Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
seby are dreptate, daca nu imi da cel putin 1000 euro pe epava nu o dau la dezmembrari, fi serios, de scot scaunele si usile din spate fac cativa banuti dar asa altcumva chiar nu vad a se merita
ma voi duce duminica in piata sa vad cum merg preturile prin oras, caci am auzit de cele aduse din ue au un adaos de 500-700 euro, de banii aia ma duc eu in germania intrun weekend si imi caut singur
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si tu vei cheltui tot pe acolo ca si suma... daca pui drumul cu numerele cu o cazare, mancare drumuri pe acolo cu autobuz sau taxi o sa vezi ca sub 500 euro nu reusesti sa iesi...
  • cyber

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Colegul vrea benzina musai ?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
benzina sau diesel nu prea conteaza, ce e important sa aiba si ceva caluti, de nu caluti macar cuplu, la motorul de 1.4 sau 1.2 nici nu ma gandesc prea mici pentru o caroserie asa mare + cand voi pleca cu firma prin orase straine portbagajul va fi plin deci greutate mare motor mic= puturosenie
iar cat despre drumul pana in germania ce sa zic, am 2 cunostinte soferi pe tir si oi vorbi cu ei sa ma duca gratis pana acolo
Skip ads

  • radutzzu18

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Bine zice dr_seby, mai bine o dezmembrezi tu. Cu sigurantza sunt multi colegi pe forum care au nevoie de cate ceva!
  • radutzzu18

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sincer,daca aveam 1000 iti dadeam eu pe masina! Avand in vedere ca e cam acelasi model cu a mea.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
da radutzzu, interiorul este relativ intreg, se pot salva destul de multe piese cu mici returusi eventual
  • cyber

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2012

  • Mesaj Privat
1.8 benzina sau diesel 2.0 probabil ca 1.7 pe care l-ai avut nu te-o facut fericit mereu...
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
cyber eu sunt un adult la inceputul vietii 22 de ani, si am fost foarte multumit de puturosenia 1.7, nu sunt genul care sa mearga ca nebunul prin localitati sau pe afara, dar vreau un motor putin mai puternic sau chiar 1.7 dti de ce nu? imi placea acel consum de 6%
LE: am facut un calcul cam cu ce pot demonta eu acasa si pretul pieselor iese undeva pe la 1000 euro: 3 roti 14' 4x100,ecu, usa sofer completa, usi spate, oala+saboti+arcuri (puse azi vara respectiv iarna uzura nici 1500km), scaune+bancheta, rulou portbagaj, usa portbagaj (lovita dar daca se indreapta si se pune un brat stergator e ca noua aproape), geamuri portabagaj, calculator pompa injectie, injectoare cred, capac motor, pompa lichid parbriz (daca am noroc), un motoras far, 2 stopuri, bara spate(nu cea din poza ci alta), toba finala (probabil), ceasuri bord, aeroterma, frana de mana, scrumiera, afisaj tid, airbaguri, planseta bord(probabil), torpedou, buton avarii, claxonul cred ca scapat ca prin minune, ventilator ac parca era intreg, modul inchidere centralizata (e cel din portbagaj?) + multe alte maruntisuri ce mai pica de ici de colo
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Colegu ai mult mai multe piese decat cele enumerate aici, care iti aduc usor 1000 de euro, numai calculatoarele motor, pompa, pompa inasasi, turbo, din motor ( mare parte cred ca e intact ), elemente de caroserie, si multe altele! Poti sa o pui la vanzare intreaga asa cum e ea, ca sigur se gaseste client!
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
blocul motor este bun, motorul nu este zdrobit sau ceva, s-au rupt doar suportii de la motor si acum motorul se sprijina lonjeronul stramb, cat despre turbina nu stiu ce se poate salva din ea, caci fluiera frumusel, adica mna de reconditionat probabil ca se mai poate, iar pompa servo, pompa de injectie, pompa apa, poate 2-3 role mai sunt inca bune, una alta, daca imi gasesc pe cineva care sa o depoziteze si sa ma ajute sa o dezmembrez cred ca scot 1000-1500 euro pe piese
  • dr_seby2000

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
daca vrei sa o desfaci te pot ajuta
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Opinia mea e sa o desface-ti toata si pastrate pt vanzare piesele bune, iar restul de caroserie si cele contorsionate la fier vechi cu ele!
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
crysty si eu ma gandeam la fel, asta in caz ca cei de la dezmembrari nu imi da cel putin 1000 parai pe masina, ca daca as scoate 1200-1300 euro pe piese mai taiam transportul timpul, si o parte la cel ce ma ajuta 1000 suna bine + transportul
  • radutzzu18

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Daca te gandesti sa o dezmembrezi anunta-ma te rog. as avea si eu nevoie de cate ceva.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Greu iei 1000E la dezmembrari...
Ca idee, acum ceva timp se vindea o vectra din 99 absolut full neatinsa, cu 900 E..si faceai de pe bani multi fiind full, geamuri spate, CID, trapa, motor 2.5 etk etk, piese valoroase si rare
Apucate pe bucati, dar nici acolo nu iti fa sperante mari ca vei lua prea mult si o sa dureze...sunt baieti care dezmembreaza masina de 1,2 chiar si 3 ani si inca mai au piese..
O parere doar...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
poze: http://imageshack.us/photo/...56/dscn9245p.jpg/
  • tm44gam

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Bine ca nu ai patit ceva grav.
Am o intrebare de ce valoreaza 3000 de euro si primesti doar 2000 ?
In 2011 am avut nenorocul sa fiu in calea unui mercedes ML care venea pe contrasens, in urma impactului Opel = dauna totala, mercedes o zgarietura plus brat roata indoit. Crying or Very sad
Intrucat nu a fost impact frontal airbag -urile nu au sarit. Question
Asiguratorul din Germania mi-a virat in cont 3300 euro pretul de catalog pentru astra g 2.0 dti din 2000 cu 250000km la bord plus ca am pastrat si epava pe care a vandut-o cu 1500 euro la un service.
Total 4500 euro cu care am cumparat tot astra g y20dth dar din 2004. Laughing
O zi buna.
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
aici suntem in Rromanica... societatile de asigurari isi cam fac de cap.. in instanta se poate cere mai mult.. proces civil care dureaza si costa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR