Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Noi cam cu suruburile alea cu filet pe stanga am ajutat la Turnul Eiffel, inainte ca ala sa se apuce de masini.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Hai sa ti spun ceva care cei mai multi nu stiu ... dar nu stiu nu pentru ca nu sa vrut sa se stie ci pt ca regimul comunist a dorit sa fie propaganda. Turnul Eiffel nu a fost facut de romani, nici in otelariile romanesti ci de francezi . Priveste documentarul urmator ... http://lm.facebook.com/l.ph...7AQHOiUj9&s=1
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Sau poate se deschide aici ... http://www.digi24.ro/Stiri/...at+100+in+Romania
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
In decursul istoriei Romania a avut si perioade de industrializare. Sa ne aducem aminte de industriasul Malaxa care avea o fabrica destul de moderna pentru acele vremuri si producea locomotive cu aburi. Intr o plimbare cu un tren, locomotivei i sa spart o teava si industriasului nostru i a venit ideea sa fabrice si el tevi laminate. Proiectul a fost pus in practica si continuat de comunisti cu extinderea fabricii si imfiintarea societatii Faur.Tevile erau folosite la sonde pt fioraj si extractie. Doar 3 state produceau aceste tipuri de tevi, Rusia,America, si Romania. Evident dupa revolutie am fost atat de prosti iar unii atat de hoti ca au falimentat o. Rusii care prin 2 persoane (kgb isti) au venit sanchi ca actionari ai unei firme si au propus romanilor preluarea firmei. Scopul a fost falmentul, cu acceptul tacit al directorilor si alunor securisti autohtoni. Pai oare subminarea econoniei nationale nu mai e valabile ? Personal cred ca cei care ar trebui sa plateasca nu mai trebuiesc lasati in libertate. Ghinionul nostru este .... prostia colectiva. Daca le spui unor oameni ce vrei sa faci sar ceilalti care au interese si pe langa ei inca cativa de umplutura (care pot fi si platiti) si se blocheaza tot ce vrei sa faci. Mi as dori sa fim ce am fost odata si chiar mai ult decat atat. Numai ca cei care s au imbogatit jefuind tot ce sa facut in 50 ani ar trebui sa dea inapoi intr un fond special ... si daca nu sa le fie recuperat. Asta as face ... daca as avea putere. Acelasi lucru la facut presedintele turciei Recep Erdogan cand le a spus bogatilor care si au dus banii in peradisuri fiscale ... sa i aduca in turcia. Acum sunt lupte de strada platite de miliardari ... / / Eee ... cum sa imparti dreptatea pentru majoritate ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
no gata, ca topicul asta a deviat puternic de la subiect....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR