Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
aduceti-va aminte de nevasta lui Paunescu, care a intrat pe contrasens si a "nimicit" o intreaga familie? a patit ceva? si acum vad lacrimile lui Paunescu - "avem si noi copii de crescut".....
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Da asta ma tem si eu ca justitia marsava din romania o sa ingroape cazul!
Acea femeie a omorat o finta omenesca si nu cred ca va fi pedepsita datorita legilor noastre strambe si partinitoare....
Trebuie sa ne gandim ca putea sa se intample chiar noua nenorocirea sau cuiva cunoscut.
In rest nu pot decat sa remarc inca odata lipsa de civilizatie si cultura nula a romanilor prin tratamentul aplicat victimei de catre martori, nu de catre politisti care aveau o misiune.
Primul ajutor trebuia sa-l dea acei martori ai evenimentului, cel putin pana venea salvarea, dar lipsa lor de cultura si civilizatie si-a spus cuvantul. Oare au facut, invatat vreodata un curs de prim ajutor? Trebuie sa va reamintesc de scoala de soferi facuta?De ce strigau la politisti sa intervina cand ei erau acolo si nu aveau altceva de facut?

II MULTUMESC PE ACEASTA CALE CELUI CARE A FORMAT PRIMUL SERVICIU DE URGENTA SMURD LA STANDARD EUROPEAN IN ROMUNIA D-LUI RAED ARAFAT! Un exemplu de seriozitate si profesionalism pe care inca nu l-am vazut la foarte multi romani. Cu atat mai mult recunosc cu durere in suflet ca vin alegerile si nu vad inca un lider care a scoata tara asta din RAHAT!
Dupa cum ati vazut, in 6 min a aparut un echipaj de urgenta, care era dotat si cred ca si competent, aceia dupa parerea mea au cel mai mare merit si primesc un respect profund din partea mea.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
lorand19 a scris:
biela-manivela a scris:La cine te referi?

La autoritatile care se misca foarte greu , salvare, politie, descarcerare , etc

Incearca sa vorbesti in cunostinta de cauza, nu doar de dragul de a contoriza posturi!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Raed Arafat, da ... tot respectul pentru el, dar ieri s-a adeverit inca o data ca daca vrei sa scapi de un ghimpe in coasta il promovezi. de cind a intrat in guvern (minister sau ce agentie conduce el) si-a schimbat putin discursul. ieri am vazut alt om, nu era Raed Arafat. daca ar fi fost inca sef al smurd mures ar fi muscat din aia care au interzis ambulantelor sa intre pe "culoarul unic".
apropo: ce e asa de unic la culoarul asta? sensul? nu e unic. e unul singur? nu e! sint cel putin 2. pe linga cel vazut la tv mai e unul de la cotroceni la casa poporului.
Skip ads

  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Judecand dupa informatiile referitoare la persoana care A OMORAT UN OM PE TRECEREA DE PIETONI, nu se va intampla mare lucru, doar s-au mai vazut in romanica musamalizari si in cazuri mult mai grave.
Eu iau autobuzul din apropiere in fiecare dimineata, e ditamai bulevardul de traversat. Nu trec 2-3 zile si dau si eu peste vreun din asta care trece cu 100 km/h si trebuie sa se opreasca pietonii care sunt deja pe trecere ca sa nu ajunga prin copaci. E o zona periculoasa si sunt foarte multi cei care conduc cu foarte mare viteza, desi toti avem obligatia sa reducem viteza in apropierea trecerilor de pietoni. Dumnezeu s-o ierte pe tanara si sa vedem in cat timp o sa uite presa si implicit si cititorii de caz ca sa poata baietii sa rezolve problema cu soferita...
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pentru cei care se intrebau care este ce-l de-al doilea spital din zona: Spitalul Elias, care are in permanenta salvari in curte si este la 4 minute de locul unde s-a intamplat accidentul.

declaratia soferitei a dat dovada, cel putin in opinia mea, de mare nesimtire din partea ai.

am vorbit cu un prieten care trecea pe acolo si a vazut faza: pe una din benzi se mergea in coloana, pe cea de din dreapta de langa pomi, iar cea din stanga, de langa axul drumului era mai libera, iar urmele de franare ale audiului incepeau de pe trecere.
  • scoris

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ce ati putut face voi, oameni privitori de pe sosea, dac sunteti pusi in situatia mult discutata? Fara pareri? Sunte-ti capabili sa gestionati acest accident si sa acordati primul ajutor? Stiti ce aveti de facut in afara de a urla pe strada la altii? Politia iese din discutie, pe astia nu ii consider oameni, pana la proba contrarie care inca nu s-a ivit.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
scoris a scris:Ce ati putut face voi, oameni privitori de pe sosea, dac sunteti pusi in situatia mult discutata? Fara pareri? Sunte-ti capabili sa gestionati acest accident si sa acordati primul ajutor? Stiti ce aveti de facut in afara de a urla pe strada la altii? Politia iese din discutie, pe astia nu ii consider oameni, pana la proba contrarie care inca nu s-a ivit.


Macar oamenii aia urlau. Nu la altii, urlau la militieni. Nesimtirea aia de femeie, parerea mea ar fi trebuit sa o urce in masina imediat pe sarmana fata si sa o duca la spital, eu cred ca daca doamne fereste, nimeni nu-si poate dori asa ceva, sa fi fost in locul aleia, cu orice fel de riscuri, NU mai stateam, o urcam in masina si la spital, raul fusese deja facut; la ce bun ca au respectat procedurile in caz de accident, cateodata e bine sa le incalci, sa iti asumi niste riscuri. Din ce am citit postat aici pe forum, militienii nu-s devina cu nimic, vezi tu doamne, CONSEMNUL......ma rahatesc pe el de comsemn, nimeni pe lumea asta nu m-ar fi sanctionat, unul din drepturile omului, e DREPTUL DE A TRAI....Articolul 3: Orice fiinta umana are dreptul la viata, la libertate si la securitatea persoanei sale. Oare care imbecil de superior ar sanctiona un subaltern ca a dat cuiva nevinovat o sansa la supravietuire. Un alt post, vai domne' ca nici ea nu s-a uitat cand a traversat pe trecerea de pietoni, de unde stiti voi dragii mei ca nu s-a uitat. Nu mai stiu unde am citit ca de ce reporterii Antenei 1 nu au intervenit, aia se nimerisera acolo pur si simplu, in masina Antenei 1 era Mircea Badea si Gadea, ei erau opriti la trecere sa o lase pe studenta sa traverseze, cand a trecut prin dreptul lor, i-a recunoscut si le-a zambit, sarmana nu avea de unde sa stie ca acela va fi ultimul ei zambet din viata ei. Iar despre ''soferita iadului', am auzit ca ra fi nush ce super om de afacere , iar frana pusa de aceasta femeie ar fi inceput chiar de pe trecerea de pietoni. Cum poti sa dai blana la un nenorocit de fier cand celelalte masini sunt oprite la trecere?
Si ca sa concluzionez, cum se intampla la noi, MORTUL e de vina.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu am scris ca studenta nu s-a asigurat si imi sustin parerea. Absolut de fiecare data inainte sa pasesc pe trecerea de pietoni ma uit in stanga si in dreapta sa nu apara vreun ozn d-asta. Nu cred ca m-ar incalzi cu ceva ca eram pe trecere daca as sta rece in sicriu.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa intru in polemici pe acest subiect, insa am o singura intrebare: cum este posibil ca intr-o intersectie dirijata de cel putin 3 militieni acea fata sa fie lovita chiar pe trecerea de pietoni...?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sa fie de vina miopia studentei?
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca va tai din acest "elan" spre senzational, dar cu acest topic ati facut din ClubOpel un OTV-online. Tot felul de topicuri fara nici un rost. Respect libertatea de exprimare de pe acest forum, dar majoritatea userilor au o varsta care sa le permita procesarea informatiilor simple. Si aici treaba e simpla: politistii nu sunt medici, cum nici medicii nu vor dirija masinile niciodata.
O intrebare inteligenta esta cea a @focei. Restul sunt doar combinatiile care au dus la tragedie.
Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Teorie: Politistii dirijau pentru fluidizare ("rotirea vioaie a bratului"), cucoana s-a emotionat si s-a conformat, nu a mai vazut nimic in jur, studenta cine stie la ce se gandea si nu s-a asigurat si uite ce a iesit ....
  • Hylander

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:sa fie de vina miopia studentei?


Sincer nu aveam de gand sa intervin, de obicei imi vad de treaba, citesc forumul Club OPEL, chiar imi face placere, ma documentez, intreb unde nu stiu, ajut unde pot, si cam atat.
Nu ma intereseaza stelutzele si nu incerc sa le fac la naspa. De fapt nu incerc deloc sa fac stelutze, in mod voit. Daca am ce sa scriu. o fac. Daca nu nu.
Nu imi dau cu parerea unde nu e cazul.
Dar se pare ca tu esti chiar nesimtit.
Cum dracu sa glumesti ma cu asa ceva? E vorba de viata unui om. A unei fete! Daca era iubita ta sau sora ta, tot asa ai fi zis? Ca era mioapa?
Doamne in ce tara traim... toti zic asta... nu tara e de vina! Ci oamenii sunt airea, naspa, prosti, unii prea indiferenti! De ce ne mai miram ca suntem unde suntem si ca aia de sus fac ce vor cu noi cand vor?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pentru ultima data, cu riscul unui ban: toti cei care sustin "urcatul fetei in masina si dus repede la spital" sint niste CRETINI cu diploma. idiotilor, cum sa misti ca boul un o persoana cu probleme la coloana?
si ca sa ii raspund si lui hylander: daca era sotia/iubita/fiica/sora mea si unul din voi intervenea ca boul, va jupuiam de vii si va dadeam cu sare, va atirnam de picioare in fum de ardei iute si apoi va dadeam la ciini vagabonzi sa va manince de vii.
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
1. s-a spus undeva ca studenta a avut fractura de coloana? intreb caci nu am citit nicaieri. exista vreun raport cu cauza exacta a mortii?

2. intamplator am facut un curs serios de prim ajutor in strainatate, care a durat o saptamana.
fara sa fiu medic afirm ca in situatia asta important este sa mentii victima in viata. speculatiile cu fractura de coloana
si eventuala paralizie in cazul miscarii copului nu sunt relevante, caci tanara a murit.
din pacate, nu a fost nimeni acolo care sa stie ce sa faca. trebuia stat langa persoana respectiva si monitorizate semnele vitale (respiratie si activitatea inimii), in cazul in care acestea lipseau trebuia inceput CPR, pana cand veneau paramedicii. macar asa mai exista o sansa.
din ce am vazut la sosirea primei salvari unul dintre paramedici a cerut intubarea si a inceput masaj cardiac ceea ce inseamna ca era deja in stop cardio-respirator.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Hai ca v-ati injurat ca la usa cortului.
Sunteti doar in stare a vedea paiele din ochii celorlalti, nicidecum parii din ochii vostri.
Sa va fie rusine!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR