Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • greek2008

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Eu va sugerez sa incetati pt ca sunteti off topic.


Maverik are dreptate, imi cer scuze fata de Chiriac, poate am inteles eu gresit.
Skip ads

  • gabi79

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor. eu zic sa ne calmam cu totii caci disputele nu isi au locul aici.
acest site este pt posesori de opel si pt a comunica si AJUTA reciproc. AJUTA sa nu uitati. cei ce intra aici pt a vinde mie personal mi se pare o nesimtire totala dar este alegerea lor,ar trebuii exclusi de pe acest site. sa intre pe cele de vanzari dk doresc. asa k mai bine sa continuam a ne ajuta in continuare caci eu sincer am fost ajutat mult de cativa de pe acest site fara a m-i se cere ceva.UN RAU IL FACI FFF USOR,UN BINE MAI GREU, de aceea sa nu uitam sa fim si sa ne comportam ca oamenii.
o zi buna tuturor.
  • myhai84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salutare
sunt nou pe forum, abia ce am achizitionat si eu un astra 17.CDTI si am in dotari si navigatie CD70NAVI, din pacate am doar garta Germaniei si principalele drumuri din Europa, as dorii si eu harta Romaniei si limba romana (acum avand engleza) pentru el; am incercat sa descarc din paginile anterioare, dar fara nici un rezultat (ori au fost sterse, ori nu am acces)
ms anticipat
  • greek2008

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
myhai84 a scris:salutare
sunt nou pe forum, abia ce am achizitionat si eu un astra 17.CDTI si am in dotari si navigatie CD70NAVI, din pacate am doar garta Germaniei si principalele drumuri din Europa, as dorii si eu harta Romaniei si limba romana (acum avand engleza) pentru el; am incercat sa descarc din paginile anterioare, dar fara nici un rezultat (ori au fost sterse, ori nu am acces)
ms anticipat


Salut Myhai si bine ai venit in comunitatea coastra, in romana nu ai sa gasesti sa vorbeasca sistemult, cel mai bine il lasi in engleza, in ce priveste hartile Europei de Est le gasesti pe BTJUNKIEcu un search (eastern europe 222) , descarci fiserul cu un client si il scrii pe un CD cu Power ISO la viteza mica si e OK
Skip ads

  • CHIRIAC

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@myhai 84 - adresa de unde descarci foarte usor ce vrei tu este la
pagina 9 djflavio Joi 18 Sep, 2008 9:07 pm
dai clic unde scrie AICI si descarci de pe t0rrent unde scrie FILE NAME este la mijlocul paginii , dupa care faci imagine cu nero sau alt prog.pentru imagine disc (alcoohol 120 % )la viteza 4x si gata .
Succes.

Am dat adresa si lui JEANOLTEANU si a mers.
  • myhai84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2008

  • Mesaj Privat
CHIRIAC a scris:@myhai 84 - adresa de unde descarci foarte usor ce vrei tu este la
pagina 9 djflavio Joi 18 Sep, 2008 9:07 pm
dai clic unde scrie AICI si descarci de pe t0rrent unde scrie FILE NAME este la mijlocul paginii , dupa care faci imagine cu nero sau alt prog.pentru imagine disc (alcoohol 120 % )la viteza 4x si gata .
Succes.

Am dat adresa si lui JEANOLTEANU si a mers.


ms frumos, am pus-o la descarcat vedem ce o iesi :p
  • myhai84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2008

  • Mesaj Privat
greek2008 a scris:
myhai84 a scris:salutare
sunt nou pe forum, abia ce am achizitionat si eu un astra 17.CDTI si am in dotari si navigatie CD70NAVI, din pacate am doar garta Germaniei si principalele drumuri din Europa, as dorii si eu harta Romaniei si limba romana (acum avand engleza) pentru el; am incercat sa descarc din paginile anterioare, dar fara nici un rezultat (ori au fost sterse, ori nu am acces)
ms anticipat


Salut Myhai si bine ai venit in comunitatea coastra, in romana nu ai sa gasesti sa vorbeasca sistemult, cel mai bine il lasi in engleza, in ce priveste hartile Europei de Est le gasesti pe BTJUNKIEcu un search (eastern europe 222) , descarci fiserul cu un client si il scrii pe un CD cu Power ISO la viteza mica si e OK


ms frumos, adresa de torrente mi-a dat o eroare la deschidere, dar acum il descarc de unde a zis CHIRIAC
  • greek2008

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
myhai84 a scris:
greek2008 a scris:
myhai84 a scris:salutare
sunt nou pe forum, abia ce am achizitionat si eu un astra 17.CDTI si am in dotari si navigatie CD70NAVI, din pacate am doar garta Germaniei si principalele drumuri din Europa, as dorii si eu harta Romaniei si limba romana (acum avand engleza) pentru el; am incercat sa descarc din paginile anterioare, dar fara nici un rezultat (ori au fost sterse, ori nu am acces)
ms anticipat


Salut Myhai si bine ai venit in comunitatea coastra, in romana nu ai sa gasesti sa vorbeasca sistemult, cel mai bine il lasi in engleza, in ce priveste hartile Europei de Est le gasesti pe BTJUNKIEcu un search (eastern europe 222) , descarci fiserul cu un client si il scrii pe un CD cu Power ISO la viteza mica si e OK



nu stiu cum ti-a dat tie eroare ca foarte multi au copiat de aici http://btjunkie.org/search?q=eastern+europe+222
ms frumos, adresa de torrente mi-a dat o eroare la deschidere, dar acum il descarc de unde a zis CHIRIAC

Skip ads

  • gvoicu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2008

  • Mesaj Privat
vreau si eu cd navi cu harta romaniei pt NCDR 1100, 2011, 2013...orae exista pe planeta asta?k sunt o mie si una de pareri.va rog raspundeti_mi..gabriello_voicu@yahoo.com e mail-ul meu..
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca aveai rabdare si citeai cateva pagini in urma ti-ai fi dat seama ca pt aceste sisteme nu exista harta romaniei.
si nici nu va fi
  • Barbarossa

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei cu CD70 navi in bord eu am scris imaginea asta pe un cd si am verificat ca functioneaza in bucuresti.
Initial unu mi-a cerut 100 ron pt softul asta, si asta m-a starnit sa-l caut si sa-l instalez.
Poate l-as fi cumparat de la opel ro daca aveau bun simt si-l puneau la dispozitie ca tot au in pachetul de optiuni navigatie.
Mi se pare o magarie venita chiar de la opel germania sa nu incluzi ro in cd atat timp cat vinzi masina in tara respectiva.
Dar romanu tace si fura...

Singurul neajuns este ca nu are voce in ro. in rest cred ca e ok. Astept impresii.
Nici nu stiu bine ce harti are, as vrea complementar pentru restul EU.

http://s6.transfer.ro/stora...ro-020a0bbf1c.zip

Bafta.
  • Valentin6282

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eu am un sistem de navigatie navteq ncdr 2011 si din cate am inteles nu exista harta pt romania. exista tutusi posibilitatea sa ii schimb softul unitatii?
daca da unde si daca afecteaza sau nu restul sistemelor gen cd changer radio computer de bord etc.

va rog nu sugerati sa iau o alta unitate separata pentru ca urasc lucrurile in plus in geam atata timp cat masina este deja echipata cu un sistem de navigatie.
Skip ads

  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
o sa iti afecteze sigur si restul sistemelor.
daca schimbi unitatea,posibil sa nu fie compatibila cu restul sistemelor.
  • Valentin6282

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
e nasol daca imi afecteaza si restul sistemelor. in cazul acesta cred ca prefer o un gps care se monteaza in parbriz.
multumesc mult pentru raspunsul rapid.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
de unde din teleorman esti?
suntem mai multi pe forum.
momentan asta e singura solutie viabila,un gps de parbriz.
  • Valentin6282

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sunt din turnu magurele dar momentan sunt la facultate in bucuresti.
pacat ca nu exista o modalitate de a face sistemul original al masini sa functioneze, arata mult mai bine decat unul in parbriz.
  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
http://s6.transfer.ro/stora..._Europe-6e9a6.zip
  • dani462002

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI 120cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, nu demult am intrat in posesia unui Opel vectra 2006. Lam cumparat din franta. Am pe el sistemul de navigatie cd70 navi, am facut rost si de harta care contine si romania (e destul de bunicica, contine drumurile principale, ma multumeste pana la eventuale updat-uri). Problema e ca limba navigatiei e in franceza, si as dori sa o schimb in engleza. Daca stie careva cum as putea face rost de un asemenea cd va rog sami spuneti.

Ms, sarbatori fericite
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@dani462002 lasa un id de mess sau un nr de tel.
am eu cd pt schimbat limba la navigatie.
sunt din alexandria.
id-ul meu de mess flavius1611
  • dani462002

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI 120cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@flavius1611 multumesc dar am facut rost de o imagine a acestui cd, problema e ca am mai citit pe niste forumuri ca unii au avut probleme la schimbatu limbii, si anume ca dc nu is face update 100% se busbebte toata unitatea cd70 navi. Ma cam pus pe ganduri traba asta asa ca o sa o la in franceza, decat sa se strice de tot mai bine asa. ms, ciao
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR