Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu m-as mai uita si la FIAT Bravo Dynamic 1.4T 120CP 206Nm. Pretul promotional cu TVA este de 14168euro, dotari are destule iar ca performante este peste Kia 1.6 si egaleaza un 1.8 de pe Astra: 9.6sec 0-100km/h la consum de 8.7l/100km in oras. Singura chestie care nu imi place este forma scaunelor din fata, arata ca niste tabureti de bucatarie.
Skip ads

  • Darth-Claudiu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Atat Kia cat si Hyundai (companii aliate) fac masini ok pentru preturile lor. Nu sunt stralucite, vin cu diverse acareturi pe ele, nu exceleaza la capitolul fiabilitate (ma refer la toata gama de modele, nu la unul anume pentru ca au si ele extremele lor) dar nici nu te lasa in strada insa in Romania reprezentantele lor sunt praf. Si clientul tine ca fraierul de garantia aia de 5 sau 7 ani care nu acopera de fapt decat motorul si cutia de viteze ca repere importante Very Happy !

Mesaj din parte unuia care s-a bucurat enorm cand a scapat de reprezentanta Hyundai!
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Un singur lucru va pot spune si anume ca, Kia este super ok si asta o zic din experienta. Am 3 kia acasa printre care 1 ceed si 1 pro ceed(masina care si merita fiecare banut
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu mai cauta pareri..sfaturi..cauta argumente+/- pentru fiecare..hotararea finala sa iti apartina....preturile alea esti sigur ca sunt si cele oficiale? Imi par luate dintr-o revista auto.. nu as avea incredere in ele in cazul asta.
Daca intra criteriul financiar in discutie..ce iti treba cutie automata? E pentru femele astfel de accesoriu...o sa ramana masina prietenei? Banii aia i-as baga in ceva dotari de siguranta..esp... sau in xenoane..sau in climatronic.
Parerea mea Very Happy
Bafta.
Skip ads

  • turborulzz

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
chiar daca este o dicutie veche voi posta si eu niste pareri ...am avut 2 kia,un sportage si o rio,mai am doar rio,daca poate sa existe masini mai proaste pe acest pamant acele masini sunt marca KIA .Cateva observatii pentru amatorii de kia:consum exagerat dupa 30.000 km,defectiuni multe ,marunte si repetate,service de proasta calitate ,personal necalificat si nesimtit durata mare de asteptare pentru diferite piese(o saptamana pentru placute frana,o luna si o saptama pentru un calorifer,plus asteptare pentru efectuarea reparatiei)de aceea am ales opel.iar pentru cei care o sa ma intrebe cat de sigur sunt de ceea ce spun..le voi raspunde sa pargurga 58.000 de km cu sport age si 152.000 de km cu rio si pe urma sa mai vedem.respect opel drivers
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sinceri ori minti, ori esti cel mai...ghinionist, pt ca si io am sportage acasa+2 ceed si nu am avut o pb(la ceed am schimbat bieletele, pe garantie-bubele copilariei). In legatura cu partea de service eu nu am gasit service mai serviabil si mai mai decat service ul KIA-IMG
  • turborulzz

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nu am de ce sa mint,cat despre ghinion,se poate dar nu o iau in calcul,dar tu cati km ai cu fiecare din ele?eu le am din 2003 pe amadoua iar km i-am postat mai sus
  • turborulzz

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
iar la service ma duceam la reprezentanta aia de la baneasa,oricum daca tu esti multumit eu iti doresc multa bafta in continuare
Skip ads

  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca orice masina cade, dar eu sunt extrem de multumit de brandul KIA
  • Plastik

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Eu unu am ales GTC si sunt foarte multumit de el Very Happy
  • ascatrix

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Senator 1980
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2012

  • Mesaj Privat
ai fãcut o alegere înþeleaptã
  • Claudiu0909

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca un argument destul de important contra Kia sunt greierasii din bord si de pe la toate incheieturile care apar dupa 15000 km.
Am o astra h, 172000 km, se comporta ca in prima zi.
O cunostinta apropiata are kia cee'd cu 20 000 km si intr-adevar, ruleaza fin, fara probleme tehnice, dar greierasi cat cuprinde la bord si pe la orice plastic
Skip ads

  • ascatrix

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Senator 1980
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ai perfectã dreptate. Nu am auzit pânã acum de vreo Astra cu greieraºi, chiar dacã are sute de mii de km la bord!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR