
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
mihai_dorin a scris:Di-bas nici macar nu stia ce inseamna Android Auto, deci incompetenti gasesti peste tot. Ideea este ca Opel s-a protejat, si in acte, brosuri, reclame nu gasesti nicaieri suspensia asta. Poti cauta si pe forumul din Uk si ai sa vezi ca sunt oameni care au incercat sa actioneze in instanta dar la fel, nu au rezolvat nimic. Iar daca cauti pe forumul din Uk ai sa vezi ca nu doar suspensia lipseste, sunt mai multe.
ce stii ca mai lipseste.....detaliaza
Skip ads

  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Eu un enjoy 1.4 + cateva optionale. Ai izolatie fonica pe capota?
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
bybybest a scris:
mihai_dorin a scris:Di-bas nici macar nu stia ce inseamna Android Auto, deci incompetenti gasesti peste tot. Ideea este ca Opel s-a protejat, si in acte, brosuri, reclame nu gasesti nicaieri suspensia asta. Poti cauta si pe forumul din Uk si ai sa vezi ca sunt oameni care au incercat sa actioneze in instanta dar la fel, nu au rezolvat nimic. Iar daca cauti pe forumul din Uk ai sa vezi ca nu doar suspensia lipseste, sunt mai multe.
ce stii ca mai lipseste.....detaliaza
nope. Cica doar la diesel se pune. Oricum e aiurea . dar na. Macar e masina pe care o asteptam. Bine ca nu mi am luat focus anul trecut. Trebuia sa o vand acum 😂😂😂😂
  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Cand s-a lansat echiparea ta avea izolatie pe capota si suspensia Watts, acum nu le mai are. Cum a spus si m3thos, urmeaza o noua modificare a echiparilor, unde se adauga porturi usb de o putere mai mare,dispare portul aux, anumite culori se inlocuiesc, antena tip rechin vine vopsita in culoarea masinii etc.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
am vorbit cu dealerul astazi si intr-adevar modelul 2017 are unele modificari...eu am comandat la inceputul lunii aprilie un model echipare innovation 150 cp cu multiple optionale si am fost anuntat ca as putea primi masina tocmai in septembrie- motivul: farurile cu led !
cicã s-au schimbat culorile, jantele, are "cruise control" adaptiv , android auto, butoanele "deschidere fara cheie" de pe mânerele exterioare au devenit cromate, a apãrut linia de echipare OPC, etc !
nu doream brat watts, pentru ca am avut la J si nu era cine stie ce, dar daca dispare altceva din echipare fac scandal ! Evil or Very Mad
saptamana viitoare ajung la reprezentanta pentru lamuriri ...sper sa nu ma apuce dracii daca nu mai pot primi masina asa cum mi-am dorit !
Skip ads

  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Cred si sper ca se vor face actualizari de soft pentru ce ce nu au primit-o cu adaptive cruise control sau cu android auto. Mi se pare firesc.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
am gasit pe forumul englezesc ceva legat de modificarile facute, care erau luate de pe forumul polonez.....asta da google translate :
Modificãri în echipamentul standard
Elite - schimbați roțile standard cu 17 "alu (SBO) pe 16" alu (RT0) - fãrã a modifica prețul;
Dinamicã - versiune a creșterii prețului de 500 z³;
Scoaterea sigla capotei motorului;
Îndepãrtarea de la a doua cheie standard de pliere (schimbare cheie pentru rigid);
Cea de a doua pliere-cheie disponibilã ca opțiune liberã (KTF) - 100 z³;
Cea de a treia pliere-cheie disponibilã ca opțiune liberã (BCE) - 100 z³;

corpuri culori
Gri "Cosmic" (GR5) înlocuiește gri "asteroid" (GWH) - 2 200 z³;
Negru "Mineral" (GB9) va înlocui negru "Carbon Flash" (GAR) - 2 200 z³;
Roșu "absolut" (GG7) va înlocui roșu "Power" (GBH) - 2 200 z³;

rims
jante noi 18 "alu (5PB) disponibilã pentru versiunea dinamicã (2 000 z³) și Elite (3 000 z³);
Jante noi 17 "alu (RSE), de culoare neagrã - disponibilã pentru versiunea dinamicã (400 z³) și Elite (1 400 z³);

alte modificãri de
Versiunea dinamicã - componența opțiunilor ATH și TC2 a îndepãrtat electric
frânei de parcare (J71), fãrã a schimba prețurile;
Pachetul de reglementare SR1 disponibil ca opțiune pentru versiunea Elite - 1 600 z³;
calculator de afișare color de bord (peste ghidon) (UDD) este disponibil numai pentru comenzi Navi 900 versiuni (Io6) și dinamice Elite; pentru Essentia și Enjoy, Navi 900 primește un afișaj inferior (Indice);
Navi 900 este de asemenea disponibil pentru MTA cutie de viteze, dar numai afișa CZU, indiferent de versiunea;
Oferta va fi eliminatã Aux-In. Cod USB AUX-In (USR) se schimbã în același USB (MCY);
Antenã "aripi de rechin" (componenta Io6) este comandat în combinație cu Onstar (UE1), va fi în culoarea caroseriei; Opțiunea Io6 mai scumpe cu 100 z³ (100 z³ 3);
Butoanele se ocupã în mașinile echipate cu sistemul "Open & Start" (ATH) schimbarea de la negru la crom:
Bucurați-vã - pentru tapițerie TAQGZ garniturile de ușã sunt schimbate de la negru la bej (tapiserie coloratã);
cap de afis negru (BCX), disponibil ca opțiune gratuit pentru versiunea Elite (nu este disponibil cu trapa CF5) - preț 800 z³;
Partea interioarã a hayonului - întotdeauna în negru, indiferent de tapițerie și tapițeria plafonului;
ntroducere pachete Assistant Driver 2 ( ZQ3 ) cu cruise control activ funcției de decelerare de urgențã - 3 200 mai mult decât prețul ZQ2 (motoare selectate ) - ( data începerii producției este întârziatã și nu a fost încã stabilitã ) ;
Un pachet de OPC ( WDH ) - prețul de 4 000 z³ - ( producția terminrozpoczêcia este întârziatã și nu a fost încã specificat ) :
• Numai corpul 5dr ,
• Numai pentru dinamica si Elite ,
Pachetul de " Mute " ( BS1 ) este o opțiune suplimentarã pentru toate motoarele ( în anul de fabricație 2016 a fost un echipament standard numai în 1.6 200 CP si 160 CP 1.6 Bi - Turbo ) . Compoziția acestuia variazã între corpurile de autovehicule și motoare - în conformitate cu tabelul de mai jos :
Imagine
Tapițeria din piele vine pachetul de echipare standard " confortabil " ( WPG ) - fãrã a modifica prețul ;
Zmaina tapițerie din piele împletit :
Pictograma sistem de afișare de proiecție R4.0 IntelliLink ( IOB ) este schimbat , pictograma sistemului Navi 900 IntelliLink ( Io6 ) ;
  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
florin23i a scris:Cred si sper ca se vor face actualizari de soft pentru ce ce nu au primit-o cu adaptive cruise control sau cu android auto. Mi se pare firesc.


Update--ul la Android Auto exista, in uk se face contra-cost deci presupun ca asa este si in Ro, iar din cate stiu acc-ul nu este doar din soft.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai si ce suspensie i-au pus ? banuiesc ca nu full independenta... ca daca e rigida
asta mi se pare downgrade .....

si ce au avut cu cheia pliablila ? Smile))

la cum o schimba pana la anu o sa ajunga din masina anului , caruta anului
  • soldy

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Pai au inceput reducerile de costuri.. o cheie pliabial e mai scumpa ca una normala.
Reduc de unde pot, dar nu e normal.. ar fi trebuit sa se gandeasca de la inceput..
  • alexxxl

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Si de ce e asa rea suspensie independenta? Cred ca mai toti soferi nu isi da seama de diferenta intre ele
  • mihai_dorin

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B 1.4 XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Nu e independenta pe Astra, ai punte.
  • alexxxl

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Adicã punte țeapãnã?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR