Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Tot la banii aia in continuare trebuie sa ai carpa pe bord , ca al draq sistem de climatizare e de Dacie .

Io n-am folosit carpa la logan. In cazul in care se mai abureau geamurile aveam AC. Very Happy

Totusi v-as ruga ca atunci cand vorbiti de minciunile altora sa nu va sustineti punctul de vedere cu alte minciuni! (bertone, nu ma refer la faza cu carpa) Atunci cand denaturati adevarul ca sa va sustineti teoria nu sunteti cu nimic mai presus decat interlocutorii vostri care vin cu minciuni dulci.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mi se pare corect ce zici tu . Toata lumea sa vb din ce a vazut , ce a patit , nu ce a auzit de la cineva care a avut un prieten care avea un Logan .
Loganul ala era din ala fara AC . A da si cand bate vantul cu putere din lateral se aude cum suiera pe sub ea , masina fiind inalta binisor ... E incredibila senzatia .
Dar din nou spun la 6400 ... poate vreun Chevrolet Spark ... ca Fabia ioc , Yaris ioc ... poate vreun Geely din ala chinezesc . Asa ca e o valoare buna pe care o dai banilor tai , in conditiile in care vrei o masina in care sa nu bagi bani , fiind in garantie
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@biela-manivela cazul tau cu doua loganuri la activ conduse (este un caz fericit), uite am sa iti dau un exemplu.

Compania la care lucrez are atat parc auto propriu cat si masini inchiriate, in parcul auto propriu sunt si loganuri van (din toamna anului trecut, deci mai putin de 6 luni) si printre problemele aparute enumar: defectiuni la cutia de viteze (in primii 5 10 mii, foarte multe cazuri), probleme la inchiderea portierelor, defectiuni la instalatiile electrice, zgomote la trenurile de rulare, si cel mai grav acum pe timp de iarna se simte curent in masina (la toate), acuma nu mai spun de ornamente cazute, plasticuri rupte si de scartaieliel lor. Astea sunt plangerile baietilor de la exploatare care le folosesc zilnic. In ceea ce priveste personalul tesa ce folosesc masinile inchiriate (VW Polo si Skoda Fabia) la acestea nu sunt probleme si sunt exploatate in regimuri diferite, loganurile sunt folosite doar de aceiasi persoana ce raspund de masina in timp ce polo si fabia sunt folosite de persoane diferite (se face comanda si se atribuie masina pe diferite perioade destul de scurte 1 - 3 zile maxim o saptamana) in acest caz se face un PV predare-primire foarte sumar. Mentionez ca polo si fabia sunt folosite de un an si ceva de noi si au ceva km la bord intre 50-70 de mii.

Asa ca va las pe voi sa trageti concluzia.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Si in loc sa incercam sa gasim o solutie sa oprim bataia de joc a noilor alesi, care ne-au mintit mai rau decat ceilalti, stam si ne contram din cauza Logan-ului. Kktul de Boc face legi, ordonanta de urgenta ca sa ocoleasca constitutia, ca asa vrea muschiul lui sa nu mai aiba profesorii si actorii si inca cateva categorii cumul de pensie si salariu de la stat insa sunt exceptati dragii nostrii alesi, bosorogi, basinosi care dorm prin parlament si senat. Dragul nostru ministru al muncii D-l Marian Sarbu, intrebat aseara la Sinteza Zilei de ce alesii nu sunt bagati in aceeasi oala cu cei mai sus mentionati desi a recunoscut ca era la latitudinea lui daca sa-i bage sau nu, el a raspuns ca "Nu a fost cu intentie", omul doar a omis aceasta mica categorie. Domnilor, procurorii DNA au salarii de pana la 3 miliarde de lei vechi pe an domnilor la care se mai adauga bonusuri si prime si mai stiu eu ce indemnizatii, Romania moare, oamenii mor de foame iar un procuror are salariul lunar mai mare decat pensia tatalui meu pe 2 ani de zile dar la ei nu umbla nimeni sa mai reduca din acest handicap. Basescu vine si spune la tv un fel de "incercati sa va obisnuiti ca ne batem joc de voi ca asa e democratia", ce facem domnilor, cat mai induram, cat ii mai lasam sa ne calce in picioare ca pe niste goange gretoase? Domnilor, Romania e a noastra nu a lor! Noi suntem 22 milioane, ei sunt maxim 500. Noi trebuie sa punem conditii cand ii alegem, conditii realizabile nu minciunile lor nerusinate si daca nu pot realiza, sa vina altii, nu sa-i lasam sa se imbogateasca, sa-si faca legi care sa-i puna la adapost si apoi sa plece cum au facut-o pana acum.

Imi cer scuze pt cateva cuvinte de mai sus insa sunt foarte revoltat de aceasta situatie. Am sa atasez si un link unde cei care vor, pot vedea emisiunea "Sinteza Zilei". Sa vedeti salariile extraterestre ale unora ... Sinteza Zilei 15.01.2009


Ultima modificare facuta de mark la Vin 16 Jan, 2009 12:59 pm
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si ca tot vorbim din proprie experienta: am intalnit in trafic NUMEROASE Logan care aveau semnalizarea / stopul frana varza. Semnalizau si se stingea frana, sau clipoceau toate de zici ca erau pom de Craciun...
Sau nu li se aprindea deloc stopul pe frana...
Si sunt destul de dese cazurile. Deja sunt foarte atent daca rulez in spatele unui Logan pana ma asigur ca-i merge stopul pe frana...
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ovidium a scris:Si ca tot vorbim din proprie experienta: am intalnit in trafic NUMEROASE Logan care aveau semnalizarea / stopul frana varza. Semnalizau si se stingea frana, sau clipoceau toate de zici ca erau pom de Craciun...
Sau nu li se aprindea deloc stopul pe frana...
Si sunt destul de dese cazurile. Deja sunt foarte atent daca rulez in spatele unui Logan pana ma asigur ca-i merge stopul pe frana...


subscriu ... am vazut destule "ligheane" in iasi care faceau ca instalatia din pomul de craciun cand semnalizau/franau ...
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da si eu am vazut; sincer, eu am crezut ca asa a fost proiectat: cand semnaliza omul stanga de exemplu si avea si frana apasata, stopul stanga se stingea si el intermitent cu cadenta becului de semnalizare...Very Happy


-am vazut la passaturile noi ca nu mai au semnalizator, semnalizeaza cu stopurile, alea concentrice...am crezut ca asa s-a vrut si la logan...
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu ,la logan este o greseala de management din cauza ca s-au scos din productia cablajului componente scumpe si inlocuite cu cele ieftine ,evident pentru obtinerea unui profit substantial,exact cum am relatat mai sus,vaca 'dacia' avea ugerul mare si trebuia bine mulsa.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mark a scris:Si in loc sa incercam sa gasim o solutie sa oprim bataia de joc a noilor alesi, care ne-au mintit mai rau decat ceilalti, stam si ne contram din cauza Logan-ului. Kktul de Boc face legi, ordonanta de urgenta ca sa ocoleasca constitutia, ca asa vrea muschiul lui sa nu mai aiba profesorii si actorii si inca cateva categorii cumul de pensie si salariu de la stat insa sunt exceptati dragii nostrii alesi, bosorogi, basinosi care dorm prin parlament si senat. Dragul nostru ministru al muncii D-l Marian Sarbu, intrebat aseara la Sinteza Zilei de ce alesii nu sunt bagati in aceeasi oala cu cei mai sus mentionati desi a recunoscut ca era la latitudinea lui daca sa-i bage sau nu, el a raspuns ca "Nu a fost cu intentie", omul doar a omis aceasta mica categorie. Domnilor, procurorii DNA au salarii de pana la 3 miliarde de lei vechi pe an domnilor la care se mai adauga bonusuri si prime si mai stiu eu ce indemnizatii, Romania moare, oamenii mor de foame iar un procuror are salariul lunar mai mare decat pensia tatalui meu pe 2 ani de zile dar la ei nu umbla nimeni sa mai reduca din acest handicap. Basescu vine si spune la tv un fel de "incercati sa va obisnuiti ca ne batem joc de voi ca asa e democratia", ce facem domnilor, cat mai induram, cat ii mai lasam sa ne calce in picioare ca pe niste goange gretoase? Domnilor, Romania e a noastra nu a lor! Noi suntem 22 milioane, ei sunt maxim 500. Noi trebuie sa punem conditii cand ii alegem, conditii realizabile nu minciunile lor nerusinate si daca nu pot realiza, sa vina altii, nu sa-i lasam sa se imbogateasca, sa-si faca legi care sa-i puna la adapost si apoi sa plece cum au facut-o pana acum.

Imi cer scuze pt cateva cuvinte de mai sus insa sunt foarte revoltat de aceasta situatie. Am sa atasez si un link unde cei care vor, pot vedea emisiunea "Sinteza Zilei". Sa vedeti salariile extraterestre ale unora ... Sinteza Zilei 15.01.2009


Deci....Ce facem ?
Pai pt inceput , Eu personal , n-am mai votat . In conditiile in care am fost crescut si educat intr-un spirit contrar atitudinii mele de azi . Votul , armata , erau obligatii cetatenesti . Acum , la 20 de ani de la revolutie , am ajuns sa ma kk in el de drept de vot , pt ca : am votat la CDR ca e schimbarea impotriva comunistului ...... mi-am luat-o .... Am votat impotriva comunistului in 2000 ..... nu conta cu cine si cu partidul automobilistilor ... numa sa nu iasa AIA ... Mi-am luat-o . In 2004 ... m-am dus repede ca tembelul si am votat impotriva outelor de smecher cu radacini tot la comunist ..... mi-am luat-o si mai rau !
In 2008 ... am stat acasa . Probabil ca daca ma va prinde 2020 in viata ... tot acasa voi sta .

In continuare daca treaba se impute , baieti v-am zis si in topicul cu Zeitgeist ... hai la padure toti ca incepem lupta de gherila . Viva la revolucion Laughing

A da : cititi articolul CTP-ului de aici .... Parca stia de topicul asta :
http://www.gandul.info/pute...html?4237;3699565
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mark a scris:Si in loc sa incercam sa gasim o solutie sa oprim bataia de joc a noilor alesi, care ne-au mintit mai rau decat ceilalti, stam si ne contram din cauza Logan-ului. Kktul de Boc face legi, ordonanta de urgenta ca sa ocoleasca constitutia, ca asa vrea muschiul lui sa nu mai aiba profesorii si actorii si inca cateva categorii cumul de pensie si salariu de la stat insa sunt exceptati dragii nostrii alesi, bosorogi, basinosi care dorm prin parlament si senat. Dragul nostru ministru al muncii D-l Marian Sarbu, intrebat aseara la Sinteza Zilei de ce alesii nu sunt bagati in aceeasi oala cu cei mai sus mentionati desi a recunoscut ca era la latitudinea lui daca sa-i bage sau nu, el a raspuns ca "Nu a fost cu intentie", omul doar a omis aceasta mica categorie. Domnilor, procurorii DNA au salarii de pana la 3 miliarde de lei vechi pe an domnilor la care se mai adauga bonusuri si prime si mai stiu eu ce indemnizatii, Romania moare, oamenii mor de foame iar un procuror are salariul lunar mai mare decat pensia tatalui meu pe 2 ani de zile dar la ei nu umbla nimeni sa mai reduca din acest handicap. Basescu vine si spune la tv un fel de "incercati sa va obisnuiti ca ne batem joc de voi ca asa e democratia", ce facem domnilor, cat mai induram, cat ii mai lasam sa ne calce in picioare ca pe niste goange gretoase? Domnilor, Romania e a noastra nu a lor! Noi suntem 22 milioane, ei sunt maxim 500. Noi trebuie sa punem conditii cand ii alegem, conditii realizabile nu minciunile lor nerusinate si daca nu pot realiza, sa vina altii, nu sa-i lasam sa se imbogateasca, sa-si faca legi care sa-i puna la adapost si apoi sa plece cum au facut-o pana acum.

Imi cer scuze pt cateva cuvinte de mai sus insa sunt foarte revoltat de aceasta situatie. Am sa atasez si un link unde cei care vor, pot vedea emisiunea "Sinteza Zilei". Sa vedeti salariile extraterestre ale unora ... Sinteza Zilei 15.01.2009


Deci....Ce facem ?
Pai pt inceput , Eu personal , n-am mai votat . In conditiile in care am fost crescut si educat intr-un spirit contrar atitudinii mele de azi . Votul , armata , erau obligatii cetatenesti . Acum , la 20 de ani de la revolutie , am ajuns sa ma kk in el de drept de vot , pt ca : am votat la CDR ca e schimbarea impotriva comunistului ...... mi-am luat-o .... Am votat impotriva comunistului in 2000 ..... nu conta cu cine si cu partidul automobilistilor ... numa sa nu iasa AIA ... Mi-am luat-o . In 2004 ... m-am dus repede ca tembelul si am votat impotriva outelor de smecher cu radacini tot la comunist ..... mi-am luat-o si mai rau !
In 2008 ... am stat acasa . Probabil ca daca ma va prinde 2020 in viata ... tot acasa voi sta .

In continuare daca treaba se impute , baieti v-am zis si in topicul cu Zeitgeist ... hai la padure toti ca incepem lupta de gherila . Viva la revolucion Laughing

A da : cititi articolul CTP-ului de aici .... Parca stia de topicul asta :
http://www.gandul.info/pute...html?4237;3699565
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am mai votat pentru ca am observat ca votez degeaba. Votezi pe cine vrei tu, dar iese cine trebuie!

Ma tot uit la prestatiile lui Boc pe la TV si arata exact ca aia aflati in transa care au creierul spalat si vorbeste exact cum i-a fost tatuat pe creieras. Mi-am dat seama ca intre Bivolaru si Basescu nu sunt alte diferente in afara de cea ca unul e urmarit de lege, iar celalalt o controleaza.
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cu absenta voita de la vot ma inscriu si eu in randurile celor care nu mai au nici un fel de a protesta cand la putere se aplica cu succes sintagma vin ai nostri pleaca ai nostri. Zau daca nu incepi sa crezi in teoria conspiratiei si ca cineva le comanda din umbra sa para destepti in campania electorala si sa se senilizeze odata ajunsi la putere. Nici cu haiducia nu e o solutie, daca vrei sa te trezesti haituit de trupele speciale, iar revolucion la nivel national inseamna interventie militara straina pentru readucerea la putere a structurilor democratic alese. Nu as vrea sa ma haituiasca in tara mea trupele straine. Stiu, pare un scenariu SF, dar acordurile militare incheiate prevad acordarea de ajutor militar strain unei tari parte a acordurilor UE, NATO, SOFA etcetera daca guvernul legal ales o solicita, deci nici solutia cu fraternizarea Armatei cu revolutionarii nu mai e viabila. Ca la Revolutie erau sa intre rusii peste noi era tot parte a unui acord militar, nu intrau aia de capul lor ca nu dadea bine la perestroika lor.
Ca sa inchei, we are into a deep s..t now...
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai in cazul asta ce ne ramane de facut? Nu mai avem nici un mod de a protesta, daca mergem peste ei vin trupele straine si ne toaca marunt, hai sa incercam sa le impunem sa faca o lege care sa proteje si poporul nu numai legi facute pt a se proteja pe ei. Sa facem o petitie in care sa cerem sa se faca o lege prin care poporul sa aibe dreptul de a chema in judecata guvernul pt promisiunile facute in campanie si pe care le uita in momentul in care au "ciolanul" in mana cu conditia sa faca dovada prezentarii la vot. Daca avem printre noi un avocat sau cineva care se stie bine cu Dreptul, il rog sa ne spuna daca alesii nostri s-ar putea incadra in art. 215 din Codul Penal "Inselaciunea" pt ca din puctul meu de vedere, prin promisiunile lor mincinoase nu fac altceva decat sa insele cetatenii.

Înºelãciunea

Art. 215. - Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevãratã a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasã a unei fapte adevãrate, în scopul de a obþine pentru sine sau pentru altul un folos material injust ºi dacã s-a pricinuit o pagubã, se pedepseºte cu închisoare de la 6 luni la 12 ani.
Înºelãciunea sãvârºitã prin folosire de nume sau calitãþi mincinoase ori de alte mijloace frauduloase se pedepseºte cu închisoare de la 3 la 15 ani. Dacã mijlocul fraudulos constituie prin el însuºi o infracþiune, se aplicã regulile privind concursul de infracþiuni.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
scuzati-ma dar continui si eu off-topicul cu o idee despre vot:

imi pot manifesta mai eficient nemultumirea ducandu-ma la vot si punandu-le stampila pe fata la toti. Astfel, un vot anulat este mult mai expresiv decat absenteismul. Daca ar fi voturi NULE la 90% din cei prezenti la vot, s-ar trage un semnal de alarma. Asa, prin absenteism se intelege mai degraba nepasare, si pe unii carora nu le pasa, cum e mai bine sa ii tratezi decat IGNORANDU-I? De asta isi fac de cap astia de atatia ani...pentru ca ei cred ca oricum noua nu ne pasa.

Sper ca s-a inteles ideea
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
asa am facut eu.
numai ca nu mi-a ajuns tusul pt toti.au scapat cativa.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si?
Tot ei au iesit.... aceleasi fete ca acu' "x" ani.... redistribuire, chestii, alea-alea... Sad

si eu am facut la fel.
vot "de penalizare".
Degeaba.

scuze, sint ceva mai batrin si -poate- mai putin optimist...
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Si ca totul sa fie complet si sa ne convinga ca suntem niste nimicuri pt ei, de acum vor stii ce vorbim cu prietenii, cu nevasta, cu bunicul, vor stii daca lucram la servici sau stam pe mess ... Alo, Alo! Aveti grija ce spuneti la telefon si pe mail

Ne-am intors in timp cel putin 20 ani cand Securitatea isi facea de cap ... oare noi ce drepturi mai avem, intimitatea noastra mai exista? In curand o sa ne cheme sa ne puna cip-uri si gata, vietile noastre s-au terminat ... Evil or Very Mad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@mark, stai linistit, treaba cu ascultatul am curaj sa fac pariu ca e unul care si-a cumparat postul de director si i s-a dat lege sa se formeze departamentul. Ajuns in pozitia de lider nu il va interesa salariul ci..... comisioanele. Aveti idee cat vor costa aparaturile si locatia necesare pentru asa ceva?
Binenteles ca ma vor asculata pe mine si ma vor gasi ca fac diagnoza moca cu aparatura piratata, in nici un caz nu se va prinde un mare corupt sau mai stiu eu ce cap al mafiei.
Ca sa revenim la topic oarecum, daca ei ma asculta pe mine de ce i-mi fac singur diagnoza, ar trebui sa se intrebe DE CE?, nu cu ce......... Raspunsul va fi pentru ca nu i-mi permit. pentru ca asta e sistemul......
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Binenteles ca ma vor asculata pe mine si ma vor gasi ca fac diagnoza moca cu aparatura piratata.....

N-am studiat prea mult legea...dar se pare ca autodenuntul,costa mai putini ani de puscarie.... Very Happy Rolling Eyes
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ehhh, la diagnoza am programe demo, iar la aparatura am licenta Very Happy
Era un exemplu. Si exact ce iti ziceam, tot in aia simpli da, nu in aia care au cu adevarat afaceri dubioase.

Sa va dau un exemplu.
Postez pe forumul educational(MECT). Aveam probleme cu un soft furnizat de o firma agreata, care ba mergea, ba nu, o baza de date care se lucra online cu termen limita, in care nu reuseam sa ne incadram..., problema fiind de la serverele lor de la minister, servere dealtfel foarte bine intretinute care nu suportau prea multi utilizatori, Bineteles ca anumite probleme ridicate de mine pe un termen nu foarte politicos au deranjat si am fost tras de urechi de director. Inca nu imi dau seama cum s-a intamplat, dar eu ca ma pasiona faptul ca nu reusesc sa i-mi termin treaba la timp am fost tras de urechi, insa baietii de la firma XX care se ocupa de acele servere...... si mai ales de acel forum (sunt platiti) nici nu catadicseau sa dea un raspuns...., asa ca....... asa e la noi in romania
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR