Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ce stupizenie! Cum poate cineva sa se pretinda raper si sa cante o asa porcarie!?
De ce nu zice in acelasi cantec ca desi a avut copilaria aia frumoasa, acum fumeaza marijuana, bea pana la cinci dimineata, eventual dupa merge la vreun afterhours si in general asculta muzica hip hop care in mare parte este un manifest impotriva societatii si a sistemului!?
Sau poate este un tanar entuziast care sta toata ziua in BCU, il studiaza pe Nice iar la zece seara este in pat si regreta fostul regim. Mi se pare ipocrizie.
O amintire, fie ca e buna sau rea, ramane in capul fiecaruia si o acceseaza atunci cand simte. Nu sta si o asculta pe youtube. Parerea mea.
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu unul ascult cu placere acea "stupizenie". de ce ? pt ca, desi sunt la limita dintre generatii, am apucat acele vremuri si vb celui din melodie: "copii de azi parca`s mult mai tristi ca noi. "

dar fiecare cu parerile lui Smile
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Adevaru ca mi-au cam dat lacrimile. Parca mi-a trecut viata prin minte in 1 minut. Fiecare generatie are povestea ei si normal ca a noastra e cea mai frumoasa:) Asa vor zice si copii nostri cand vor ajunge la 30-40 de ani.
  • marafetu_80

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Vremurile apuse .
http://www.youtube.com/watch?v=WRc6YGU4PK0
Eu zic ca ne reprezinta pe multi dintre noi.
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
marafetu_80 a scris:Vremurile apuse .
http://www.youtube.com/watch?v=WRc6YGU4PK0
Eu zic ca ne reprezinta pe multi dintre noi.

Da, ne reprezinta pe deplin Rolling Eyes Vezi ca s-a mai postat pe pagina anterioara.
  • Louis Cyphre

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Manta 1987 20 E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ce dor mi-e de mentosane, de tigarile Carpati "fara" de Sfantu Gheorghe,postite in buda liceului, pana cand ne prindea profu' de mate,de raliurile cu Pegas-ul pe camp, pana se rupea la mijloc si caram la el doua ore pana acasa, de filmele vazute cu colegii la cinema la ora 10 dimineata, in orele de mate...dar si de mormanul de carti citite, din simplul motiv ca nu prea aveai alternativa pentru timpul liber, decat ceva jocuri cu prietenii si, mai tarziu, de micile chefuri cu muzica de pe viniluri sau de pe un majak sau - supertehnologie! un Kashtan al unui berbec pe care-l chemam cu noi doar pentru ca avea aparatul si vreo trei benzi cu BZN, Kaja Googoo, Limahl, Nena etc...de drumurile pe munte unde eram toti prieteni, chiar daca nu ne cunosteam

era frumos, ca aveam prieteni adevarati...pe care-i mai am si azi, aproape pe toti....
hai ca am fost o generatie faina....
noapte buna, dragii mei
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
@love4cars
sunt tare curios cati ani ?
Anyway, esti GicaContra si nu inteleg de ce strici tu armonia acestui subiect.
Nu e vorba ca cineva se vaicareste sau ca isi plange de mila ,dar este frumos sa iti amintesti de vremurile acelea.
Inapoi la oile noastre.
Hei, va mai amintiti de mingiile de fotbal din piele ARTEX?alias 'minge de 400" ca era 400 de lei vechi si albastri. Smile
Sau de mingea de cauciuc , aia de 35 de lei. eheeee ce vremuri frumoase in inocente.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
alea de 35 de lei erau grozave ca nu trebuia sa le controlezi la ovalitate ca pe alea de 13 lei, nu se intepau asa usor in schimb sareau cam tare. De Artex ce sa spun, super minge dar scumpa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR