Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
drumul DN67C nu 73C
Skip ads

  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

Corect ! ramasesem cu 73C in minte dupa o discutie cu rulotistii despre un loc de campare de la Bradet.
Oricum, emisiunea va fi despre drumul Novaci-Obarsia Lotrului-Sebes, deci cel despre care discutam si pe care l-am facut (portiunea Obarsie-Ranca si retur) in 2003 cu o Dacia cu 4 adulti si 4 copii.
Acum cu Frontera, cred ca nu vor fi probleme, mai ales ca este vorba de un grup.
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut. Razz deci asteptam vara. sa traim pina atunci si sa scapam de iarna asta cu bine. mai vorbim. Razz toate cele bune.
  • niku iorga

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sal. sunt posesor de frontera de 3 ani...primul traseu dupa ce am cumparat-o:transalpina. A fost super, desi eram singura masina. Pana acum am mai facut traseul ala de 2 ori. Pt la anul ma bag si eu (dak o sa o mai am pana atunci)
Skip ads

  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ia priviti aici

http://www.youtube.com/watc...p;feature=related
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. mai NIKU , sa inteleg ca esti pe cale sa faci o "prostioara" si sa vinzi frontera Question Evil or Very Mad daca da "ai scazut in ochii mei." Shocked pai e posibil sa faci asa ceva? in rest toate bune.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
niku iorga a scris:sal. sunt posesor de frontera de 3 ani...


Bine ai venit.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre, daca ajungeti pe transalpina, luati si un caravan dupa voi, bineteles ca imi iau sufa dupa mine. Cred ca anul asta cu siguranta nu se poate aborda un asemenea traseu. Dar poate la anul.......... cine stie.
Skip ads

  • niku iorga

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:sal. mai NIKU , sa inteleg ca esti pe cale sa faci o "prostioara" si sa vinzi frontera Question Evil or Very Mad daca da "ai scazut in ochii mei." Shocked pai e posibil sa faci asa ceva? in rest toate bune.


sal. dak o dau, o fac doar ca sa-mi iau ceva pt extrem. Frontera e o masina de offroad usor (clasa standard sau open) eu sunt deja muscat de virusul offroad extrem...si la ceea ce vreau frontera nu mai face fatza. De ex: in 2 luni am spart de doua ori diferentialul fata, incercand sa ies din noroaie. Acum stau pe bara, pana gasesc iar rulmentii din diferential.
Oricum, pt transalpina n-ar trebui sa ne facem probleme nici in perioada asta, dar ar trebui sa fie mai multe masini si o dotare minima (gume offroad, sufe, ocheti, eventual troliu)
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
voi vorbiti serios chiar ne stringem toti la Obirsie ,si plecam pe transalpina la anu
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. totul este OK. dar daca drumul este de categoria off roud extrem ma pierdeti de musteriu Nu! pt. ca nu sunt de acord sa rup masina ca sa dovedesc ce? daca este un drum cit de cit acceptabil ma bag, oricum ce am vazut in poze , si vad ca asta este "trendu' " i-mi cam taie din avint . eu vedeam asta ca o inbinare de excursie de placere cu condusul pe drumuri de munte .
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Acolo aproape am curaj sa ma bag eu cu vectra, dar tu cu frontera.....
Skip ads

  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:sal. totul este OK. dar daca drumul este de categoria off roud extrem ma pierdeti de musteriu Nu! pt. ca nu sunt de acord sa rup masina ca sa dovedesc ce? daca este un drum cit de cit acceptabil ma bag, oricum ce am vazut in poze , si vad ca asta este "trendu' " i-mi cam taie din avint . eu vedeam asta ca o inbinare de excursie de placere cu condusul pe drumuri de munte .


De acord cu mihai, vin cu conditia sa ajung inapoi cu masina intreaga!
  • niku iorga

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pe vreme ok, transalpina se face si cu dacia papuc. Smile iar peisajele sunt super, ar fi pacat sa nu o faceti cel putin odata. prima data am facut-o cu frontera neechipata, acum 3 ani si nu am atins nici macar o data cu scutul. plus ca acum un an am observat ca s-a mai lucrat la drum, pe ici-colo (mai nou, am inteles ca e proiect sa il asfalteze). Cu masina de teren poti sa faci drumul Ranca-Obarsiile Lotrului in max 4-5 ore. si se continua spre Sebes, pe forestier bun. deci se poate imparti in doua zile, cu cazare la obarsiile lotrului, fie la pensiune, fie la cort.
per concluzie, nu aveti de ce sa va faceti griji.
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
veniti linistiti l am facut vw golf de vreo4 ori v am spus sint din zona este un drum greu dar cu atentie se poate face cu orice masina va recomand sa fiti cel putin2 masini in zona nu e semnal ,e cabana la obirsia lotrului are niste cabanute unde se poate dormi pe bani putini si minca un pastrav
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
va pot da orice amanunt daca va intereseaza
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. raspuns pt. niku: de curaj nu ducem lipsa, dar cel putin eu nu sunt omul care "sa se rupa in figuri " ca sa arate ca are curaj ( vezi olcit-ul) ala a avut curaj , minte nu a avut; pt. florin: la ce fel de semnal te referi? la cel de telefon?
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da binenteles
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mihai 'in figuri te poti rupe poate in Bucuresti in vreo parcare cu fetite' in nici un caz in virfu muntelui, cine sa te vada caprioarele, cerbi sau pasarile cerului .Sincer nu are nici o legatura cu ruptu in figuri pur si simplu am parcurs un drum mon tan mai greu accesibil cu locuri deosebite.Imi plac muntii si locurile neumblate pe care le parcurg pe jos sau cu masina asta e hobbyul meu
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. poate am fost mai dur in exprimare si pt. asta Embarassed , dar vazind pozele mi-am dat seama ca sunt cumva" placeri extreme ", Shocked (vezi foto), pe de alta parte trebuie sa intelegi ca asa cum pe voi cei din "afara" bucurestiului va "sperie" mersul prin bucuresti iar noua ne pare aproape " normal"asa si noi cei de la "ses" ne "speriem" de "drumuri grele" pe care voi le categorisiti banale. cred ca adevarul este pe undeva pe la mijloc. sa traim pina in vara, sa ne vedem, sa stabilim ce si cum in rest vedem noi. Razz toate bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR