Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dragoshel

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ma alatur lui vectradti &florinike&co...Combo mambo jambo man etc e un personaj nou aparut in peisajul forumist.In afara mistoul stricat cu care defileaza nu am observat nici o sclipire de geniu a acestui etern nemultumit .Asta ma duce cu gandul la lumea insectelor de stupi acolo unde nu exista albinutze harnicutze si trantori...interesanti Twisted Evil Twisted Evil
Scuza-ma dar nu m-am putut abtine,,,nu trebuia sa te iei de batranica mea.Acuma revenind in sfera normalului...sper ca o sa vii si cu subiecte interesante,,,sa ne faci mandri Rolling Eyes
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
ba dragoshel, da' si tu exagerezi ! parca ai fi o baba nef**uta ! mai merge si katerinka, dar nu exagerat !
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
O bila gri catre dragoshel : inteleg sa te aprinzi, dar incearca sa fii cat mai diplomat in atenuarea conflictelor generate de altii (GSI_Master, Combo mambo jambo man ). Iti dau bila GRI, si nu Alba sau Neagra, tocmai pentru postul de la trapa :
dragoshel a scris:Kata iti dau dreptate.Prea ne-am incins si am deraiat de la cursul normal.Sper ca intelege acest lucru si COMBO_MAN si se linisteste.Deja incepe sa sune a tziganie si nu imi place.Atata vreme cat nu ma calca lumea pe coada suntem cei mai buni prieteni
Fac apel la toate capetele infierbantate sa adopte o atitudine reconcilianta Embarassed .
Let's just be friends,,,,shall we ?

Postul de mai sus denota faptul ca esti om si incerci sa pastrezi forumul cat mai curat / linishtit. Nu te supara pe mine. "Let's just be friends...shall we ?". Cool
  • dragoshel

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Very Happy Confused Razz Wink
Skip ads

  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
uite inca un client - kikiroz - Detalii la cum sa... schimb cureaua de distributie:

"mai baietzi, e adevarat k eu nu am mentionat, in mod explicit, k s-a rupt cureaua de distributie IN MERS, dar credeam k ati inteles. OK, daca asa s-a pus problema, "multumesc" ajutorul a fost deosebit, nu va mai agitati, AM REZOLVAT-O SINGUR. exista semne de sincronizare la toate fuliile+arbore cotit, asta s-o stiti si voi. poate am fost putin "caustic" in acest mesaj, adevarul e k ma asteptam la mai mult ajutor din partea voastra, sau poate nu am gasit/nu aveti nivelul de cunostinte pe care mi-l doream eu aici.
La modul serios acum, multumesc, cel putin ati dat dovada k va intereseaza, poate altadata va fi mai bine.
ramas bun"
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai daca isi zice kikiroz Shocked
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Ma vad nevoit sa continuu aici polemica, pentru ca trebuie sa ii raspund lui kikiroz, chiar daca el pretinde ca nu continua polemica (desi ma citeaza ulterior Very Happy )
kikiroz a scris: consider k astfel de forumuri sunt pentru a ne ajuta intre noi si tocmai de-aia ar fi normal k raspunsurile sa fie "la subiect" si cat se poate de explicite.

Exact, pentru a ne ajuta intre noi. Adica unii pe altii. Ai fost pana acum o singura data pe forum, in categoria "altii"... Si i-ai urecheat pe "unii" care vroiau sa te ajute...
kikiroz a scris: am citit destule forumuri de ordin tehnic sau mai putin tehnic in care deseori se mai gasea cate cineva sa-i zica "multa bafta si succes" unuia care avea nevoie de ajutor rapid, k mine.

Asa cum am mai spus (se pare insa ca m-ai inteles gresit) acesta este forumul POSESORILOR de Opel, nu un forum de ordin tehnic. Adica al celor care conduc un Opel nu al celor care le repara.
kikiroz a scris:si daca vroiam sa "ma laud" cu ce Opel am eu (posesor) si sa adun vechime (kapix) puteam sa scriu mult si bine..... toate prostiile aici.

Aici chiar m-ai inteles gresit. Era vorba despre faptul ca nu ai fost niciodata in categoria "unii".
In plus nu ti-a scris nimeni vreo prostie, doar ca nu au dedus ca motorul tau s-a stricat in mers.
kikiroz a scris: am multumit si mai sus tuturor, chiar daca au fost niste "incercari" de ajutor, si am fost sincer in cele din urma.

La asa multumiri nu putem sa iti uram decat traditionalul si alta data Twisted Evil
kikiroz a scris:
o sa pun un how to, (chiciuc) poate are nevoie alt "stie tot" de aceasta informatie...

Asta chiar ar fi in spiritul forumului. Si sigur mai multi "stie tot" curajosi vor gasi utila informatia. Mai ales ca acum stim ca vorbesti din experienta, nu din auzite.
  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Gata wa.............v`atzi luat shi de mine Embarassed ce katerink fac eu ???? aaaaaaaa??...
Rushine sa va fie!!! Very Happy
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Sa fie si una bucata bila neagra-roz bombon pentru Fumanchu
Am ajuns la concluzia ca sunt multe persoane care nu prea au treaba cu masinile si isi doresc stelutele cu multa ardoare Confused
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca si sorin666 merita o mustrare...
Vreau si eu sa citesc o discutie interesanta (pentru mine, pentru altii poate mai mult sau mai putin) si hop ... mesaj de la sorin666 de genul: arunca masina ca e veche si ia-ti cartofi ca vine iarna. Adica un utilizator are o problema si primeste pe forum sfaturi sa schimbe masina (ca nu mai exista decat solutia AstraG 2.0i eventual).

O alta obiectie: vrea cineva sa-si vanda masina si deja "expertul in piata de masini sh din Romania" le catalogheaza: pretul e prea mare, masina e prea veche, are tuning de "tigan samsar" etc. Mosuleeee, mai lasaneee!!!! Nu suntem toti asa tari ca tine, impaca-te cu ideea si daca crezi ca poti fii de folos cuiva cu raspunsurile tale le asteptam cu placere, daca nu abtine-te. Daca ai chef de cearta si de contraziceri afla ca nu e locul potrivit.

PS: Mi-am permis sa vorbesc la plural pentru ca nu cred ca sunt singurul care a observat aceste chestiuni care deranjeaza intr-un fel sau altul.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
subscriu si eu la sorin777, a cam luat-o un pic pe langa in ultima vreme ! sper sa fie doar caldura de vina !
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
eu zic ca nu are sens sa va luati de om in felul asta. este el foarte acid, dar nu cred ca asta este solutia.
in plus, nu cred ca ii faceti fata Wink cand e vorba de replici taioase.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Au fost multe replici ale lui care pot fi considreate acide insa, de fiecare date argumentele lui le-am considerat pertinente, plauzibile... Pe mine unul ma amuza cand citesc una din replicile lui mai taioase.
Cred ca se poate sa fim mai toleranti totusi,
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu o rugaminte mare la voi, pentru ca nu vreau sa va dau "bile negre".

Sa nu credeti ca am ceva personal cu voi dar mesajele compuse din "Subscriu" si ... doar atat, nu isi au rostul .

Deci va rog nu mai postati asa, doar decat daca aveti ceva in plus de spus. (de ex. Subscriu dar ... )


Ultima modificare facuta de King of the road la Joi 18 Aug, 2005 1:47 pm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Perfect de acord Exclamation
  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=3158

ZeD a scris:ma si ce p... mea vrei pana la urma vrei sa te injur ...lasa ma in plm mea in pace ...


ZeD a scris:pai dak ma f..atat la melodie ...nu are ce face si comenteaza pe aici...


cred ca limbajul spune totul....
n-ar fi mai bine sa ne lase el in pace???? sau sa comenteze prin alte locuri...
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cred ca ar tb adaugat la regulile forumului si o interdictie de a folosi trivialitati.

oricum, este apreciabil faptul ca moderatorii intervin doar atat cat este nevoie, fara a ingradi dreptul la exprimare. parerea mea.
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Da dar totusi fara "carne" pe forum ar fi mai frumos. E bine sa te exprimi liber dar .. cu limite. Unii au 7 ani de acasa si limitarea vine de la sine pe cind la altii ar trebui impusa o limita a decentei. Exclamation
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Sa mai fie si una bila tunata la greu , cu tobe Remus si mai stiu eu ce prostii pentru Zero.....In 10 zile -100 mesaje Shocked din care daca am inteles 3 sau 4.... Confused Cool Laughing

Parerea mea e ca in cantecul ala "Lasa-ne , lasa-ne......" Laughing Laughing Laughing
Vrei stelute....au la librarie....vrei sa ajuti forumul, posteaza cand ai ceva de zis...
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
in general,,cam acesta este profilul bobocului pe clubul nostru. multi se lanseaza'n forta rau la inceput, urmand in scurt timp sa isi intre intr'un ritm mai normal sau chiar sa dispara. s'a vazut de multe ori asta, si sunt convins zero nu va fi ultimul.
personal nu ma deranjeaza deloc, chiar e admirabil entuziasmul lor. asta este spiritul...succes si sa vedem realizari si nu doar vorbe.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR