Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
remorca e tot Opel ? Very Happy
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:remorca e tot Opel ? Very Happy

Când a ieºit pe poarta fabricii nu era, dar am "botezat-o" Smile Sper cã nu se supãrã nimeni dacã am primit-o in clubopel. Very Happy
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu am avut carlig si nu imi placea asha ca ... acum e in garaj Razz
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am carlig din fabrica si imi era in cap sa il demontez ca e acol degeaba dar am renuntat la idee ca nu se stie niciodata cand e de folos si nu deranjeaza cu nimica acol Smile
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
In tarile cu apa calda se ia amenda pt. circularea cu carlig montat si fara remorca. Wink
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:In tarile cu apa calda se ia amenda pt. circularea cu carlig montat si fara remorca. Wink


Adica ?
P.S. si eu am avut pe vechea masina carlig dar nu era cu capul detasabil.... avea ranforsari pe sub masina de te lua capul cat de solid era... cred ca-mi lua jumatate de zi sa-l dau jos... Smile
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
10 milioane m-a costat cu tot cu montaj carligul original Opel in 2004.Merita,ma fereste de agresivii din spate !
Vreau sa vad si eu legea aia cum ca nu e voie in ..tarile cu apa calda,, cu carlig cand nu ai remorca.....eu am mersi prin tot vestul Europei asa,chiar m-a legitimat politia germana intr-o parcare cand am intrat in Germania venind din Cehia si nu mi-a spus nimic de carlig,m-a intrebat doar de autocolantul cu stema de pe numar,confundasera numarul din acest motiv cu unul din Republica Moldova....si aia au nevoie de vize in Germania....
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:In tarile cu apa calda se ia amenda pt. circularea cu carlig montat si fara remorca. Wink


Cam aiurea! Si ce faci, il dai jos la granita?! Se pare ca si prea multa apa calda strica la creier!
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@stelea sa demontezi un astfel de carlig dureaza 20 secunde,nu e chiar o pierdere atat de mare(poti sa te opresti si inainte de granita) Wink

sau asa

Off-Topic: Insa nu stim cat de calda este apa Razz
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ai dreptate ... dar ce faci cand ai unul ca al meu, ca nu stiu daca il dai jos in 20 de ore. Si nu vorbesc in necunostinta de cauza pentru ca tocmai am efectuat aceasta manevra in primavara, cand l-am schimbat (l-am dat jos pe cel pus de fabrica si l-am inlocuit): o zi demontatul, o zi montatul! Intradevar, prefer sistemul cu cui demontabil, am un asemenea carlig, dar imi lipseste cuiul si nu am gasit sa-l cumpar.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sapa in continuare..am vazut ceva carlig de vanzare...numai carligul..pareta demontabila (ii ramasese cuiva dupa ce vanduse masina), dar nu stiu daca se potrivea la tine. Cat despre carligul tau, amenda se da numai daca este carligul demontabil si il porti montat.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da. Dupa doi ani de sapat in zadar .... l-am schimbat. Dar cam asa arata:

in utima poza este cuiul, reperul nr. 7
Oricum, daca gasesc cui, il pun inapoi pe cel original. Daca are cineva de vanzare, sa ma contacteze.
Skip ads

  • pal

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
carligul de remorcare este bun la cazuri cand viteza este mica si masina care intra in tine este joasa,s-au in parcare cand te chinui sa parchez in loc stramt
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sau sa tractezi o remorca.

Cum adica e bun cand te chinui sa parchezi intr-un loc stramt?! Adica te opresti in masina din spate ca tu ai carlig deci nu patesti nimic?
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Acum doua saptamani mi-a intrat un bivol cu Cielo in bara din spate, cand am oprit la trecerea de pietoni. Exact de la jumatate in dreapta. Daca aveam carlig il aveam degeaba. Oricum, cred ca am sa-mi montez si eu unul ca nu mai am chef sa-mi dihoace vreun adormit din nou masina. Este de folos carligul, asta daca va loveste in el ... parerea mea.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sincer nu credeam ca unii isi monteaza carlige din motive de siguranta, nai gandim asa in 2011, penibil si mai ales ca un asemenea subiect a fost deschis de un moderator. Eu am carlig montat din fabrica si este retractabil, asa circul cu el, ascuns. Am o rulota, gandim ca in anii '80. Mai scrie cineva pe forum ca ar monta pe toate partile( la modul ironic), inca odata spun e penibil, ar trbui sters acest subiect. Bine ca strainii nu intra pe pe forum sa vada cum gandim. No offence !
S-a inventat CASCO fratilor, cei din tarile civilizate incearca sa voteze o lege prin care sa se interzica carligele fixe si noi am vrea sa montam si pe creer unul, deh sa ne protejeze de prostia altora. Poate ca voi fi banat sau apostrofat, dar asa gandesc, daca moderatorul sau adminul gandeste altfel, in cazul in care baneaza, atunci bye, bye. Eu am platit 600 de euro pentru utilitate.
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ar mai trebui inca o rubrica cu < 200 lei Wink .
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Protektor a scris:Sincer nu credeam ca unii isi monteaza carlige din motive de siguranta, mai gandim asa in 2011, penibil si mai ales ca un asemenea subiect a fost deschis de un moderator. Eu am carlig montat din fabrica si este retractabil, asa circul cu el, ascuns. Am o rulota, gandim ca in anii '80. Mai scrie cineva pe forum ca ar monta pe toate partile( la modul ironic), inca odata spun e penibil, ar trbui sters acest subiect. Bine ca strainii nu intra pe pe forum sa vada cum gandim. No offence !
S-a inventat CASCO fratilor, cei din tarile civilizate incearca sa voteze o lege prin care sa se interzica carligele fixe si noi am vrea sa montam si pe creier unul, deh sa ne protejeze de prostia altora. Poate ca voi fi banat sau apostrofat, dar asa gandesc, daca moderatorul sau adminul gandeste altfel, in cazul in care baneaza, atunci bye, bye. Eu am platit 600 de euro pentru utilitate.

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Protektor, nu ai mai gandi asa daca s-ar ivi unul sa vrea sa ajunga la tine prin portbagaj, iar apoi tu sa umbli sa iti repari masina cu o suma de bani care nu iti ajunge nici de vopsit...
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Dar daca intrii tu in carligul cuiva? Ti-ar conveni ca dintr-o mica greseala sa-ti scarpine motorul cu carligul lui?

Avand in vedere ca nu e legal sa-l porti cand nu il fososesti, ce se intampla daca megi in instanta? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

carlig de remorcare-Cat esti dispus sa platesti pe asa ceva.
200-300 RON 57%
301 - 400 RON 5%
400 - > 14%
Nu doresc 21%
135 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR