Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • andreibobia

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ma rog, ideea e ca acesti 1 mil de km sunt facuti in 4 ani, fara absolut nici un fel de exagerare.
Skip ads

  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Masina e facuta posta de mai multi soferi? Pentru ca daca nu, atunci sa faci 700Km pe zi inseamna macar 8 ore de condus nonstop, ZI DE ZI. Nu uita ca daca tatal tau mai sta acasa vreo duminica, o sarbatoare, paste, craciun, inviere, revelion etc... inseamna ca a 2-a zi ar trebui musai sa faca 1400 (16 ore) pentru a nu ramane in urma. Din cate vad sunteti din Dolj, cam cate autostrazi aveti voi in zona daca nu sant indiscret? Presupunand ca face trasee doar afara, numai pana la iesirea din tara sant destui kilometri unde nu poti obtine o medie orara mare. Si o intrebare pentru toti: Va-ti calculat media orara personala pe drumurile din Romania? A mea este de 70km\h, pe drumuri gen Galati-Constanta, Galati-Bucuresti, Galati-Focsani, Galati-Brasov, Galati-Nisipurile de aur (350km=fix 5h cu vama,pod,pauze) Nu prind autostrazi iar localitati sant destule doar ceva drumuri europene unde se poate merge decent.
  • andreibobia

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Fratioare, km astia sunt facuti de un singur om. In Romanie este foarte greu, faci 8-9 ore de la Craiova pana la Nadlac, dar dupa ce ai iesit din tara faci lejer minin 1500 km/zi.
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ce meserie ziceai ca are tatal tau?
Skip ads

  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Electronist, stie sa dea kilometri in fata si in spate Smile. Lipsa orcaror indicii despre o zi de munca a tatalui spune totul. Descriene si noua o saptamana de munca a tatalui tau.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca faci un calcul simplu, reiese ca tatal tau petrece pe drum minim 18 ore pe zi (lucru care este imposibil 24/7)
lucrezi cumva la skoda?


Ultima modificare facuta de Tzepozzz la Lun 11 Aug, 2008 9:47 am
  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bestiala chestie, pacat ca este pura reclama (si mincinoasa pe de-asupra). asta imi aduce aminte de un episod cu Al Bundy, cu al sau Dodge de o viata, ca mai avea putin si ajungea la un milion de mile si drept recompensa cei de la fabrica ii dadeau un Dodge Viper daca era surprins de camere in momentul trecerii de la 999.999 la 0 mile. Laughing

oare lu' nea' Caisa ala nu i-au dat vre-o Skoda turbata?
  • andreibobia

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Putin ma intereseaza ce credeti voi. Eventual cei care au posibilitatea puteti sa mergeti la Skoda in Craiova, Pitesti sau Valcea; baietii de-acolo il cunosc si va pot spune. Nu, nu lucreaza la Skoda si nu a primit nici o masina cadou. Deocamdata i-au dat una pe care sa o foloseasca pe perioada cat sta masina la ei si dupa cum v-am zis, avea 6000 km pe 19 iunie 2008, iar acum are 45000 km.
Skip ads

  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ma gigele, zi odata cu ce se ocupa taica-tu, nu vezi ca spui mereu acelasi lucru?
  • andreibobia

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Fratioare nu conteaza asta si din punctul meu de vedere am incheiat discutia. Din cate se aude masina o sa faca un tur prin toate showroom-urile Skoda din Romania si o puteti vedea. Credeti nu credeti, ma intereseaza foarte putin spre deloc; va las sa comentati ce vreti.
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ai adus niste argumente irefutabile. Felicitari!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Ce meserie ziceai ca are tatal tau?

o fi globetrotter! -oricum, chiar si asa este nevoie de destui bani pt combustibil si taxe de autostrazi...
no! cunosc sofer de tir care are 30 ani in spate de cutreierat europa cu un activ de cateva milioane de KM...
si ca el sunt multi!
deci e reclama....!
Skip ads

  • Marcel Pirosca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ciuby, te-am urmarit de-a lungul discutiei. dupa ce ca habar nu ai despre ce vorbesti, mai ai si un aer de om care le stie pe toate. nu esti decat un ignorant, un romanash tipic.

eu sunt cel care a realizat siteul primulmilion.ro impreuna cu pozele masinii etc. da-mi voie sa iti spun ca eu si colegii mei ne-am deplasat special de la cluj pana la craiova pt a vorbi personal cu dl. Bobia. in primul rand ca e un om extraordinar si am petrecut cu placere cateva ore alaturi de el timp in care ne-a spus povestea. masina a ajuns la reprezentanta skoda craiova cu 999996 km(am poze care atesta asta), iar apoi a mai fost purtata 3 km de catre un angajat skoda, care avea emotii sa nu cumva sa treaca din greseala de milion, avand in vedere ca nimeni nu stia daca se reseteaza contorul sau ramane la 999999.

deci ciuby, povestea e cat se poate de reala. tu crezi ca ai argumente solide bazate pe niste calcule, dar tot ce sunt sunt niste ipoteze a unui om care e nu cunoaste situatia. e usor sa te crezi destept asa, "gigele" (ca sa te citez).

PS: daca ai fi chiar atat de inteligent ti-ai da seama de ce umbla asa de mult prin Europa. altii n-o fac?
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cum v-a spus povestea? asa cum o recita in filmuletul ala? Smile
Calculele nu le-am facut eu. Daca intr-adevar ai fi urmarit discutia, ai fi stiut ca am intervenit doar atunci cand au fost nelamuriri cu privire la anul din care s-a produs Octavia 1/Tour si atunci cand "fiul" protagonistului s-a gandit sa ne lamureasca.

Si hai sa nu inceapa "netlog-istii" sa comenteze cu privire la inteligenta/ignoranta altor persoane. Apropo, merge agatatu'? Presimt ca esti foarte aproape de a trece linia catre cocalari.com, domnule Marcel Pirosca, 26 ani, Cluj-Napoca. O zi buna iti doresc, uebdizainare.

PS: Sa vedem de ce umbla altii mult prin Europa.
1) Au afaceri p-acolo - nu e cazul. Nenea abia leaga 2 vorbe, iar numarul de kilometri arata faptul ca zona acoperita de afacerile sale este una imensa. Asta inseamna ca aproape sigur profitul este foarte mare, deci isi permitea mai mult decat o Skoda O. Tour (totusi, atunci cand o persoana face multi bani, dar petrece mult timp in masina, tinde spre o marca premium).
2) Sunt soferi - nu spune nimic p-acolo ca ar fi o masina de la firma si el e soferul.
3) Se plimba - haha Smile

Probabil mai sunt, dar imi scapa. Te rog, lumineaza-ne...


Ultima modificare facuta de Ciuby la Lun 11 Aug, 2008 10:57 am
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si ce anume este mai interesant? faptul ca a facut un mil de km-tri sau faptul ca este o masina skoda....
hai sa-ti dau o veste....NU E NICI PRIMUL CARE FACE MILIONUL SI NICI SKODA PRIMA MASINA ....
poate nu s-a facut reclama..dar acest lucru exista.
atat timp ce nu se dau detatii legate de efectuarea acestor km,lasa loc de speculatii.
bafta ! si sa faci site-ul cu "primul miliard de km" Wink
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
duceti-va pe forum la skoda si faceti cate reclame vreti voi ca aici nu va crede nimeni
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Marcel & Andrei, daca povestea este asa de veridica, de ce nu ziceti frate ce lucreaza omul ala? O dati la intors de nu se poate si atacati lumea p'aci. Aduceti argumente, mai oameni buni, ca mie unul mi-e greu sa diger gogoasa asta olteneasca. Si vad ca nu sunt singurul.
  • Marcel Pirosca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ciuby, crede-ma ca majoritatea oamenilor cand pui camera pe ei, chiar daca ar fi doar sa isi spuna numele si scoala absolvita s-ar impotmoli. Sunt curios cum te-ai comporta tu daca ar trebui sa povestesti o intamplare in 150 de cuvinte in conditii de stress si timp limitat. Sunt chiar curios.

Iar faza cu cocalari.com iti arata exact clasa. Gandeste-te ca ai aflat chestiile doar pentru ca mi-am dat numele complet si nu m-am ascuns in spatele unui nick de doi lei. Iar daca tot ai cautat pe google numele meu si te-ai oprit la netlog, trebuia sa vezi ca mai am o multime de activitati si conturi pe care foarte convenabil nu le-ai mentionat.

Nu se poate spune ce face omul intr-un spatiu public, fara a-i crea probleme cu statul asta de cacao. Oricum face ce fac f multi alti romani.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ne-au inconjurat astia din sistemul de vanzari Skoda Laughing
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
"NetLog", astept in continuare lamuriri, ca si ceilalti de pe forum...
E greu sa dati toate detaliile? Cred si eu ca e greu, din moment ce trebuiesc inventate...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR